Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan sikerült lefogynotok?

Hogyan sikerült lefogynotok?

Figyelt kérdés

Napi hány kalória?(súly,év,magasság is érdekel:))

Makrókra figyeltetek? Milyen felosztás vált be a legjobban?


Ugyanitt receptes oldalak kömybek is jöhetnek egészséges táplalkozásról😊 mégjobb ha a makrókat és a kalóriát is feltüntetik

Tudtok ilyet?



2021. ápr. 17. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Kiiktattam a feldolgozott ételeket, fehér lisztet, cukrot, olajat és elkedztem sportolni. Nem számoltam se a kalóriákat, se a makrókat. Egy jó étrend mellett nem is kell. Ez amúgy az emberek nagy részének beválik, de valamiért jobban szeretnek csodadiétákat meg fogyasztószereket kipróbálni.
2021. ápr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Szia.


Én 175cm/170kilóról kezdtem. Jelenleg 85kg vagyok. 25 hónap alatt jutottam idáig. Még -20kg a cél.

Nekem a zsír alapú étrend vált be, kevés szénhidráttal, sok fehérjével. Nekem így jó, így érzem jól magam.

Tojást, húsféléket, zöldségeket, tejtermékeket, olajos magvakat eszem főleg. Mértékkel lowcarb kenyeret- tésztát, és némi szénhidrátcsökkentett édességet is. De nem sokat. + Havonta tudatosan tartok 1 csalónapot, ekkor azt eszem amihez kedvem van. Ilyenkor helyet kap a gyorskaja, cukros édesség, csipsz, hagyományos péksütik.

Mozogni heti 5 alkalommal 1 órát szoktam. Gyorsgyaloglás, szobabicikli, erősítő edzések.

Eleinte még számolgattam pár hétig a szénhidrátot, de nagyon hamar meguntam az adminisztrációt és rájöttem, hogy igazán nincs is rá szükségem. Az elvileg egészségesebb, de nagyon szénhidrátdús dolgokat vagy nem szeretem( gabonafélék, teljes kiőrlésű dolgok), vagy eü okok miatt nem ehetem ( gyümölcsök). Kalóriát direkt nem korlátozok, nem foglalkoztam vele hogy az mennyi, de persze az első szénhidrátszámolós időszak miatt láttam hogy 2500 kcal körül alakul egy napom.

Nagyjából ennyi.

Szerintem mindenkinek más a jó, más étrenddel- életmóddal érzi jól magát, más az ízlése stb. Meg kell találni azt az utat ami neked személy szerint a legjobb, jól érzed magad vele, hosszútávon fenn tudod tartani és a céljaidhoz is hozzásegít.

Koplalásnak, éhezésnek, időszakos , drasztikus fogyókúráknak nincs értelme. Ahogy annak sem ha olyan étrendet próbálsz magadra erőltetni amit nem tudsz élvezni. Nincs olyan sablon amit mindenkire rá lehet húzni.

2021. ápr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.válaszoló

Persze ez így van de a jó étrendhez hozzátartozik az is, hogy megfelelő tápanyagokkal látod el a szervezeted

Ha csak kalóriát számolsz akkor fenn áll az esélye annak, hogy hiány alakul ki a szervezetedben mert kevés fehérjét vagy szénhidrátot esetleg zsírt viszel be..


2.válaszoló

Gratulálok az elért eredményedhez! Ez hatalmas dolog! Legyél büszke magadra!:)

További sok sikert kívánok neked a végsö cél eléréséhez!:)

2021. ápr. 17. 19:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Nem igazán értem, amit írtál. Mit írtam rosszul? Egy jó étrendhez nem hozzátartozik, hanem egy jó étrendnek olyannak kell lennie, hogy megfelelő tápanyagokkal lásd el közben a szervezeted. Írtam, hogy kalóriát sem számoltam. Olyan nem nagyon fordul elő, egy nem éhező embernél, hogy bármelyik három makrotápanyagból túl keveset vigyen be. Az ilyan hiányokat a mikro és fito tápanyagok szintjén kell keresni. A jó étrend pedig azért jó étrend, mert semmiből sincs benne hiány.
2021. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem számolok kalóriát, csak néha, becslésnek. 1400-1500 kalória körül szoktam enni, de én alacsony, egész nap ülőmunkát végző nő vagyok. A legtöbbeknek ez azért kevés lenne...

Nekem a mértéktelen nassolással, unalomból evésből adódott a túlsúly, szép lassan az évek alatt. A nagy, családi csomagos csipszet simán benyomtam egy este tanulás közben, ha ajándékba kaptam egy doboz bonbont, az pár nap múlva sehol nem volt. Először ezekkel álltam le, aztán fokozatosan egyre egészségesebbek lettek az étkezéseim. Én inkább szénhidrátosabban eszek, mint zsírosan, nem érzem jól magam nagyon szénhidrátszegény kajákkal, de ez megint egyénfüggő. Igyekszem tartani a nagyjából 50% szénhidrát, 30% fehérje, 20% zsír arányt (számolás nélkül tényleg csak nagyjából). 15 kilót fogytam 7 hónap alatt, több stagnálással, de nem adtam fel. Heti 5x1 órát sportolok, kardió és erősítés vegyesen, érezhetően izmosabb is lettem.

2021. ápr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kalória deficit és heti 4x másfél óra edzés
2021. ápr. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kalóriaszámolás és időszakos böjt (16/8). A keretem nagyjából úgy néz ki, hogy 30% szénhidrát (70-80 g/nap), 35% zsír (50 g körül) 35% fehérje (lehetőleg 100 g felett). 170 cm vagyok és 70-ről fogytam 50 körülre.

29/N

2021. ápr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tavaly ilyenkor 95-100 kg körül mozogtam, amikor is egy cukorterhelés alkalmával kiderült, hogy a cukrom nem a legjobb, azóta inzulinrezisztencia igazolódott. Én azzal fogytam rengeteget, hogy az életemből teljesen kiiktattam a cukrot, illetve igyekszem tartani a napi 180 grammos ch diétát, amit az endokrinológus írt elő. Jelenleg 73 kg vagyok, de tovább már nem szeretnék fogyni. 21/F, 189 cm magasság
2021. máj. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!