Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kalória lehet így az...

Hány kalória lehet így az otthon elkészített spagettiben?

Figyelt kérdés

A hétvégén a testvéremnél fogok ebédelni, viszont szeretném tudni, hogy hány kalória lehet az általa készített spagettiben, ugyanis kalóriaszámlálós diétán vagyok jelenleg. Természetesen nem fogok ott állni mellette és méricskélni mindent, hány gramm ez hány kcal az stb, viszont egy körülbelüli értéket szeretnék tudni felírni magamnak.

A spagetti a kérésemre így fog készülni:

- sima tészta helyett rizstészta

- otthoni natúr félrerakott paradicsompépből lesz a szósz (ebben nem tudom pontosan mi van, a mama készítette :) )

- laktózmentes mozzarella lesz rajta ami általában light is szokott lenni de pontosan nem tudom milyet vesz majd

- pulyka darálthús


Egy átlagos adagot szeretnék belőle megenni. Tudnátok esetleg tippeket adni ez mennyi kalória lenne?



2021. febr. 5. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
500-600kcal, de MAX 600
2021. febr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem szabad ennyire kényszeresnek lenni, ha 2-300kcal-al többet eszel egy nap nem történik semmi. Jobban tetted volna, ha nem szólsz bele az elkészítésbe, csak odafigyelsz a mennyiségre, amit megeszel.
2021. febr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek a #2-essel, tényleg hagynod kellett volna, hogy így készítsék el, ahogy ők szeretnék. +kb 200kcal-na nem haltál volna bele 1 alkalom miatt
2021. febr. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nálunk általában így készül a spagetti, de ugye ti erről nem tudhattok ezért írtam le.

Rizstészta mert gluténérzékeny vagyok és az sokkal-sokkal olcsóbb mint bármelyik gm márka.

Otthoni paradicsompép mert minek vegyen ha ott a spájzba a 8-10 üveg.

Laktózmentes mozzarella mert laktózérzékeny vagyok.

Pulyka, mert a tesóm nem eszik meg mást darált állapotban.

Én fogalmaztam valószínűleg azzal félrevezetően, hogy "kérésemre" inkább írhattam volna, hogy az ételérzékenységem miatt, mert egyébként itthon már évek óta így készül nálam a spagetti illetve anyukám is így készíti.

Csak kíváncsi voltam mennyi kcal van benne hogy felírjam, nem az volt a lényeg hogy túllépem-e a keretem vagy sem.

2021. febr. 5. 23:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha 600 kcallal számolsz, akkor nem tévedhetsz sokat és ha csak egyetlen napon nem pontosan tartod a keretedet, akkor még nem történik semmi.
2021. febr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha te nem tudos a megevett (megenni szádékotott) összetevők kalória-értékét, nekünk akkor lehetetlen még megközelítő értéket is adni.

.

Az előttem szólók 600 kcal-ra becsülik. Ha ezt megemeled 10%-kal felírásodban, biztosan nem léped túl a napi adagod.

2021. febr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!