Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyás, na de hogyan is?

Fogyás, na de hogyan is?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves lány vagyok és van rajtam kb. olyan 15 kg felesleg. Világ életemben kövér voltam, de mostmár kezd nagyon elegem lenni. Azt olvastam hogy kalória deficittel lehet fogyni és sporttal ami persze nyilvánvaló. Szóval kiszámoltam hogy nekem naponta 1545 kcal-ra lenne szükségem és akkor most abból vonjak le 500-at? Akkor 1045 kcal-t vigyek be naponta? De viszont mindenhol azt olvastam és hallottam hogy 1200 alá nem szabad menni különben a szervezet átvált tartalékoló üzemmódba és kész is jojóefektus. Most akkor hogy is van ez? Hogyan számoljam ki hogy mennyit egyek naponta? Tudnátok kérlek ebben segíteni?


Köszi mindenkinek aki megszán egy tanáccsal ;)



2021. ápr. 26. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom pontosan hogy számoltál, de 1545 kalória kb az életben maradáshoz kell a testednek, ez reális érték lehet. Ha takarítasz, sétálsz, tanulsz, tornázol, stb, az még mind hozzáadódik. Az életmódodtól függ, hogy pontosan mennyi, nyilván. Véletlen se egyél 1000 kalóriát, pláne 16 évesen. De lehet még az 1500 is kevés lenne, ne éheztesd magad ilyen fiatalon, később is rengeteg problémád lehet belőle, elmaradhat a ciklusod is, azzal meg sokat fogsz akkor szenvedni.

A 15 kg-ot sem egyik napról a másikra szedted össze, egyik végletből ne ess rögtön a másikba. Kezdj el inkább kis lépésekben változtatni, egyben minden nem fog menni. Hagyd el az egészségtelen nasikat, kezdj el sétálni vagy valamit sportolni, egyél több gyümölcsöt és zöldséget, de kevesebb olajban sült és cukros-lisztes dolgot. Semmit nem kell teljesen kiiktatnod, csak általánosságban egyél (és élj) egészségesebben.

2021. ápr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
1545 az alapanyagcseréd inkább, ennyit égetsz el ha meg sem mozdulsz. Ha már gondolkodsz, mozogsz, végzel házimunkát ennél többre lesz szükséged mondjuk 2000 kcalra szintentartáshoz. Fogyáshoz meg egyél mondjuk 1600- 700 kcal-t és a maradékot meg hozd össze mozgással, persze lehet enni 1500at is mozgás nélkül csak éhesebb leszel, vagy 1700at is csak lassabb lesz a fogyás, neked kell mérlegelni hogy a legjobb
2021. ápr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

Egészségesebb étrenddel és rendszeres mozgással lehet fogyni.

Ilyen ezerpárszáz kalóriás szigorú korlátozás csak szembemegy a természetes energiaigényeddel, és tönkremegy az anyagcseréd ha hosszabb ideig túl keveset eszel.

2021. ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!