Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy lehet ilyenkor kalóriát...

Hogy lehet ilyenkor kalóriát számolni?

Figyelt kérdés

Ti hogyan számoljátok ki pl az ebéd kalóriatartalmát, ha nem otthon esztek és nem tudjátok lemérni, hogy pontosan hány grammot esztek az adott dologból?

Szerdán egy továbbképzésre kell mennem, egész napos, így ebédet is ott kapunk. Viszont nagyon fontos lenne, hogy ne lépjem túl a kalóriakeretemet, de nem tudom, hogy így hogyan tippeljem be, hogy kb hány grammot ehettem az adott dologból, és így nem tudom beírni az applikációba sem, hogy kiszámolja a kalóriatartalmát. :/

Hogy lehetne ezt megoldani?



2020. szept. 14. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeri alkalom lesz, nem kell ennyire kényszeresnek lenni. Tippeled a használt alkalmazás segítségével, ha soknak ítéled, akkor nem eszed meg az egész adagot, és otthagyod a köret egy részét.
2020. szept. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az első hozzászólóhoz, nem kell ennyire véresen komolyan venni. Mi van ha rosszul tippelsz és 300 kalóriával többet eszel? Az ég világon semmi. Ha mondjuk 2000 kalória a normál szükségleted, te most fogyokúra alatt eszel 1400 kalóriát, szerdán meg mondjuk 1800-at, akkor még így is fogyásban vagy.

Egyébként ha ezt csinálod már egy ideje, akkor kb-ra meg tudod tippelni a kalóriatartalmát az ételeknek.

2020. szept. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy nagyon rágörcsölök, mindennel ezt csinálom.

Csak jól akarom csinálni, mert mindenképp fogynom kell (173 cm, három hete 92 kilóról indultam..)

Sajnos abban még nem vagyok jó, hogy meg tudjam tippelni, hogy az kb hány gramm lehet, amit a tányéromba szedek (ezért méricskélem), így a kalóriatartalmát sem tudom jól megtippelni.

2020. szept. 14. 12:57
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha tudod esetleg hogy mi a menü,vagy ki az ételszállító cég,rákereshetsz neten.Vagy olyan ételt egyél,ami legjobban hasonlít ahhoz,amit enni szoktál,vagy aminek az alapanyaga alacsony kalóriás étel.Kerüld a szószos cuccokat,abban sok lehet a rejtett kalória,amit nehéz megbecsülni.Ne egyél nagy adagot,vagy edd csak a felét,nagyon nem fogsz mellélőni.
2020. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom, hogy mi lesz a menü. :/

Ez egy jó ötlet, köszönöm!

2020. szept. 14. 13:11
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Ok, tudom hogy ezzel nem leszek népszerű és nyugodtan le is pontozhattok, de én diétában soha nem eszek meg olyasmit, amiről nem tudom megmondani, hogy mennyi a kalória és a makro. De ha te nem veszed ezt ennyire szigorúan, igazából nem lesz gond ebből, hogy esetleg alábecsülöd a kalóriát.
2020. szept. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, pont ez az, hogy szeretném szigorúan venni, de hát mégse vihetek magammal konyhai mérleget a továbbképzésre.

Valamit viszont enni kell.

2020. szept. 14. 14:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#6-os És ezzel mekkora hülyeséget csinálsz! Pár hét után már a tányéron lévő összetevőkből tudod, hogy mennyi kalória. Ha azt látod, hogy folyik a zsírtől nem kell megenni a szaftot, ha ipari mennyiségű a köret, a felét otthagyod. Amennyiben rossz a szemmértéked, akkor 3dkg-al kevesebbet fogysz az adott étkezéssel, egyáltalán nem számít hosszú távon.
2020. szept. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%

A le pontozott 6-os vagyok😃

Kérdező, én az ételt mindig otthon elkészítettem és vittem magammal kis dobozban, grammra kiszámolva . És ha valaki ételallergiás, vagy cukros? Eszi nem eszi, nem kap mást? Vigyél kaját, vagy gyümölcsöt. Arra készülj fel, hogy nem lesz lehetőséged megmelegíteni az ételt, ezért olyat vigyél, ami hidegen is jó. Csak túl éled ezt az egy napot 🙂

2020. szept. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt a napot vedd csalónapnak és ne foglalkozz a kalóriákkal, EGY nap alatt nem tudod elrontani a fogyást.

De ha nagyon izgat, akkor keress rá a neten az adott étel áltagos kalóriaértékére, és azzal számolj, de ennek az a hátránya, hogy igen nagy eltéréseket fogsz találni.

Ezért IS jobb, ha ezt az egy napot egyáltalán nem számolod, és a következö naptól meg megint a normál rendszer szerint eszel.

2020. szept. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!