Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Melyik a nehezebb lefogyni...

Melyik a nehezebb lefogyni vagy fogyás után súlyt tartani?

Figyelt kérdés

2020. júl. 13. 05:50
A kérdező szavazást indított:
Fogyás
Fogyàs utáni súlytartás
Egyformán nehéz
52 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem még emésztenem kell a gondolatot, hogy hiába lefogyok (rajta vagyok), egész életemben oda kell figyelnem a kajára. Mert ha lankad a figyelmem, már is hízok. :-/ Szóval mindkettő nehéz.
2020. júl. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Fogyásnál tudod, hogy van még hátra 6/12/18/24 hét. A súlytartás viszont örökre szól. Szerintem ezért nehezebb az utóbbi.
2020. júl. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak saját nevemben tudok nyilatkozni:

Akinek életmódjából fakadóan van hosszú távú hízása, annak egy egy diéta, vagy átmeneti megoldás nem fog segíteni. Nekem életmódot kell váltanom, hogy sikerüljön a hosszú távú fenntartás.

10-20%ot negyed év alatt le tudok adni. De nehéz megtartanom, mert az a stresszes életvitel mellett többet esszem.

Ha nem akarok stresszt, másik állást kell keresnem, ami kevesebbet fizet amiből nem fogok tudni megélni....

Még 10 évig legalább így kell élnem, hogy alapszintű dolgokat tudjak magamnak hosszú távon buztosítani.

Ezért minden évben negyed éveket azzal. Töltök, hogy lefogyjak.

Nekem az életmód váltás nagyon nehéz. A fogyás nem az.

2020. júl. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Én fogytam kb. 55 kilót. Rendszeresen sportolok, heti 4 edzésre járok.

DE! ha nem figyelek a kajára, azonnal jönnek vissza a kilók. Sajna, ha valaki egyszer elhízott (nem ilyen +10 kg, hanem tényleg elhízott volt) az mindig, egész életében könnyebben fog hízni, ennek megvan a fiziológiai magyarázata, nagy túlsúlynál nemcsak a meglévő zsírsejtek telnek fel, hanem sajna újak is képződnek, amik eltűnni soha nem fognak, csak kiürülnek, de mindig ott várják, hogy visszatelhessenek... ezért aki egyszer sikeresen elérte mondjuk a 100+ kilót, annak ez egy élethosszig tartó küzdelem, ha nem akar visszahízni. Aki ezt nem érti meg és nem fogja fel, az sajna vissza fog hízni (mint a legtöbben, akik lefogynak...)

Nekem nehezebb a súlytartás, mint a fogyás volt. A fogyás tele van sikerélménnyel. A súlytartás meg inkább egy folyamatos kulimunka, mint a kőtörés, nincs olyan látványos eredménye...

2020. júl. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem fogyni nehezebb. Soha nem volt rajtam 10 kilónál több plusz, és az utolsó kilókat nagyon nehéz leadni.
2020. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyik sem nehéz. Legalábbis számomra.
2020. júl. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Fejben dől el !

Én ~ 40 kilót fogytam. Amikor elértem a kívánt célt tömegben, akkor a bőröm lógott és vacakul néztem ki mert " összeestem" ... addig csak kardióztam és az étrendem állítottuk be. Eldöntöttem, hogy érdemes lenne formálni is... 2 éve edzem aktívan teremben, most már heti 6 alkalommal. A súlyom gyakorlatilag +- 2 kilókat ingadozik természetesen odafigyelek most is az étrendemre. Jelenleg izomtömeget növelek inkább, testzsír alacsonyan tartásával.. lényeg a lényeg...már olyan régóta nem eszek " szemét kaját" - gyorskaja, csoki, nasi stb... hogy már rutinná vált és nem nehéz egy kialakított menetrend szerint enni, inni stb.. Szóval a súlytartáshoz és a fogyáshoz is ugyan az kell...minimális odafigyelés ( na meg elhatározás! ) :)

2020. júl. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!