Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálás esetén hány...

Rakd kérdése:

Kalóriaszámlálás esetén hány étkezésre kell szétosztani egy napra a teljes mennyiséget?

Figyelt kérdés

2021. máj. 23. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Amennyiszer eszel.
2021. máj. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De nem szükséges egyenlően osztani, lehetnek kisebb meg nagyobb étkezések. Meg lehet egyik nap így, másik nap úgy, ami éppen a programodhoz igazodik.
2021. máj. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy neked a legmegfelelöbb.
2021. máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire igényed van. Egyéni dolog.

Sokszor látom, hogy még mindig kering az a tévhit, hogy sokszor (5) keveset kell enni, pedig ez így nem igaz, és nem is mindenkinek jó.

Nekem is ajánlották, de nem tetszett, olyan érzés volt, mintha egész nap ennék, közben meg sosem laktam igazán kellemesen jól egy étkezésnél. Én 3x eszem egy nap, nagyobb adagokat, tökéletesen megfelel.

2021. máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 3 étkezés ajánlott, de van, akinek még több, 4-5 étkezés válik be. Ennél gyakrabban már nem javasolt enni, legfeljebb egy falatnyi utóvacsorát szoktak beiktatni. A legnagyobb étkezés ideális esetben az ebéd, az kb. 35%-a a napi kalória mennyiségnek. Második legnagyobb étkezés a vacsora 25-30%, harmadik legnagyobb a reggeli 20%. Ha van tízórai, uzsonna, arra 5-10%-ot érdemes számolni. Ezen belül magadnak kell kitapasztalni, hogy hány étkezés válik be, és milyen eloszlásban. Amit írtam, az általános javaslat, nem kőbe vésett szabály. Egyik ember a kevesebb étkezéssel fogy jobban, mert nem termelődik olyan gyakran az inzulin, másnak a több kisebb étkezés válik be.

Bizonyos egészségi problémák esetén pl. epekő, savtúltengés, reflux inkább a gyakori kis étkezés javasolt. Esetleg ezt figyelembe kell venni a fogyás mellett.

2021. máj. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igény szerint, tapasztald ki neked mennyi a megfelelő.

Nekem pl. a 4 étkezés vált be, mert este még éhes vagyok 18 után, muszáj ennem pár falatot különben vad ámokfutásba kezdek a hűtőnél.

2021. máj. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a sok választ, melyekből az ahogy nekem kényelmes lett a jó...

Napi 7-el kezdtem mert sajna ülő munkám van , de fokozatosan adtam le és mára 2022.01.05 már a napi 4-nél járok és kevesebb is a kalória bevitelem már.

Jelenleg 26kg-nál járok. Heti egyszer 1 óra hátúszás pihenőkkel és napi biciklizés megy amennyi időm van, de nem több 1 óránál átlagba.

Sikeres fogyást mindenkinek !

2022. jan. 5. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!