Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi deficitet lenne érdemes...

Mennyi deficitet lenne érdemes tartanom?

Figyelt kérdés

A tavalyi évben igyekeztem egészségesen enni, emellett heti háromszor sportoltam. Átlagban 1700 kalóriát ettem naponta. Minden nap leírtam, aztán átlagot vontam belőle. Semmit nem fogytam, de nem is annyira a fogyás, hanem inkább az egészség volt a célom, szóval a cukros és lisztes dolgokat teljesen elhagytam és több zöldséget és fehérjét eszek. Idén szeretnék fogyni. Szerintetek mennyivel lenne érdemes csökkentenem a kalóriabevitelemet? 170 cm és 70 kg vagyok.


28N



2021. jan. 9. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
1200kcalra csökkentsd szerintem+edzz is mellé
2021. jan. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem fogytál 1700 kalóriával és rendszeres sporttal? Az fura. Lehet nem átlagot kellene számolnom, hanem betartani egy állandó kalóriát. Tippre 1600 már jó lenne, de ezt kitudod számolni valami app-pal vagy neten van több oldal. Nem lehet, hogy akadályoz valami amiről nem tudsz. Hormonok, cukor ilyesmi. Mert így szerintem kellet volna fogynod.
2021. jan. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Én 1700-1800 kalóriával és heti 5-ször 1 óra sporttal szépen fogyok, pedig kisebb a magasságom is és a súlyom is, de az arány hasonló. Tényleg ne átlagolj, hanem igyekezz a legtöbb nap betartani egy fix keretet. Mert ha rendszeresen megeszel egy nap mondjuk 3000 kalóriát, másik nap cserébe csak 600-at, nyilván nem fogsz fogyni, hiába 1800-ra jön ki a napi átlag.
2021. jan. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg 1500 kcal-val, és a makrókra is figyelj oda.
2021. jan. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem az 1700 kalória nem kevés, legalábbis a párom se nagyon eszik nálam sokkal többet, pedig ő férfi és magasabb is jóval. Megpróbálom akkor lejjebb vinni a kalóriát, viszont mindenképpen olyan fontos, hogy minden nap ugyanannyit egyek? Ez az átlag se volt nagyon kiegyensúlyozatlan, olyan 1200-2000 kcal közt mozgott. Hétköznapokon nem is kívántam annyit, hétvégén viszont inkább 2000 körül volt. Azt olvastam az átlag számít, de akkor megpróbálok minden nap ugyanannyit, ha ez számít.
2021. jan. 10. 09:17
 6/8 anonim ***** válasza:
minnel tobb annal gyorsabb
2021. jan. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az egészséged javult? Mert ugye az volt a célod.
2021. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Eddig se volt baj az egészségemmel, viszont úgy éreztem, hogy mindenképpen hasznosabb egy egészséges életmód. Most viszont már a fogyás is a célom.
2021. jan. 10. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!