Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi a véleményetek a kcal...

Mi a véleményetek a kcal deficitről?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 16. 13:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10. Én is erről írtam (3), hogy ez az egész messze nem csak matek, meg egyszerű elmélet. A gyakorlat sokszor sokkal bonyolultabb, és le lettem pontozva. Szóval ismerős a helyzeted, kitartást neked is! Nagy küzdelem, de megéri!
2022. ápr. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Köszi, ha betartom a játékszabályokat akkor könnyű fogynom, de nyilván nem én voltam az a zseni aki kitalálta a szabályokat, hanem egy fittness edző akinek a tudását megfizettem.
2022. ápr. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
39%
Egy félig meddig működő hipotézis. De a túlsúly vs ideális súly kérdés ennél sokkal összetettebb. Ha csak a kalória számítana, akkor nem létezne olyan ember aki rengeteget zabál és mégsem hízik el.
2022. ápr. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
43%
Fogyni csak így lehet
2022. ápr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
58%
13. Pontosan
2022. ápr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
89%

A kalóriadeficit nem módszer. A kalóriadeficit egy szükséges állapot a fogyás megvalósításához. Ennek az állapotnak az elérésére létezik rengeteg módszer (pl. a kalóriaszámolás, amit össze szoktak téveszteni a kalóriadeficittel, de a számolás maga a módszer).

Minden fogyást célzó diéta lényege a kalóriadeficit elérése, akkor is, ha ezt nem mondja ki (pl. low carb high fat, high carb low fat, keto, Norbi, paleo, Atkins stb.). Ezek közül vannak egészségesebb és kevésbé egészséges módszerek, és azt is kell figyelni, hogy kinek melyik kényelmesebb, mert a fenntarthatóság nagyon fontos, itt buknak el a legtöbben, hogy nem bírják tartani. De maga a fogyás tényleg ilyen egyszerű, hogy kalóriadeficit és kész.

Egyszerű, de nem könnyű - nem könnyű, mert a megvalósítása sok embernek nehézséget okoz.

2022. ápr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
75%
13. aki rengeteget zabál és nem hízik el, annak gyorsabb az anyagcseréje, tehát több kalóriát vihet be, mint akinek lassabb. Az elmélet itt sem félig-meddig működik, hanem teljes mértékben.
2022. ápr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
88%

"Ha csak a kalória számítana, akkor nem létezne olyan ember aki rengeteget zabál és mégsem hízik el"

Dehogynem, ha több kalóriát éget el, mint amit bevisz. Ezt nem lehet megkerülni.

Vagy szerinted akkor hová tűnnek az emberben az extra kalóriák, ha nem égeti el őket, és nem is raktározza el a szervezete?

2022. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!