Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Eddig napi 1200 kalóriát...

Eddig napi 1200 kalóriát vittem be, és ennek köszönhetően fogytam 6 kilót, de mostanában nagyon kevésnek érzem és nagyon éhes vagyok. Ha megemelném a napi kalória bevitelt 100 kalóriával, akkor egy idő után híznék?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 15. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem biztos. Lehet, hogy "csak" lassabban fogynál
2021. ápr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
54%
Edzel mellette, mert akkor mondjuk szépen lassan emelheted a kalóriát, mellette kemény edzéssel és kisebb többlettel leginkább izmot szednél fel, ha rendesen eszel.
2021. ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hány cm vagy és hány kg? Milyen nemű, hány éves? Milyen aktivitásokat végzel egy héten/ nap?


Egyébként még egy 10 éves kisgyereknek is többre van szüksége tehát akármilyen pici is egy felnőtt, 1500 kcal minimum kell súlytartáshoz, még ha alacsony is, vékony is és ül is egész nap. Így hát nagyon valószínűtlen, hogy plusz száz kalóriától háznál, de én azt is kétlem, hogy pont ettől a száz kcal-tól lennél kevésbé éhes. Persze, számít, csak nem olyan sokat...


1200 kcal valószínű az alapanyagcseréd alatt van, és azt minimum meg kell enni, még ha fogyás is a cél.

2021. ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

167 cm, 76kg, 17/L

Kardiózni szoktam otthon 30 percet + bicikli 1 óra. Valamelyik nap ez valamelyik nap az. És ezt úgy hogy 2 nap torna 1 nap pihenő. Egész héten így.

2021. ápr. 15. 22:23
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor sürgősen emelj a mennyiségen mert kevés neked 1200 kcal. 1500 minimum, mert ennyit edzel akkor így is meg kell legyen a heti fél kg fogyás!!
2021. ápr. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm!
2021. ápr. 16. 09:02
 7/13 anonim ***** válasza:
Alapból rosszul kezdted el. Ha a kalóriaszámlálást választod módszerként, akkor spem lett volna szabad ennyire alacsony kerettel kezdeni a fogyást, mert a természetes anyagcserédet tönkreteheted, és később lelassul, megáll a fogyás, és kisebb emergiabevitellel se nagyon fogsz tudni fogyni mert a tested takarékos módban fog csak energiát felhasználni. A szervezeted jelzi is ha energiára van szüksége. ( Ezzel amúgy nem ajánlott szembe menni) Lehet hogy már az alapanyagcseréd is csökkent valamennyit, szóval nagyon óvatosan emelni kellene a keretet. Ha lassan fokozatosan csinálod, talán nem fogsz visszahízni.
2021. ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor pl mennyivel emeljen és hogyan?
2021. ápr. 16. 09:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez nagyon egyéni lehet, ki kell tapasztalni.
2021. ápr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem heti 100 kcal emelés oké, egészen addig, amíg el nem éred az 1500-at. Ha még így is többet fogynál heti 0.5 kg-nál, akkor emeld tovább a heti 0.5 kilós fogyásig
2021. ápr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!