Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kovács Ramóna HIIT tornákról...

Kovács Ramóna HIIT tornákról mi a véleményetek ?

Figyelt kérdés
Elkezdtem egy 30perces HIIT videót tőle, kifáradok, de érdekelne hogy ez elegendő e a fogyáshoz?(persze kalóriaszámlálás is van) Úgy olvastam hogy a HIIT mozgások mellett nem muszáj annyit mint sima kardió mellett, de nem tudom. :/ Valaki fogyott már aki az ő videójára mozgott ? Ha igen, melyik vidit ajánlja ? 75kg vagyok egyébként és lány.
2021. nov. 9. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Biztosan hasznos, nem ismerem. De azt nem értem, hogy kalóriát számolsz, mégsem néztél utána, hogy hogyan működik a fogyás?

Nem ettől vagy bármilyen hasonló mozgástól fogsz fogyni, hanem ha összességében több kalóriát égetsz el, mint amennyit beviszel.

Nem azt akarom mondani, hogy ne mozogj, sőt. Mozogj amennyit csak tudsz - persze egy rendes HIIT adott esetben kicsivel több kalóriát éget, mint pl. a sima futás, de nem számottevő a különbség -, légy aktív, mert az jó az egészségednek, fitten tartja a szervezetedet, de nem ettől várd, hogy fogysz vagy nem fogysz. Ha neked tetszik, csináld ezt, de ha nem tetszik, akkor azért mert valaki azt mondja, hogy ettől fogyott (nem hidd el, nem konkrétan ettől fogyott), ne erőltesd magadra.

2021. nov. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy 70% evés 30% mozgás arányban van a fogyás, de gondolom hogyha sportolok hamarabb fog meglátszani mint simán kalóriaszámolgatással, plusz azt is hallottam ha csak lefogysz mert kevesebbet eszel stb akkor csak simán sovány lettél, de nem formás, és én ezt is szeretném elérni, hogy formás és vékony legyek!(igaz ezt nem írtam le) Ettől független köszönöm szépen a válaszod, és rendes vagy:)
2021. nov. 9. 14:16
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Tapasztalatból mondom: szülés után orvos engedélyével kezdtem el tornázni. Hasizmom nem nyílt szét. 63-64 kiló voltam januárban. Akkor kezdtem el heti 3-4 alkalommal a 15 percest de néha megcsináltam a 30 perceset is. Volt, hogy napi 1 órát is tornáztam, amikor aludt a gyerek. Nagyon elfáradtam, éreztem, hogy egyre jobb lesz az állóképességem, láttam a testemen a változást, arányosabb lettem, eltűnt a narancsbőröm is. Próbáltam a kajára odafigyelni, mértéket tartani de a mérleg nem mozdult lefelé. Ugyanúgy 63 kiló voltam még júniusban is. Majd egy kedves boxoló barátom írt egy edzéstervet és egy étrendet nekem, amit szigorúbban betartottam. 2 hónap alatt lement 7 kiló. Ha azt nézem az állóképességemen javított Rami videója de a fogyást a barát edzésterve hozta el.
2021. nov. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod és gratulálok a fogyáshoz :) akkor szerintem mást választok.
2021. nov. 9. 14:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nem lehet hogy nem az edzéstervek különbsége hozta meg a sikert, hanem hogy lett étrended is? :)

2021. nov. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Azért más egy korrekten összerakott edzésterv mint napi 20 perc ugribugri fandom gagyi "hiit" videókra
2021. nov. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ott a második válaszoló mondatában a mmegoldás: amit szigorúbban betartottam. A kaja a mérvadó valószínűleg, illetve igen, egy profin osszerakott edzésterv sokkal hatásosabb, mint egy random youtube videó.

Mindazonáltal annak se kell kard a dőlni, akinek nem telik személyi edzőre: a kajára odafigyelés a sikeres fogyás "titkának" kb 80 százaléka.

A mozgás e mellé plusz.

Mondom ezt úgy, hogy én is nagyon szeretném ha valaki írna nekem edzés terveket, mert online sok mindent kiprobaltam már, és egy darabig megy is, aztán megszokná a testem utána megint agyalok mit kellene, és sok idő, energia négy el ezzel, nem mellesleg csak körbe körbe járom ugyanazt, nem nagyon van fejlődés. De mint mondtam, a kaja a legfontosabb, itt is jó ha van segítség, de aki kicsit is utána néz az egészséges táplálkozásnak és a kalória számolásnak és kitart mellettük annak menni fog. Mellé még egy kis ugrabugra vagy hasonló a netről, és bár nem leszünk tőle fitness modellek egy vállalható, egészséges karcsú testet el lehet érni a mamut jelmez helyett.

2021. nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, időközben rájöttem, hogy nincs szükségem arra, h a neten megerősítést kérjek, hogy igen ez f@sza vagy nem f@sza, inkább megtapasztalom magamtól a dolgokat, kárt nem teszek vele ha gagyi hiit videókra tornázgatok :D
2021. nov. 11. 13:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi a helyzet? Bevált a Rami féle hiit edzés?
2022. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia! Vegul nem tornaztam Ramira mert lehet csunya de unalmas lett 1 het alatt :( viszont fitness blender videoit batran merem ajanlani! Nem fogytam sokat mert a decembert szinte majdnem vegig kihagytam, de ha erdekel most vagyok 68, aminek en nagyon orulok igyis
2022. márc. 11. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!