Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1200 kalória körül eszem , az...

1200 kalória körül eszem , az jó ? fogyhatok ? és edzzek is mellé

Figyelt kérdés

158 cm és 60 kg vagyok

fogyni szeretnék 5-7 kg

mennyi kalóriát égessek?

21/L

esetleg tudtok mondani gyakorlatokat itthon edzésre ?


2022. júl. 19. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Kevés. Legyen 1300. Heti 2x 60 perc kb bármi
2022. júl. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem kritikusan kevés kalória, de ma már kidühöngtem magam több kérdés alatt is, most nem kezdek bele megint.

Mozgásnak bármi megteszi, amit élvezel. Próbálj ki több dolgot, lehet ez konkrét sport, futás, vagy otthoni edzés yt videóra. Én pl kedvelem Chloe Ting-et, a kezdőknek való otthoni tornázgatástól kezdve, komolyabb felszerelést (na nem annyira, csak szalagot, meg kézisúlyzót) igénylő edzései is vannak. Az utóbbiból meg nyilván olyat veszel, ami kellően kihívás elé állít, vagy teremben is csinálhatod. Javaslom a weboldalát, ott több program is elérhető, napra elosztva melyik videókat kell megcsinálnod, mikor van pihinap (de ezt nyilván nem muszáj tartanod).

2022. júl. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Értem

Töltöttem le egy alkalmazást, amit kalóriát számol

És 1194 kalóriát ír hogy annyit kell ennem

2022. júl. 19. 17:42
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is kritikusan kevés kalória.

Nem tudom ez milyen alkalmazás vagy mennyire agresszív fogyást határoztál meg neki, amiért ilyen keveset ír, de elviekben 1800-1900 kalória körül lenne a súlytartód, ha egy keveset mozogsz is, 1300-1400-al már bőven a max. deficitet kiütöd egy napra, nem jó túl gyors célokat kitűzni (kivéve nagyon konkrét esetekben nagyon konkrét embereknek, akik pontosan tudják, mit csinálnak vagy vannak körülöttük olyanok, akik megmondják nekik).

Az egyik legfontosabb a kitartás, ilyen kevés kalóriával ez garantáltan nem fog menni, csak egy darabig.

2022. júl. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nagyon gyors fogyást állítottál be. De szíved joga megpróbálni. Viszont, ha esetleg elakadsz, mert borzalmasan éhes vagy, nem bírod... stb, akkor jusson eszedbe, hogy magasabb kalórián is lehet fogyni. Lassabb, de tarthatóbb, nem leszel annyira éhes, ingerlékeny... Stb.

Sokan beleesnek abba a csapdába, hogy nagyon alacsony kalórián akarnak fogyni, mert gyorsan akarnak eredményt, folyton éhesek, szenvednek, idejönnek mindenféle étvágycsökkentő tanácsokért. Nyilván, ha valaki így akarja csinálni, hajrá. De véleményem szerint ezért fullad kudarcba a legtöbb diéta.

Ha gondolod, kezdd el így, ha nagyon éhes vagy, emeld 100 kcal-val az adagod, nézd meg mennyivel lett jobb. Ezzel játszadozhatsz egészen a súlytartó kalóriáig. Nyilván minél többel vagy alatta, annál gyorsabb a fogyás, de annál nehezebb. A fordítottját jobban javasolnám, hogy csak napi 100 kcal-át csökkentesz a súlytartódhoz képest egy hétig, és így mész le fokozatosan odáig, hogy néha picit éhes vagy ugyan, de ez nem állandó, és tudod élvezni az életet, aktív tudsz maradni. 1-2 hetet hagynék ezeknek a csökkentéseknek, hogy valóban érezd, mennyi is az annyi. Ez nyilván lassabb, SOKKAL lassabb módszer, mint egyből bevágódni 1200 kcal-ára, és imádkozni, hogy kibírd. Viszont élhetőbb... ami szerintem nagyon fontos. Plusz így könnyebben is fogod tudni tartani a végén a célsúlyt.

Ennyit arról, hogy nem pörgök ki. Mindenesetre remélem segített. Én örültem volna, ha valaki ezt elmagyarázza 10 évvel ezelőtt.

2022. júl. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#4 gondolom a testépítőkre, fitness modellekre gondolsz :D Ők egyébként nem is tagadják, hogy borzalmasan káros az a diéta, amit csinálnak versenyek előtt. És meglepően sok az evés és testkép zavaros köztük.
2022. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy testépítőről tudok aki egy ilyen szigorú diéta után kicsit elengedte magát és nem bírt leállni a falásrohamokkal. A következménye hirtelen hízás, depresszió.

A saját bőrömön is megtapasztaltam ezt, én is voltam évekig 1200 kalórián amit néha (aztán gyakran) megszakítottak a 8000-10000 kalóriás falásrohamok. Szóval ne, tényleg ne csináljátok ezt magatokkal. Nem éri meg.

2022. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor mennyi lenne nekem az ideális?
2022. júl. 19. 19:57
 9/13 anonim válasza:
0%
1200 tökéletes.
2022. júl. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#7 Binge Eating Disorder-nek (BED) nevezi az angol. Hivatalos magyar elnevezése nem tudom van-e. Kiugróan sokan emiatt híznak meg, ezért vall kudarcot rengeteg diéta. Kb erre az étkezési zavarra vezet rá ez a koplalós diéta, majd zabálás tendencia. Konkrétan rákondícionálják az agyukat erre a viselkedésre. De annyira be van csípődve fogyózók közt ez az 1000-1200 napi kcal, meg 1000 kcal (vagy több) deficit, hogy borzalmas. Aztán pislognak, mint pocok a lisztben.
2022. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!