Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ki hogy számolja ki, hogy...

Ki hogy számolja ki, hogy mennyi kalória kell a fogyásához?

Figyelt kérdés

Rengeteg oldalon kulonfele kalkulatorokat talaltam de egyik sem tunt valosnak

156 cm vagyok

65 kg jelenleg és nő

A mostani munkám miatt űlőmunkát végzem amibe szinte tényleg n mozgok... elkezdtem a diétát de nem tudom mennyit kellene tényelgesen enni. Tudnátok segíteni? Ja és 10 kg plussz van rajtam



2021. nov. 3. 06:59
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
kalóriabázison a megfelelő adatokat megadva nem csak az általános kalória szükségleted kapod meg, de azt is, hogy mennyi kalóriát fogyasztva tudod a beállított időpontra elérni a kitűzött célt
2021. nov. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én csak random elkezdtem egy adott kalóriabevitellel, ami működik is, pont beletaláltam, hogy mennyit kell ennem, mivel most a tempóm nem túl gyors, de nem is lassú. De amúgy szerintem a legjobb az, ha pár napig figyeled, hogy ha normálisan eszel, akkor mennyi kalóriát fogyasztasz el. Szóval magyarul, figyeled, hogy a súlytartáshoz mennyi kalória kell, hogy eddig mennyit ettél. Aztán abból a kalóriamennyiségből leveszel 500-at, és megpróbálsz avval fogyni. Ha nem sikerül, leveszel belőle még egy százast, stb.
2021. nov. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
A napi alapszükségletnél 10 szàzalékkalkevesebbet. Kalóriabázist használok én is.
2021. nov. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Mivel ilyen pici vagy 1200-1300kcal, annál kevesebbet tilos enni, inkább a mozgással tudsz deficitet összehozni.
2021. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Én a kalóriabázis app-ot használom, jó és működik.
2021. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Számold ki az alapanyagcseréd. Arra mehet kb +100 kcal is, de ez mozgás függvénye. Ha például egy nap semmit nem mozogsz, csak ülsz nyugodtan egyél annyit fogyás hoz, amennyi az alapanyagcseréd, de alá ne menj. Ha mozogsz is, akkor mehet pár száz plusz kalória pl:200-250. Egy átlagember egy óra edzéssel nem éget el olyan sok kalória mennyiséget, nem szabad túlbecsülni sem.

És a legfontosabb:figyeld magad. Ha gyorsan fogysz emelj kicsit a bevitele, ha nem fogysz csökkentsd a kaját, vagy növeld az aktivitást.

2021. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem számolgatok. A testem számol helyettem. Én csak etetem a megfelelő ételekkel.
2021. nov. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
1 szalonna nem szalonna,2 szalonna 1 szalonna
2021. nov. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem számolgatok. ( Csak eleinte pár hétig, és csak tápanyagokat néztem, kalóriákat nem), makrók alapján válogatom meg mit eszem és mozgok rendszeresen. Kórosan elhízott voltam, de így lefogytam egészséges testsúlyra.
2021. nov. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem csak az elején szükséges számolgatni. Utánna beáll a szemed is az adagjaid méretére. Persze valaki élete végéig méricskél, számolgat. Flexible dieting.

Nem mondom hogy rossz, de én hosszútávon bele őrülök a számolgatásba, egyszerűen idegesít

Tapasztalod ki, hogy számodra melyik módszer fenntartható

2021. nov. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!