Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen kalóriaszegény ételek...

Milyen kalóriaszegény ételek vannak? Segítség a fogyásban!

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy nem ismeres sok diétás (alacsony kalóriatartalmú) ételt, ezért nagyon unom éd nehezen tudom betartani a diétát.

Légyszives írjatok alacsony kalóriájú ételeket (nem étrendet, csak ételt, az étrendet én összeállítom)

És arra kérlek benneteket, hogy ne írjatok túl különleges ételeket, mert kis városban élek, csak pár üzlet meg egy Penny van, szóval nemhuszem hogy be tudnák szerezni különleges alapanyagokat.

Előre is köszi !



2015. máj. 7. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kell kalóriaszegény ételeket enned ahhoz, hogy kalóriadeficitbe kerülj és fogyj... Vagy ha szerinted igen, miért?

Rengeteget akarsz enni, amit csak kalóriaszegény ételekkel tudsz megoldani? A zöldségek térfogatosak s egyébként is sok hasznos anyag van bennük. A levesek is jók.

A kalóriadúsabb ételekből pedig egyél kevesebbet, s persze ne cukor és efféle adja a kalóriát...

2015. máj. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hús vagy tojás és zöldség 2-3 óránként.

ennél egyszerűbb,de mégis egészséges és hatékony nem nagyon van.

és ha degeszre eszed ezekkel magad még akkor is nehéz kalória pluszba kerülni.

2015. máj. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az a gond velem, hogy hízékony vagyok. Kb 1,5 hónapja ráálltam a éèrlegre, akkor 60 kg voltam.

5-7kg kéne lemenjen legalább, de azóta nem fogytam semmit, pedig próbálkozok, de nagyon hamar meguntam a salátát és a csirkemellet, ezért kértelek, hogy írjatok olyan ételeket amiből nyugodtan ehetek mert diétás étel. (persze nem ugy ertem hogy bezabálok belőle, hanem kis adagokat)

2015. máj. 7. 20:35
 4/8 anonim ***** válasza:
azt még hozzáteszem,hogy mivel így adalék mentesen étkeznél-adalék leginkább,hogy a feldolgozott élelmiszereket agyoncukrozzák-ezért átlag kajáról erre átállni komoly cukor elvonási tünteteket okozhat,amit zsírral tudsz enyhíteni.
2015. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor ne salátát és csirkemellet egyél (én ezeket kb. sosem), hanem lazacot és karfiolt vagy tojást és retket, de mást is lehet, csak nem tudom, mit szeretsz, mire van lehetőséged és hogyan akarsz enni. Magamból nehéz kiindulni, mert én sokfélét eszem, s igen gyakran igencsak töményet. A jóllakással összehozott összkalória számít (s az összetétel, de ez hat is rá), nem az, hogy az étel kalóriaszegény legyen. De írtam, hogy térfogatnak jó a zöldség, én salátának szinte sosem eszem, rengeteg más lehetőség van rá. Kalóriaszegény verzióban pár kedves nyersvegán ételem van a leveseken kívül, bár némelyiket kevés zsírral is meg lehet sütni, de egy jóféle zöldség akár simán megfőzve vagy nyersen éve is finom. Ehetsz hozzá tojást, sajtot, húst is, elég jó kombó egy fehérjedús étel zöldséggel. Elkészítési módok, alapanyagok, fűszerek, kismillió lehetőség van, találsz millió receptet a Neten. Némelyik kalóriadús, de ha túlnyomórészt zöldségre koncentrál, akkor inkább kalóriaszegény, s amúgysem kell annyi zsírt, sajtot, tejszínt, miegymást hozzátenni, mint amit írnak, lehet kísérletezni. Bár ez bizonyára nem mindenkinek való. Én mindig átírtam a recepteket és újakat találtam ki, nem nehéz, nem kell bonyolultság egy jó ételhez.
2015. máj. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Krémtúró: zsírszegény túró+joghurt+édesítő.

Kőrözött: zsírszegény túró+hagyma+pirospaprika+fűszerek, ez valamilyen zöldségbe, pl. paprikába töltve.

Zöldség besamel mártásban, pl. karfiol, brokkoli, cukkini, padlizsán, spárga stb, a besamelhez kell 2 dkg vaj, 2 dkg liszt és 2 dl tej, só+bors+őrölt szerecsendió, majd a tetejére valamilyen kevésbé zsíros sajt, pl. mozzarella vagy light trappista és így megsütni, isteni finom! Akár hús is mehet bele, de azt elő kell sütni.

Cukkinis hús: hagymát dinsztelsz, rá a kockára vágott hús, megpirítod, sózod, borsozod, majd rádobod a feldarabolt cukkinit, 5-10 percig párolod, tehetsz hozzá kaprot, ha szereted, majd felöntöd egy kis tejszínnel és főtt barna rizzsel tálalod.

Rizottó: hagymát dinsztelsz, rárakod a kockára vágott húst, megpirítod, hozzá bármilyen zöldség, én pl. fagyasztott mexikói keveréket szoktam, majd mehet rá a barnarizs, amit elő is lehet főzni egy kicsit, víz vagy húsleves, fűszerek ízlés szerint.


Persze a rizs, a tejszín és a sajt sokak szerint hizlal, de szerintem pont ezek (főleg az utóbbi 2) segítségével lehet változatossá tenni az étkezéseket.

2015. máj. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hagymás máj, rakott zöldségek, tonhal saláta, különböző pácokkal sült csirkecomb/szárny, csirke szív-zuza-máj-töke pörkölt barna rizzsel, zöldséges barna rizs, főzelékek (pl sárgaporsó főzelék virsliraguval/pörkölttel) lecsó, tojásos-lecsó, mirelit halak serpenyőben/sütőben sütve, töltött káposzta/paprika, zabkása, paleo sütik, zöldséges ragu, sült tök


Nem mind feltétlenül hú de kalória szegény ételek, de én csak azt tartom szem előtt hogy hanyagoljam a kenyér és tésztaféléket, cukros olajos dolgokat

2015. máj. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sovány húsok, pulyka, marha, csirke. ezek kombinációja zöldségekkel + kevés szénhidráttal elég szép fogyáshoz vezetnek, ha szépen csinálod és betartod.
2015. máj. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!