Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor melyik kalória...

Most akkor melyik kalória kalkulátornak kell hinni? :D (séta kérdés)

Figyelt kérdés

Kíváncsi voltam hogy a séta mennyi kalóriát éget el. Kitöltöttem több kalkulátort és mindenhol más jött ki, de nagyon nagy különbségekkel. Most akkor melyiknek kell hinni?

Mindenhova ugyanazt a kort, nemet, súly, magasságot, 60 percet, és lassú tempó sétát írtam.

Ezek jöttek ki:

Szamoldki.hu : 390 kalória

Kaloriaguru.hu : 125 kalória

Kaloriamester.hu : 480 kalória (itt nem lehetett megadni csak súlyt)

50plusz.hu : 288 kalória


Baromira nagy különbség van közöttük. Most akkor melyiknek higgyek? Mert nagyon sokat számít.

Egyébként a legtöbb oldalon azt irják hogy átlag sétávál kb 400 kalóriát lehet elégetni 60 perc alatt.


2020. júl. 25. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Én bringával tapasztaltam ugyanezt. Ráadásul egy app is más értéket adott ki.

Régebbi tapasztalatokból, meg egy általam kiírt kérdésre kapott válaszokból arra következtettem, hogy a kalóriaguru az, ami a legjobb megközelítő értéket adja.

2020. júl. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
0%
Egyiknek sem kell hinni. Mindenkinek más a szervezete nem tudhatod neked pontosan mennyit éget, viszont napi 500kcalt azáltal, hogy csak mozogsz munkába mész, boltba stb alapból beleszámolják a kalória oldalak a kalóriádba tehát tök fölösleges ezzel külön számolni.
2020. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én annak hiszek amelyik átlag pulzus szám alapján számol.
2020. júl. 27. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!