Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A test mennyire érzékeli,...

A test mennyire érzékeli, hogy deficitben, vagy többletben van a napi fogyasztás?

Figyelt kérdés
2023. febr. 9. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehát hogy létezik-e hatodik érzéked, ami nap végén megmondja, hogy az elmúlt 24 órában kalóriadeficitben vagy kalóriatöbbletben voltál-e? Nem, nincs ilyened.
2023. febr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
De létezik én szoktam érezni hogy bizseregnek a zsírsejtjeim ha többlet van de ha nem számolod a kalóriákat biztos hogy nem fogod észrevenni.
2023. febr. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Én úgy érzem a deficitet, hogy éhes vagyok.


Számolom a kalóriát, ha pl kevéssel alatta vagyok, akkor egyik nap már este 10kor éhes vagyok, másik nap 9-kor, egyre többet kell kibírni szinte.



Egyébként gondolom arra gondolt a kérdező, hogy az anyagcserével történik-e valami, a válasz igen, befolyásol csomó hormonszintet és működést az is, ha deficitben eszel, az is, ha többletet.

2023. febr. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

3.

Detto.

Nem értem miert pontoztak le. A deficit nem a jóllét érzése. Bárhogy is tagadják a nagy hozzáértők!

Fogyj éhség nélkül... ja. :D

2023. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Én is szoktam érezni, ha deficitben vagyok. De ehhez kellett kb egy fél év nagyon tudatos kalóriaszámlálás. Utána már megszoktam az adagokat. Nem éhség, mert éhes nem szoktam lenni.


De ebből pont nem az következik, hogy nem kell számolni, úgyis tudja a szervezeted, mi kell neki. Ha tudná, nemm híztál volna el. Még persze én se.

2023. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
Ha deficitet érsz el, akkor éhes vagy.
2023. febr. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6. Nem, kb akkor éhes az ember általaban, ha jó 6 órája nem evett. Én legalábbis.

Önmagában a kalóriadeficithez nincs sok köze az éhségnek, kivéve ha megfelelő információk hiányában konkrétan koplal valaki. Illetve egy rosszul összeállított, az egyén szamára nem optimális tápanyag arányú étrend is kiválthat indokolatlanul gyakori éhséget.

2023. márc. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2-es! Hallottam ilyenről, főleg agytájékon lehet…
2023. júl. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!