Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megállt a fogyásom és széklete...

Megállt a fogyásom és székletem sincs. Mi a baj?

Figyelt kérdés
Naponta kb 1200 kalóriát eszek. Lefogytam 6 kilót, de már 1 hete nem mozdul semerre sem a mérleg. A másik probléma meg hogy nincs székletem :( rossz a diétám? Kb zöldség-gyümölcs alapú az egész, húst nem eszek, mert vega vagyok.

2019. jún. 26. 10:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Sportolni is szoktam
2019. jún. 26. 10:30
 2/14 anonim ***** válasza:

Lelassult az anyag cseréd.

És a fehérjét miből viszed be amire a szervezetednek szüksége van?

Annak a 6kg-nak a legnagyobb része víz és izom.

2019. jún. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mióta nincs székleted?

Van még rajtad felesleg? Milyen magas vagy? Hány kiló?

2019. jún. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mert szerinted nincs a növényi/gyümölcsös alapú étkezésben elég fehérje? szójatej, rendes tej stb...

nem csak izom és víz ment le, mert nem éheztetem magam és mindenki kb észrevette, hogy lement pár kiló. Most vagyok 167hez 57, szeretnék még 3 kilót fogyni:) kb 1 hete álltam meg a fogyásban, székletem szintén olyan 1 hete problémás

Légyszi, ne kezdjetek el érvelni a vegaság ellen. Mit kéne tennem, hogy

2019. jún. 26. 12:14
 5/14 A kérdező kommentje:
...hogy megint beinduljon? Csaló nap?
2019. jún. 26. 12:15
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem gond, hogy megállt kicsit. Az utolsó pár kilót nagyon nehéz leadni :)

Én az étkezést nem csökkenteném tovább. Inkább többet kéne mozogni. Nem tudom, hogy most sportolsz-e. Hányszor egy héten? De lehetne az edzések számát növelni. Vagy ha nem sportolsz, akkor elkezdeni. Ez újra beindítja az anyagcserét és nem is kell koplalásig csökkenteni a kalóriát.

Szerintem sem csak víz. Miért is lenne? Nem hashajtáson estél át, amikor csak víz és salakanyag távozik. Normálisan eszel, most is van víz a szervezetedben. Nem direkt attól szabadultál csak meg.

Széklet egyáltalán nincs egy hete? Mert az nekem nagyon durván hangzik. Azon is segíthet a mozgás egyébként. De azért fura, mert én nem vagyok vega, és ha sok zöldséget eszem, akkor gyakrabban kell wcre mennem.

2019. jún. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, hogy lehet-e köze az életmódodhoz, de az biztos, hogy egy idő után mindenkinél megáll/belassul a dolog, és valóban az utolsó 1-2-3 kg-tól a legnehezebb mindig megszabadulni :) viszont, ha nincs székleted 1 hete, az azért nem pozitív. Én csinálnék a helyedben egy extra rost napot, csak magas rosttartalmú dolgokat ennék, vagy ennék egy kis paradicsomot narancslével vagy ilyesmi. A salakanyagoktól meg kell szabadulni valahogy.
2019. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egy heti cucc kijön belőled, akkor már lehet, hogy 2 kilóval könnyebb is leszel :D
2019. jún. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Pont azon a kalóriaszinten vagy, ahol a súlyod nem csökken tovább. Innen már csak extra mozgással fogsz elmozdulni. Mindez persze csak addig marad meg, amíg ezt a minimálbevitelt tartod. Amint emeled, visszamész az eredeti súlyodra.
2019. jún. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Mustarmagot egyél.
2019. jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!