Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az lehet, hogy valóban ennyit...

Az lehet, hogy valóban ennyit kellene ennem?

Figyelt kérdés

Az orvoslexikon.hu-n lévő kalória szügséglet kalkulátor szerint a fogyáshoz napi 1122 kalóriát kellene ennem. Igaz, nagy az induló súlyom, de a legtöbb helyen azt olvasom, hogy ez kevés. Fogytam már kevesebbel is, de akkor amiatt egy dietetikus nagyon letolt. És azt mondta, hogy az 1000 körüli is nagyon kevéske és ők a kórházban fogyasztanak annyival, fekvő betegeket.

Meg tudom csinálni, nem arról van szó, csak nem akarok hülyeséget csinálni.


2020. okt. 12. 10:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a BMR-ed?

Valószínűleg túl nagy értéket állítottál be a heti fogyásra. Ha fél kg-t állítasz be, mennyi kalóriát ajánl?

2020. okt. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Heti egy kilót állítottam be.

Fél kilónál 1672-t ír, de heti fél kiló nem valami sok. 109 kiló vagyok, az elsődleges cél 80-90 kiló lenne. Aztán majd a többi. De heti fél kilóval elég sokára lenne eredménye.

2020. okt. 12. 10:51
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt is érdemes lenne kiszámolni, hogy eddig mennyit ettél. Ha pl. 3000 kcal-t, akkor lehet, hogy már 1700 kcal mellett is túlságosan éhes lennél, és nehezen tudnád tartani hosszabb távon. Ha viszont csak 2000 kcal-t, akkor ahhoz képest az 1700 kcal nem jelentene túl nagy változást ahhoz, hogy tempósan fogyj.

Amúgy így "látatlanban" (a fentiek ismerete nélkül) én azt javasolnám, kezdd el 1600-1700 kcal-val, aztán pár hét után ki fog derülni, ezzel mennyire hatékonyan tudsz fogyni. Ha így túl lassúnak találod a fogyást, a makrókat is figyeld és szükség esetén változtasd.

2020. okt. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Nemed, korod, magasság, aktivitás? Az 1122kcal 50kg-os nőnek is kevés, nemhogy 109kg-al.
2020. okt. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
32 éves vagyok és kb 170-173 cm magas. Aktivitásom elég gyér. Nem sportolok. Sokat jövök-megyek, de ez inkább csak közepes séta (kb 10-13 ezer lépés/nap, ha ez számít valamit.) Hamarosan kezdek dolgozni, akkor valamivel többet fogok mozogni, illetve állómunkát végzek majd. De kimondottan testmozgást nem végzek. Naponta pár alkalommal szoptatok, úgy tudom valamennyi kalóriát az is éget.
2020. okt. 12. 12:20
 6/31 A kérdező kommentje:
3-as, eddig rengeteg kalóriát ettem. Nem azért mert éhes voltam, hanem sokat nasiztam. Ezt igazából most vettem észre, hogy nézegetem miben mennyi a kalória. Például 3-4 sütemény, egy csomag chips, vagy egy 32-es pizza simán lecsúszott. Akár ugyanazon a napon is.
2020. okt. 12. 12:23
 7/31 anonim ***** válasza:
92%
Valamit nagyon rosszul állítottál be, 1600kcal elég heti 1kg fogyáshoz. Ha még szoptatsz, az 1kg ne legyen a cél, 2000kcal bőven megfelel! Ekkora túlsúlynál érdemes volna endokrinológiai kivizsgálással kezdeni.
2020. okt. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Ugyanezeket az adatokat kerte, amiket itt megadtam. Ennyit állítottam be.

A szoptatás nem akadály. 2 éves elmúlt a lányom, hamarosan megy bölcsibe, mindenképp elválasztanám.

2020. okt. 12. 12:35
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
2 éves gyerekkel szoptatás mellett ne a csekély aktivitással számolj. Nyilván nem ülsz egész nap!
2020. okt. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Nem ülök egész nap, de nem is csinálok sok mindent. Átlag házimunkák, amiket mindenki csinál (főzés, pakolás, mosás, felmosás stb). Ezen kívűl a nagyot hordjuk oviba, játszóterezünk. Ezek mind kímélő mozgások, főleg lassú séta. A kicsi néha elszalad, akkor utána kell futni, de testedzésnek azt se nevezném.

A kalkulátor egyébként behatárolta, hogy melyik aktivitási szint mit takar. A csekély után a mérsékelt következik, ami heti 1-2 óra sport. Én egyelőre nem sportolok.

2020. okt. 12. 12:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!