Ez miért lehet?

Figyelt kérdés
Három hete számolom a kalóriákat, két hét alatt le tudtam adni egy kilót. Viszont ma megmértem magam és több vagyok kettővel, amit nem értek, hogy lehet. Így ott tartok, hogy a kiindulástól számítva három hét alatt híztam egy kg-t… Mit csináljak máshogy? Ez miért van?
2023. jan. 20. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Lehet, hogy a szervezeted most visszatartja a vizet, vagy menseselsz.

Próbálj kevés sót fogyasztani, mert a sok só is oka a vízvisszatartásnak.

Ugyanabban a ruhában mérted magad? Lehet egy övcsat, hajcsat, bármi is, ami súlyos.

2023. jan. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Súlyingadozás. Nem fogytál elsőre sem, valoszínűleg ez sem hízás, egyszerűen a kiinduló súlyod ingadozik.
2023. jan. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor hogy fogyjak, ha három hét alatt semmi látszatja nincsen? Ugyanúgy mérem magam, meztelenül.
2023. jan. 20. 08:51
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Mennyi kalóriát eszel, milyen magas vagy, hány centi, mit sportolsz, mit dolgozol, milyen az étrended? Honnan tudjuk, hogy neked mi lenne a jó?
2023. jan. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy jó a kcal számolás, mert mindenhol erről írnak. 164 cm és 60 kg vagyok. 1300-1400 kcalt eszem, még pár gramm zöldséget is lemérek, szóval tényleg mindent. Leginkább zöldsegekből és húsból áll az étkezésem, de eszem tésztát is és rizst is, csak nem nagy mennyiségben. Jóval kevesebbet eszem, mint ahogy ettem az elmúlt időszakban. Futni szoktam, vagy elliptikus trénerezni egy órákat, de ezeket nem a fogyás miatt, hanem mert szeretem csinálni.
2023. jan. 20. 09:06
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Most kell kitartanod! Nehogy abbahagyd, szerintem csökkenni fog a súlyod, biztos vagyok benne.
2023. jan. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
kakilas utam merj
2023. jan. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A fogyás nem lineáris.

Legalábbis egy jó diétában a mérleg nem fog lineárisan lemenni, mert ez lehetetlen. Emberek vagyunk, nem robotok, hogy minden nappal kevesebbet mutasson.


Viszont egy jó diétánál a zsír vesztése lineáris. Szóval ne írd le még ezt az egészet.

Folytasd ugyanúgy, ahogy eddig, és, ha 1 hónap múlva sem változik a súlyod, utána kezdj el gondolkodni azon, hogy valamit nagyon félre számolsz.

2023. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Max. még 1-2 hét alatt meg kéne hogy induljon a fogyás. Az étrended összetétele is teljesen jónak tűnik. Ha nem fogysz, akkor fordulj a háziorvoshoz, mondd el neki, hogy mennyit eszel (akár vihetsz teljes étkezési naplót, de valószínűleg a kcal is elég infó neki), mennyit mozogsz, mégse fogysz. Ebben az esetben legalább egy vérvétel indokolt, lehet, hogy pajzsmirigy-problémád van vagy ilyesmi, ami hátráltathatja a fogyást. Persze előfordulhat, hogy valamilyen kalóriát elfelejtesz számolni, de nem hinném. Igazából három hét már általában elég, hogy látsszon valami, de neked nagyon kicsi a túlsúlyod, szóval ez lassan fog lemenni.
2023. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!