Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért történik ez velem?

Miért történik ez velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne egy kérdésem. Nagyon nehezen tudom követni a kalóriadeficitet (1400-1500 kalóriát eszek), és nem azért, mert nem elegendő kaját eszek, hanem mert csak úgy minden gondolkodás nélkül kezdek el zabálni. Tényleg fontos lenne számomra a fogyás, nem azért, hogy jól nézzek ki, hanem hogyjól érezzem magam a bőrömben; szálkásítás a célom, azaz fogyás és izomtömeg növelése. Eljárok egy ideje edzőterembe, de tudom, hogy az is fontos, amit a testembe teszek. Elegendő fehérjét, szénhidrátot, zsírt eszek, hétköznap minden okés, de ahogy hazaérek pénteken a suliból, felzabálok mindent, amit látok, ugyanez van hétvégén is. Annyira rosszul érzem magam utána, hogy még edzeni sem edzek.

Most is 1300 kcalt ettem meg egy óra alatt, pedig a héten tök jól ment minden (mellesleg ma normális reggelim volt, és a hét során egyszer sem vagyok éhes/ nem éheztetem magam). Egyszerűen nem tudom kontrollálni magam, nem vagyok képes gondolkodni.

Tényleg elegendő kaját eszek, de ilyenkor elborul az agyam, és utána is borzasztóan érzem magam (ilyenkor nagyon haragszok magamra). Akik hasonló cipőben járnak/jártak, mi lenne a tanácsotok?

16/l, 5 kilót szeretnék fogyni, szóval nincsenek nagy elvárásaim.



2022. ápr. 8. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Evészavaros vagy. Rossz a kapcsolatod magaddal és az étellel. Kezd azzal, hogy nem bántod többet magad és ne haragudj magadra ha többet ettél.

Az meg hogy miért vannak falásaid, azt csak te tudhatod. Mindenkinél más a kiváltó tényező.

Én magamról tudom, hogyha eszek egy kocka csokit, akkor fixen nem fogok tudni megállni. Ezért inkább kerülöm az agyoncukrozott, mű kajákat. Ezért egyáltalán nem is eszek belőle. Van aki meg tud állni két kockánál, én nem. Nem vagyunk egyformák és mindenkinél más válik be. És ezzel nincs is semmi baj. :)

2022. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Evészavar. És ennek nem te vagy a forrása, itt más lelki probléma/trauma van, valószínűleg régebbről. Minden rendben van és volt körülötted eddig? Szülők, család, barátok? Régen nem bántottak akár szavakkal?

Szerintem ezt ki kéne bogozni egy pszichológussal, és elmúlnának a gondok.

Sajnálom, hogy ezt kell átélned, remélem jobb lesz! Kitartást! 💗

2022. ápr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

evészavar vagy mozgáshiány

a helyedben elkezdenék valamit mozogni, hogy kicsit több legyen a deifcit és ezáltal lehet 1500-1600 kalóriát enni a fogyáshoz. így nem éhezel ki péntekig és nem is fogod kívánni a nagy zabálást

2022. ápr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!! Nem tudtam kihez forduljak.

A 3-ashoz, 4-szer járok el másfél órákat edzeni,nem erőltetem magamra, jólesik, azért csinálom.

A családom szokott néha bántó szavakat tenni a súlyomra, ami nagyon fáj. (Mellesleg mindenki vékony, de nem tesznek semmit érte, azaz annyit esznek, amennyit akarnak, és nincs látszatja.)

2022. ápr. 9. 09:56
 5/5 anonim válasza:

Szerintem hagyj fel a kalóriák számolgatásával, nem mindenkinek megy. Sokan annyira rágörcsölnek a számokra, hogy a végén inkább feladják és felzabálják a hűtőt magukat,mert az egyszerűbb.

Én már 4 éve 1200kcal-ás kalória decifiten vagyok és bár már hozzá szoktam, nekem is néha becsúszik egy-egy falásiroham sajnos. Nekem (is) étkezési zavarom van, szóval átérzem a helyzeted.

Megfigyeltem magamon, hogyha nem figyelek annyira drasztikusan a kalóriák számolására, akkor ritkábban vagyok éhes és kevesebbet eszek mintha minden falatot kiszámolnák. Szóval szerintem te se ragaszkodj a számokhoz annyira, persze tudd kb mennyit eszel, de ne ebből álljon a napod. Étkezz minden nap 3-4szer és csak annyit amitől pont jól laksz. Igyál emelett sokat, mert ha szomjas vagy akkor gyakran érzed magad éhesnek is.

2022. ápr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!