Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Úgy érzem mindent jól csinálok...

Úgy érzem mindent jól csinálok de ez azért idegesítő (?)

Figyelt kérdés

165 cm 97kg- ról indultam. 1200-1500 kcal (szénhidrát átlag 160 alatt van) + szobabicikli kb 4x/hét + sok kutyasétáltatás

Másfél hónap alatt lement 6 kg aztán megállt (4 hete). Más meg kevesebb súlyból dobálja a 8-10 kilókat. Frusztráló.

Nem akarom ennél lejjebb vinni a kalóriát. A biciklit is akkor szoktam kihagyni amikor olyan fáradt vagyok, hogy örülök ha haza vánszorgok a kutyával.


Aztán amikor mondom, hogy 'hát most stagnál' (pl szüleimnek) egyből jön a 'jaj feladtad?' 'Fogynod kéne még' 'Egyél kevesebbet mozogj többet'

Ilyen aktivitás meg étkezés mellett bőven fogynom kellene a matek szerint. Meg aszerint is milyen életmódot folytattam eddig.

Kezdek nagyon elkeseredni.


2020. aug. 7. 05:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha a kalóriát nem akarod csökkenteni, akkor meg kell nyomni az edzést. Vagy menj el hosszabb sétákra a kutyával. Sajnos a fogyókúra alatt folyamatosan csökkenteni kell a kalóriát, hogy fenntartsd a fogyást.
2020. aug. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Miért kéne folyamatosan csökkenteni?

Szerinted 40 (azaz negyven) plusz kiló mellett sok 1200 kalória ~300 kcal égetés mellett?

És ezt még megkéne nyomnom?

Szóval ha eljutok 60x kilóig akkor már csak 200 kcal és/vagy 4 óra edzéssel lehet normális alakom.

Szerintem a vékony emberek nem így élnek.

2020. aug. 7. 10:05
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Pfff sajnálom ha ilyen reménytelen vagy.
2020. aug. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se csökkentsd tovább a kalóriákat ennél tovább. Emiatt normálid is hogy a fogyás üteme lassabb. Sajnos a legtöbb egészséges, sikeres fogyásban eljön a stagnálás és erre nem lehet mást mondani, mint a türelem. Legyen rendben a kaja és mellette a sport és várj. Valakinek két hét, valakinek két hónap és űjra be fog indulni. A szervezetednek kell idő, hogy hozzádzokjon, hogy kostantól mindig megkapja a tápláló ételeket
2020. aug. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen hőségben alig kell energiát bevinni a szervezetbe, hiszen a normális testhőmérséklet fenntartásához alig kell bevitel valamennyit. Vagyis ezt tudomásul véve valóban lehetne csökkenteni a jelenlegi bevitelt olyan módon, hogy cseréled az élelmiszereket, alapanyagokat kisebb energia tartalmúra, ám térfogatában ugyanakkorára vagy nagyobbra (a teltségérzet fenntartásához). Vagyis több zöldséget kellene fogyasztani (tök, cékla, egyéb káposztafélék stb.) a pékáru helyett. Vagy elmégy rendszeresen uszodába, hidegvizű strandra, ahol a hűvös vízben a hőleadás (energia leadás) fokozott.
2020. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
97%

Szerintem a te értékeiddel az az 1200-1500 kalória még kevés is. Ha fogyni szeretnél ne arra törekedj, hogy minél kevesebb kalóriát vigyél be, hanem hogy az miből tevődik össze. Én is ezzel rontottam el az elején.

Van egy alkalmazás a MyFitnessPal (én is ezt használtam), ha megadod az adataid, hogy mennyit szeretnél fogyni és mennyi idő alatt, akkor ő kikalkulálja neked, hogy mennyi lenne az optimális kalóriabevitel és miből mennyit kellene fogyasztanod. Vonalkód alapján be tudsz olvasni termékeket is, így könnyen nyomon tudod követni, hogy hol tartasz. Nekem sokat segített.

2020. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

Mindenki szépet és jót mondott, de a leírtak alapján inzulinrezisztenciára gyanakodnék... Körzeti orvosodnál érdeklődj időpont egyeztetésre.


Ha kizártad az egészségügyi problémákat, akkor megpróbálhatsz egyfajta óvatos vizes-vitamin-só-koplalást:

[link]

2020. aug. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt a videót is érdemes megnézni és megérteni mielőtt elkezdenéd a koplalást:

https://www.youtube.com/watch?v=DghrZNUP5vo

2020. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koplalni semmiképp sem szeretnék.

Amúgy ilyeneket eszek


R: 1 vizes zsemle sonkával zöldségekkel

T: gyümi/műzliszelet

E: 250g rizs (néha párolt zöldséggel) mellé valamilyen hús (pörkölt, lecsós, curry, hagymás máj, sült stb) 200g

V: leves/főzelék/tojás/dinnye/konzerv hal

2020. aug. 7. 14:10
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Ha IR-ed van, akkor emellett az étrend mellett érthető, hogy nem fogysz. Szóval ha nem akar tovább menni, egy-két héten belül, akkor háziorvos. Már egy sima éhgyomri vérvételből jó eséllyel kiderül, hogy mi van (a biztos a cukorterhelés lenne).


De ha nincs IR-ed, akkor is meg lehet próbálni variálni az étrenden, néha a tápanyagok arányának változtatása segít.

2020. aug. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!