Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen kalóriaszegény laktató...

Milyen kalóriaszegény laktató ételek vannak?

Figyelt kérdés
Szeretném hozzászoktatni a szervezetem a kevesebb evéshez mert a karantén alatt híztam 3-4 kilót. Milyen ételekkel tudnám lecsökkenteni a kalória bevitelemet viszont a jóllakottsági szintemet (létezik ilyen szó? XD) ugyan úgy fenntartani. Zavar hogy rendszeresen sok evés után is éhes maradok.

2020. júl. 13. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Levesek (amiben nincs túl sok tészta, krumpli), zöldségek, savanyú káposzta.
2020. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden, amiben sok zöldségféle van
2020. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Zöldségek: uborka, paradicsom. De igazából mindenféle zöldség, amit szeretsz jó.

A natúr joghurt.

Én ezeket össze szoktam aprítani, összekeverni. Sajtot is kockázok bele, meg néha sonkát néha.

De ha rákeresel neten, mindent kiad.

2020. júl. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1: A levesekkel annyi gondom van csak hogy hiába eszek sokat vagy éhes maradon vagy hamar megéhezem :/ De mindenképp megpróbálom, köszi!


#2: Milyen zöldséget javasolsz? Mert pl sokmindent nem szeretek (paradicsom, paprika, uborka se a kedvencem, tök, stb..). Főtten köretként vagy nyersen?

2020. júl. 13. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

MINDENFÉLE zöldséget, nem csak paradicsom, paprika meg uborka létezik!

Káposztafélék (karfiol, brokkoli, kelbimbó, karalábé, fejes káposzta, stb) sárgarépa, zeller - gumós meg szárzeller -, cukkini, édeskömény, stb, amit találsz.

Lehet nyersen, salátának enni, párolva körítésnek, tojással föételnek, rakottan, pirítva kínai módra, töltve, fözeléknek, meg még millió más módon. (Nekem az agyonfött tipusú ételek nem tetszenek, meg kevésbé laktatóak is.)

Emellett egy-egy zöldségfélét igen sok módon lehet elkészíteni, mindig más-más íze lesz, igen kevés az a zöldségféle, ami semmilyen módon nem ízlik valakinek.

A google-ban (meg a youtube-on) rengeteg receptet, ötletet találsz, ezeket aztán tetszés szerint lehet variálni, változtatni.

2020. júl. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapja diétázom, le is ment 22 kg eddig és én is nagyon szeretek térfogatra sokat enni. A zöldségek mindenképp jó választások, pl zöldbab, brokkoli, karfiol, cukkini (ebben például nagyon nagyon kevés a kalória), salátafélék, spenót, sóska, káposzta.


A másik, amit kipróbálhatsz, hogy a rizst lecseréled kölesre vagy bulgurral. Ugyanannyit megfőzve (ugyanannyi kalóriával) több lesz eblőlük és már a szemed is jobban jól fog lakni. És tényleg finomak.


A harmadik, ami az éhségérzet csökkenését segíti, ha kevsebbet eszel sokszor. Emellett pedig figyelj, hogy mindig egyél fehérjét, zsírokat és szénhidrátokat is minden étkezésnél. EZek lassítják egymás felszívódását, több ideig marad a gyomorban és későőbb leszel éhes.


Egy negyedik dolog, hogy a szomjúságérzet jeleként a szervezet hamarabb szól, hogy éhes, mint hogy szomjas. Ha nem iszol elég folyadékot, lehet, hogy csak szimplán szomjas vagy, csak félreértelmezed a tested jelzéseit. Ezen túl a folyadékfogyasztás gyorsítja az anyagcserét és szintén telíti a gyomrot, ami csökkenti az éhségérzetet. Tehát igyál meg egy pohár vizet és ha éhes maradsz, csak utána egyél.

2020. júl. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!