Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért kevés a székletem diéta...

Miért kevés a székletem diéta alatt?

Figyelt kérdés
Eleinte minden rendben volt, fogyás is ment szépen, de most megállt szinte. Naponta wczem de akkor is csak nagyon kevés jön. 1500kaloriat eszem naponta. két hete stagnál az állapotom 71.5-73 között mozog, pedig csak 3 naponta mérem meg, azóta amióta kevesebb lett a székletem. Mitől lehet ez? Mert néha úgy érzem, hogy kellene wcznem de mikor elmegyek nem jön semmi. Bocsánat a kellemetlen téma miatt.
2022. máj. 8. 18:00
 1/7 A kérdező kommentje:
iszom rendesen, napi 2.5-3l
2022. máj. 8. 18:01
 2/7 A kérdező kommentje:
mármint nem azóta mérem 3 naponként, hogy kevesebb lett a székletem, hanem azóta nem fogyok.
2022. máj. 8. 18:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb étel = kevesebb széklet??
2022. máj. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kalória nem számít, az étel mennyisége (tömege) ami fontos ennél a kérdésnél. Nem lehet hogy nagyon keveset eszel mennyiségben? Mert ha igen, akkor be tud lassulni az anyagcseréd, ami miatt az alapból is kevés mennyiségű étel még lassabban emésztődik meg. Nekem a jól belőtt 2000 kcal-os étrendem 1,6 kg volt össztömegben (nyersen mérve).
2022. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tegnapi bevitelem 985 gramm volt. tegnap előtti pedig 1100gramm.
2022. máj. 8. 19:47
 6/7 anonim válasza:
Mert kevesebbet eszel esetleg kevesebbet mozogsz
2022. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokan követik el ezt a hibát a fogyókúrás diéta során, hogy nem figyelnek a bevitt anyagtömegre (emészthetetlen növényi rostokra), hanem csak az energiatartalomra. A normális bélműködéshez kell, hogy feszítse a bélfalat a béltartalom. Ezért kisebb energia tartalom mellett változatlan mennyiségű ételt kell enni, ezt lehet elérni sok savanyú káposzta, növényi eredetű ételek, főtt cékla fogyasztásával és közben jótékony hatású tejsavas erjesztést folytató baktériumokat tartalmazó anyagot is kell fogyasztani (savanyú káposzta, erjesztéssel készült tejtermékek).
2022. máj. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!