Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy lehet megenni naponta...

Hogy lehet megenni naponta ~2700 kalóriát (ha hízni szeretnék), mikor egy átlagos ebéd 700 kalória körül van, és attól már bőven tele vagyok?

Figyelt kérdés

Régebben nem számolgattam a kalóriát, de nem tudom hogy tudnék hízni. (nem csak zsírt szeretnék magamra pakolni, de még azt sem tudnám...)

Nekem azzal van alapból bajom, hogy ugye egy ebéd 700-800 kalóriás (de legjobb esetben is max 1000), amitől tele vagyok. A maradék 1800-2000 az hogy tudna összejönni?

Általában ha úgy főzök, akkor az ebéd maradékát szoktam megenni vacsorára, ami akkor megint 700 kalória, 1400-nál vagyunk így. Reggelire általában egy margarinnal/vajjal megkent sonkás zsemlét szoktam enni, mellé pár szelet uborkát vagy egy kis fej lilahagymát. Ezzel még a súly megtartáshoz szükséges kalóriát se tudom betartani, nemhogy hízni. Hogy tudnék többet enni, de közben rosszullenni sem szeretnék attól, hogy túleszem magam.

Vízből napi 1,5L simán elfogy, de van amikor 2L is.

Ezek az átlagos (reggeli, ebéd, vacsora) étkezések voltak, ezek mellé szoktam délután ha megéhezem negyed tábla csokit enni, az egész táblára 530 kalóriát ír, ennek a negyede 132 kalória, de kerekítsük 150-re, mert néha többet eszem belőle. De még ezzel sem vagyok sehol.


Napi lépésszámom az 6000-7000 között van átlagosan, heti 3x szoktam edzeni itthon (erősítés, fekvőzés, ilyesmik). Havonta 1x bicilizem, ha épp kedvem van, bár szerintem attól csak még jobban fogyok amit nem szeretnék.


Szóval remélem van itt valaki aki tudja, hogy tudnám összehozni (bármiféle erőlködés, vagy rosszullét nélkül) a megfelelő kalóriamennyiséget.

Illetve, hogy mit esztek, mert abból is kezdek kifogyni, 2 hetente ismétlődnek az ételek, reggelire meg még jobban tanácstalan vagyok.



2020. szept. 22. 15:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
9-es jól írja.Dúsítani kell az ételeket.Tej helyett használj tejszínt,használj sok reszelt sajtot,majonézt,,margarin helyett vajat,igyàl gyümölcsleveket,nassolj magvakat,nem kell ehhez olyan nagy ész...
2020. szept. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Igazából nincs nehéz dolgod ha nem ragaszkodsz az egészséges ételekhez. Ha igen akkor nehezebb. Pont tegnap néztem egy dokumentum filmet a mekirol. Mc Dagadsz Super Size címen fut. Nos a pasas 1 hónap alatt tizen valamennyj kilót hízott azt hiszem, és 1 évébe telt leadni. Nagyon hízlaló. Egy sajtburger menü is már fedezi a napi szükséglet 70%-át. Vagy azt teszed, hogy egészséges ám magas kalória tartalmú ételeket fogyasztassz, vagy néha becsempészel pár egészségtelent. Egészséges: olajos magvak, tejszínek, sajtok, gabonák, banán, burgonya, zsírosabb húsok.
2020. szept. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Egészséged rendben van? Miért lenne olyan fontos, hogy hízzál? Problémáid vannak az egészségeddel a soványságod miatt? Állandóan fázol? Kisebesedik a bőröd?

Mennyit szeretnél hízni? Kórosan sovány vagy, vagy csak vékony?

Ha nincs problémád, akkor erőltetni nem kell, azzal nem teszel jót.


Izomépítéssel növelhető az étvágy legjobban, mivel annak fenntartásához több kalória szükséges, mint amennyi a zsíréhoz. Szóval elő a súlyzókkal, erősítő gyakorlatokkal.



22-es, volt egy olyan dokumentum film is, amiben 8-10 olyan embert szedtek össze, akik sokat ettek, nem sportoltak, mégsem híztak. Kiszámolták, hogy átlagosan mennyit esznek egy nap kalóriát, majd azt megduplázták, s annyit kellett bevinniük min. egy hónapig, ha nem tovább, sportolni pedig tilos volt. Szenvedtek, volt aki pizzát turmixolt le, hogy meglegyen a magas kalóriabevitel stb. Aztán az újabb mérlegeléskor kiderült, hogy aki hízott, az is max. 1kg-ot, ami mérési hibahatáron belül volt. Vannak ilyen fura működésű emberek.

2020. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Marhára nem könnyebb fogyni , de honnan is tudhatnád....


Ha problémát okoz a magasabb energiabevitel elérése, akkor magasabb zsírtartalmú dolgokat érdemes enned, pl zsíros sajtok, egyéb tejtermék, olajos magvak. Ha zöldségköretek készítesz, süsd meg zsírban. Satöbbi. Illetve told meg az egészséges szénhidrátokat. Basmati rizs, vagy barna rizs, egyéb gabonafélék, pl a hüvelyes zöldségekben is több szénhidrát van mint a többi zöldségben.

Természetesen fontos, hogy ne fehérlisztes cukros, adalékanyagokkal teli dolgokkal, csokikkal csipszekkel próbáld feltornázni az energiabevitelt. Persze vigyêl be elég fehérjét is.


Emellett súlyzós edzés, saját testsúlyos edzés, hogy növeld az izomtömegedet.

2020. szept. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
24%

Persze..ne egyen cukros dolgokat de a zsiros sajtok meg a tejtermekek, zsirok...na azok mehetnek. Hogyne.


Szerintem sokan tulgondoljak ezt a dolgot.aki tomeget akar novelni az kezdjen el edzeni. 2700 kaloria..lol.


En fel kilo voltam vasaggyal es annyi is maradtam barmit osszezabaltam. Most tartok 40 centis karnal nem befeszitve..es ez csak megjobb lesz. Teszem ezt ugy hogy nem vagyok kaloria tobbletben.

2020. szept. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Hát elég problémás a kajálásod, már egyből kiiktatnám a reggeli gluténes+fehérlisztes hulladékot (zsömle), a csokiról nem is beszélve...


Édességnek tessék egy zabkását enni fehérjeporral vagy növényi tejjel (+bármilyen gyümölcs és/vagy fűszer pl. kakaó), és akkor máris van egy adag tápanyagdús és egészséges kajád. Ilyet lehet napi 2-3x is enni.


Ha így sem megy, akkor nyilván ott az ötlet, hogy mehet több zsír, pl. 10-20ml olívaolajjal leönteni akár az ebédet, ez tuti nem árt.

2021. dec. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!