Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi az oka, ha nem válik be a...

Mi az oka, ha nem válik be a kalóriaszámlálás?

Figyelt kérdés

160/75 kg vagyok, 32 éves, szülés után 1,5 évvel. Eddig zabáltam unalmamban, meg szoptatáskor. Összevissza ettem, csoki, cukros üdítő stb. Mozgásra jelen pillanatban esélyem sincs (egyedül vagyok a kicsivel), ezért kezdtem el a kalóriaszámlálást. 1300 kcal a napi limitem, ebben minden nap benne is maradok. Viszont azt vártam, hogy megindul rendesen, mert elég nagy túlsúlyom van, de 2 hónap alatt nem történt semmi.

Mi az, ami befolyásolja az eredményességet? 35-35-30-as makrókkal indultam, de a fehérje mindig kevés :( lehet betegség, hormon, stb? Minek lenne érdemes utánajárnom?


2020. szept. 4. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Nincs nagy túlsúlyod, ettől még ha IR-es vagy is kellene fogynod. Leírnád, hogy mit és mennyit eszel és iszol egy nap?
2020. szept. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Pajzsmirigyet megnézetném a helyedben, főleg, ha vannak alulműködésre utaló tüneteid.
2020. szept. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem méred le az adagokat. Saccolsz és valószínűleg kevesebbnek tippeled meg, mint amekkora és így többet eszel , mint azt hinnéd. Szerezz be egy digitális konyhamérleget. Én kalóriaszámlálással 2 hónap alatt 6 kilót fogytam. IR-es vagyok és PCOS-m van. 157/cm 80kg-ról indultam. Ma 72 kilóvagyok.
2020. szept. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

1. A kalóriaszámolás CSAK AKKOR müködik, ha MINDENT PONTOSAN lemérsz! A saccolás nem elég.

2. Egész biztos vagyok benne, hogy nem számolsz be mindent, a PÁR FALAT valami, a KIS üdítö, stb kimarad.

3. Másrészt gyerek MELLETT is lehet mozogni, akár otthon is, rengeteg videó van a neten, csak akarni kell!

4. A méreteidhez az 1300 kcal túl kevés, nem kizárt, hogy emiatt esetleg raktároz a szervezeted!

2020. szept. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%

Másfél éves gyereket tedd be a babakocsiban és vidd sétálni. Vagy futhatsz is babakocsival együtt.

Az adagokat pedig ha nem méred, csak gondolod, hogy ez egy adag rizs, hús, stb, nagyon el lehet csúszni.

2020. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

Sok oka lehet amiért a kalóriaszegény étrend nem válik be. Pl anyagcserét érintő betegség is, kivizsgáláson voltál? Szerintem nagyon keveset eszel egyébként, ami nem egészséges, és a fogyást se támogatja. Főleg hosszútávon nem. Élete végéig ki képes koplalni? Na ugye!

Nálam pl tudás hiányában, csak akkor indult be a fogyás, ha koplaltam, mindenből túl keveset ettem. De hamar belassult, megállt a fogyás, plusz hosszútávon már nem bírtam hogy folyton éhes és fáradt vagyok. Aztán sok sok jojózás után kiderült hogy szênhidrát anyagcsere betegsêgem van, orvos ajánlásra csináltam 160 g szénhidrátos, 1300-1400 kalóriás diétát, több hónap alatt se fogytam semmit, nagyon gyakran voltam éhes, olyasmiket kellett ennem amiket utálok és nagyon rosszul éreztem magam. Fogyás az nem volt.

Majd hosszabb időre feladtam az egészet.

Végül mégis megpróbáltam újra, de ezúttal jobban utánanéztem az inzulinrezisztenciámnak, és rájöttem, hogy ilyen betegségnél állapotfüggő, mennyi az a szénhidrát amit bevihetek fogyáshoz, és nem jó mindenkinek a 160 g ch sablon ajánlás.

Találtam egy dietetikust, aki azt javasolta hogy vigyem 100 g alá a szénhidrátbevitelt tartósan, és növeljem bőven a zsírbevitelt ( hogy ne koplalás legyen). Nekem picit a fehérjén is emelni kellett mert keveset ettem. Szóval lényegében szénhidrát alapú étrendről, magasabb energiatartalmú zsír alapú életmódra váltottam, mert így a szervezetemben lecsökken a túlzott mennyiségű inzulin. Ezt csinálom picit több mint másfél éve, -60 kilónál járok.

2020. szept. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!