Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért van, hogy délelőtt...

Miért van, hogy délelőtt minden rendben, nem vagyok éhes, de délután képtelen vagyok betartani a diétát?

Figyelt kérdés

Nem koplalok, mindent rendesen eszek kalóriadeficitben vagyok, mozgok is. Mindenféle tápanyagot eszek, nem vonok meg semmit magamtól. Igyekszem táplálót enni.

Reggelire eszek egy tál zabpelyhet tejjel, aszalt gyümölcsökkel, kávéval, ez kb. 400 kcal. Tízóraira eszem egy közepes almát. Ebédre rendes fejadagot eszek, zöldségleves, csirkemell, saláta, bulgur ilyesmi. Jóllakok, minden rendben.

A gond délután kezdődik. Nem elég semmi, amit megeszek, a falat kaparom, olyan éhes vagyok. Uzsonnára eszek egy banánt gyümölcsjoghurttal, de nem elég, muszáj ennem még valamit. Vacsorára meg aztán végleg elszalad a ló. Nem a gyomrom éhes, csak hiányzik az étel, és legszívesebben dugig enném magam minden szeméttel, kenyérrel, nasival... van, hogy meg is teszem, és elrontok mindent, van, hogy kibírom, de akkor nagyon ingerült vagyok és csak szenvedésnek érzem az egészet.

19 kilót adtam le, eddig minden rendben volt, ezek a falásrohamok egy-két hete kezdődtek. Emiatt persze megállt a fogyás. Megpróbáltam, hogy többet reggelizek/tízóraizok, de ugyanaz van, azt értem el, hogy a több reggelivel mégtöbb kaját ettem.

Kétségbe vagyok esve, félek, hogy visszazökkenek a túlevésbe. Mi a baj velem?


2021. szept. 10. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nincs baj veled, így működik az emberi test. Nyugalmi állapotba kerülve este idő, kedv és lehetőség is van az evésre, illtve sokan stresszt oldanak, vigasztalódnak vele.

Csak van akinek erősebb a motivációja mint a habzsolás utáni vágya, például új szerelem, öltözködés, a teste a munkaeszköze, irtózik a túlsúlytól, vagy bármi egyéb.

2021. szept. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is este esik a legjobban a kaja.
2021. szept. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbáld meg a kajálásodat inkább estére csoportosítani. Ha azt mondod hogy bármennyit eszel, úgyis éhes leszel este, akkor egyél kevesebbet és az esti zaba nem nyom akkorát a latba.

Aztán majd szerintem vissza fog állni a normálisra, vannak ilyen időszakok amikor nem tudjuk betartani.

2021. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kortizol a legmagasabb reggel és a nap folyamán csökken. Ez a hormon (a kortizol) elnyomja az éhséget. Reggel iszol kávét, ami szintén étvágycsökkentő, ez estére már nem hat semmit.


Éjszaka nincs dolgod, ezért nincs mi elvonja a figyelmedet.


A ghrelin hormon (amitől éhes leszel) megnövekszik, ha nem alszol eleget -> alszol eleget és jól?


Egyetértek a hármassal: próbáld átcsoportosítani az étkezésedet. A fehérje és a zsír, ami legtovább megtelít, ezért próbálj inkább azokkal jól lakni és menj biztosra, hogy változatos az étkezésed és megvan minden vitamin/ásványianyag, ami kell neked. Esetleg nem kívánsz mindig valami specifikusat? Az rámutathat arra, ha hiányod van (pl. csoki - magnézium)

2021. szept. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Ahogy írták, kezd a napot több fehérjével, plusz minden étkezésedben legyen valamennyi egészséges, sovány fehérje (tojás, hal, csirkemell, tofu...). A szénhidrát üresen csak megugratja a vércukrot, ráadásul nem is kielégítő. Banánban, aszalt gyümölcsökben rengeteg a cukor, ezek mellett/helyett érdemes több zöldséget enni (salátafélékből egy kilót betömhetsz, szinte semmit nem dob a kalóriákon).
2021. szept. 11. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, megpróbálom! :)
2021. szept. 11. 06:23
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanez vagyok, illetve voltam. Nekem az időszakos böjt nagyon sokat segített. Reggel simán elvagyok egy kávéval, csinálom a dolgaim elfoglalom magam. Délben eszek először, meg edzés előtt illetve este 7körül egy nagy vacsit. Nagyszerűen fogyok vele,nagxobb adagokat is ehetek mintha napi 5ször csipegetnék. De ez én vagyok, nem mindenkinek válik be. Mindenesetre egy próbát megér
2021. szept. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!