Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Húsoknál hogyan?

Kérdezi kérdése:

Húsoknál hogyan?

Figyelt kérdés
Hali, kezdő kalóriaszámláló vagyok, és nem vílágos, hogy egy rántott húsnál vagy egy sült húsnál, hogy számoljak. Mivel a rántott húst bő olajba kell sütni. De nem esszük meg mind az összes olajat/zsírt. Használom a kalória bázist, ahol a saját receptjeimet tudom felvinni. De ha felviszem a pl.3dl olajat mert annyiba sütném a rántott húst, akkor elég cudar érték jön ki. Szóval nem igazán értem. Gondoltam arra is, hogy a sütés után lemérem mennyi zsírt/olajat szívott magába a panír és kivonom a sütéskor lemért zsírt/olajból.

2021. jan. 11. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos csak becsülni lehet. A méricskélés nem egyértelmű, mert sütés közben nem csak olajat vesz fel a hús, hanem valószínűleg vizet is veszít.
2021. jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudod pontosan megmérni, ahogy az előző is írta. Amit tehetsz: kimérsz x gramm olajat és beöntöd a serpenyőbe és addig sütsz benne amíg el nem fogy. Mindig inkább kevesebbet önts bele, hogy ne maradjon a végén zsiradék. A húst meg mindig nyersen mérd le, sütés után felesleges.

(Egyébként kevés olajban is ki lehet sütni a rántotthúst, próbáld ki egyszer)

2021. jan. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kifogom próbálni kevés olajban kisütni. Köszönöm.
2021. jan. 13. 08:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, a lehető legjobb indulattal ajánlom neked szakemberként, hogy ne olajat használj, hanem (liba)zsírt.


A másik dolog, hogy ne sanyargasd magad ilyesmivel, hogy méricskéled mennyit szívott be az adott étel... Nem ettől lesz sikeres a diétád, hidd el. Ha heti egyszer eszel panírozott dolgokat, akkor egyszerűen nincs szükség erre.


Az emberek az ilyen dolgok miatt szokták feladni az étrendeket, mert egyszerűen lehetetlen így élni...

2021. jan. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!