Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha napi 1200-1400 kalóriát...

Ha napi 1200-1400 kalóriát megeszek, akkor ugye nem fog éhező üzemmódba kapcsolni a szervezetem? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

Alapjáraton 1743 kalóriát éget el a szervezetem. Úgy kezdtem el alakítani a kalóriaszámlálást, hogy napi szinten -543 kcal a kalóriadeficitem. Tehát ha nem mozgok semmit, akkor 1200 kcalt fogyasztok el, ha mozgok, akkor értelemszerűen többet (kb. annyival, amennyit elégettem). Ezzel elvileg heti kb. 0.5 kiló fogyást tudok elérni, kb. márciusig közepéig elérném a kívánt súlyt, ugyanis nincs rajtam sok felesleg.


Igyekszem normálisan, változatosan étkezni, valamennyire figyelem a makrókat is.


Így ugye nem fog a szervezetem éhező üzemmódba kapcsolni? Szeretnék biztos lenni ebben, ugyanis kamaszkoromban nagyon bután, éhezősen "fogyókúrázgattam" hosszú-hosszú korszakokon át, évekbe telt, mire testileg és mentálisan kihoztam magamat az okozott károkból. Most egy hosszabb mozgásszegény időszak miatt felszaladt rám pár kiló, amit egészségesen szeretnék leadni. Most először fogyókúrázom az evészavar óta, szeretném okosan csinálni. Tehát a lényeg, hogy nem szeretnék éhezést, nem szeretnék lelassult anyagcserét, nem szeretnék semmi olyat okozni, amit utána "helyre kell majd állítanom".


Jók így a terveim? Változtassak valamin? Nem célom a gyorsaság, tehát ha valaki hozzáértő úgy látja, valamit át kellene ütemeznem, átgondolom.


Köszi a segítséget!



2021. jan. 18. 20:01
 1/5 anonim válasza:

Nagyon nem vagyok hozzáértő, ámde 5. évtizede túlsúlyos. :9


Én annyit mondanék: tapasztald ki, hogy mitől fogysz. Nyilván ez egyénenként eltérő, legalábbis a finomhangolás. Ha én sokat csavarogtam (heti 30-50 órákat terepen), akkor olvadtak le rólam a kilók, még ha zabáltam is (és ezt kellett, mert különben nem tudtam fölmenni a hegyre.)


Nem cikizni szeretnélek, de ez az "1743 kalóriát éget el a szervezetem" állítás kicsit fura számomra.


Mikor viszed be? Milyen terheléssel próbálod ledolgozni? Milyen tápanyagokból származik?


És ismételten ráerősítek: nem vagyok szakember, csak párszor már fogytam 20+ kilót (ebben az is benne van, hogy simán vissza is ment.)


Nálam a hosszú távú, nem túl lihegős mozgás volt a kulcs a fogyásban.

2021. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nincs éhező üzemmód. Regény helyett inkább az adataid írtad volna le.
2021. jan. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem.... Ha alapjaraton égetsz 1700 kalóriát, az jelenti azt, hogy nem mozogsz semmit. Ha az 1700 kalória már aktivitással együtt lett ennyi, akkor oke lesz a deficit.
2021. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, sztem kb. okés, felteszem kicsit az alapanyagcsere alatt eszel (ha bírod). Ez nem lesz éhező, de a fogyást majd meglátod, keveset (2-3 kilót) nehéz leadni (tapasztalat) ha mozogsz hozzá, akkor sokkal jobb!
2021. jan. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahány kg vagy, annyi g fehérje legyen meg egy nap, és semmi bajod nem lesz.
2021. jan. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!