Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha csak cardio edzést végzek,...

Ha csak cardio edzést végzek, izom erősítést nem (vagy nyilván csak közvetett módon) azzal mennyivel gyorsul az anyagcserém?

Figyelt kérdés

Mennyivel lehet így többet enni, feltéve ha folytatom a testedzést miután lefogytam?


Tudom, hogy ha mozgok akkor az kalória deficit, de én a passzív hatására vagyok kíváncsi tehát hogy idővel gyorsul az anyagcsere.


2021. ápr. 28. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy később több kalóriát tudj égetni, izom szükséges, ha erre gondolsz. Tehát cardio mellett kellene izom erősítést is végezni.
2021. ápr. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sunshinedoll ***** válasza:
0%
Súlyzós edzés közben több kalóriát éget az ember és az anyagcserét is jobban pörgeti.
2021. ápr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Súlyzós edzés közben biztos nem égetsz annyit, mint egy futás cardio alatt. Ha közben izmot szedsz fel, az már valóban segít az anyagcserében, de maga az edzés folyamata alatt nem ég annyi kalória, mint egy normális futás alatt.
2021. ápr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:

Hosszú távon a súlyzós edzéssel jobban jársz, ugyanis az növeli a nyugalmi kalóriaégetést is, vagyis akkor is égetsz kalóriát a súlyzós edzéstől, amikor épp nem is edzel, míg a kardióval ez max addig tart, amíg futsz.

Ezen kívül a súlyzós, erősítő edzéstől lesz forma és feszesség, míg a kardió során, erősítő edzések nélkül egyaránt fogysz izomból meg zsírból is.

2021. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!