Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan szokjak le a kalóriaszá...

Hogyan szokjak le a kalóriaszámolásról?

Figyelt kérdés

Sikerült lefogyni, de továbbra is számolom a kalóriákat, makrókat, továbbá mindent kigrammozok.

Félek, hogy visszajön a leadott felesleg, és ha nincs szám előttem, túl lépem, stb.

Nem kérek kioktatást, csak segítő válaszokat. Köszi



2021. szept. 19. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem neked étkezési zavarod van (angolul eating disorder, ed).

Nem vagyok szakértő, szerintem fordulj orvoshoz ezzel kapcsolatban.


Ha nagyon nem akarsz, akkor talán próbálj meg így gondolkodni: ha egészséges, nem teli cukros és zsíros kajákat eszel, és annyit, amennyit a szervezeted szeretne, akkor egy olyan súlyt érsz el, ami neked a legegészségesebb, és ezt el kell fogadnod.


Szard le a kalóriákat, ne is nézd meg, ragaszd le őket, ne nézz kalória számláló weboldalakat. A test tudja, mi kell neki, nem kell, hogy te külön számolgasd.

2021. szept. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Úgy, hogy nem csinálod holnaptól. Felesleges számolni, ha sikerült lefogyni, akkor úgyis a fejedben vannak a menyiségek, és csak meg kell emelned az adagokat, azt úgy is tudni fogod, hogy egy egész pizza nem fér bele 1 étkezésbe, ha még 2x eszel aznap stb. Már ha normálisan fogytál, és nem zártál ki mindent az étkezésedből.
2021. szept. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell leszokni a kalióra- meg makrószámlálgatásról, csak szimplán nem kell annyira véresen komolyan venni. Ha néha túlléped a kereted, vagy éppen kevesebbet eszel, akár 4-500 kalóriával is az egyáltalán nem a világ vége; csak ne csinálj belőle rendszert.
2021. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Miért érzed problémásnak a számolást? Ez nem függőség sztem, legalábbis biztos hogy nem káros, nem kerül sok időbe és az egészségedre sincs rossz hatással.


Én pont így vagyok mint te, én is számolom azóta is hogy sikerült lefogyni, már vagy három éve.


Sőt, azóta tökélyre fejlesztettem a dolgot, míg a fogyózás elején azért gyakran volt hogy kifutottam a keretből, csaló napok stb, vagy esetleg szomorkodtam amikor a kollégáim/barátaim benyomtak egy nagy hambit én meg salátát ettem max..

A fogyókúra elején érdekes módon még azzal motiváltam magam, hogy majd ha vége, akkor majd kicsit már lazábban tartom a dolgokat, milyen jó lesz néha nagy adag finom kedvenc kajáimat megenni, vagy meginni vmi cukros vackot, nyáron éttermekben jókat enni, mert ha jön is egy kis felesleg, azt majd hamarabb visszafogyom..


Ehhez képest mire elértem a kívánt célt már átfordult a gondolkodásmódom, nem hogy több csaló napot szerettem volna tartani hanem már egyáltalán nem vágyok rá.. közben a számolás is olyan rutinná vált, meg az hogy magamnak főzök, és megvan a fix menü 1 hónapra. Az ízlésem is átalakult, már egyáltalán nem is kívánom pl. a csokit vagy cukros löttyöket. Étteremben keresem azokat a kajákat amik ízletesek ugyanakkor beleférnek a keretbe, mostmár nem az motivál hogy a kedvenceimet egyem, hanem pl. új dolgokat próbálok ki, egyre több mindent szerettem már meg így.

2021. szept. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak szeretnék úgy enni, hogy az “szabadon” történjen. Ne kelljen elővenni a grammmozót ( így hívom haha ) és ne kelljen gondolkoznom FEJBEN SEM hogy ez most annyi kalóri amennyi
2021. szept. 20. 20:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát mérleg helyett kezdd el megbecsülni az ételek súlyát saccra. Ha sikerül +-15%-al megbecsülnöd akkor messze jó vagy. Fejben mehet a dolog, nem hiszem hogy ez probléma. Ha autóba ülök akkor is ellenőrzök egy csomó mindent mielőtt elindulok, miért ne végezhetnék el egy pár másodperces műveletet fejben?
2021. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kell életmódot váltani, tudatosabban enni, rögeszmés számolgatás helyett.

Ha màr van ez a probléma, nem biztos, hogy jó, ha azonnal abbahagyod. Érdemesebbnek gondolom, ha fokozatosan szoksz le róla. Ha valamilyen applikációt használsz, próbàld minden másnap. X idő múlva minden harmadnap, és így tovább. Míg nem már egyáltalán nem adminisztrálsz.

Ha régen problémát okozott az, hogy ne edd túl magad ( túl nagy adagok), akkor viszont az ételek mennyiségének mérése/ adagolása jobb ha egyelőre marad, idővel arról is leszokhatsz fokozatosan, ha lesz elég gyakorlatod, és figyelsz rá, hogy ne annyit szedj amennyit a szemed kíván. Érdemes valami fix tányért használni erre a célra, amibe csak x mennyiségű étel fér, ami egy normál adagnak megfelel.

Közben folyamatosan ( havi egyszer vagy kétszer figyeld hogy válzozik a súlyod, méreteid, és tudsz korrigálni)

2021. szept. 21. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!