Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Házi rizstej fogyasztásával...

Házi rizstej fogyasztásával csökkenthető a bevitt kcal-t?

Figyelt kérdés

Napi 4-5 kávét iszom. Nem sokat, csak sokszor. 0,1es tejet iszom de így is 150kcal, ami akár lehetne kaja is.

Olvasgattam a házi rizstejről, nem bonyolult, meg lehet csinálni. De! Honnan tudom annak a kalóriaértékét? Hogy tudom azt kiszámolni?


Vagy van valami tippetek, hogy igyam kalóriamentesen a kávét?



2019. márc. 1. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:

A hozzávalók kcal értékét kell csak nézned, vegyél rizst, hátulján van minden, majd a recept alapján számold ki. Biztos jobban jössz majd ki. A sima tejnél nagyjából bármelyik növényi jobb emlékeim szerint, és talán a mandulatej rendelkezik a legalacsonyabb kcal értékkel.


A tej csökkentésével. Simán megittam anno én is 2,5-3 dl tejet egy kis kávéhoz, le kell róla szokni, vagy tényleg csak fél dl-t inni.

2019. márc. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Tej és cukor nélkül sem kalóriamentes a kávé. Valamennyi zsírtartalma van, szóval sosem lesz 0 kalóriás. Ha nem bírod így inni, akkor inkább a mandulatej.
2019. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1es!oké a rizs kcal tartalma, de felöntöm vízzel, majd leszűröm.

Vagy mérjem meg a rizst, vizet, a végén a tejet és a különbözetből kalkuláljak ki valamit?


2! Szerintem a sima kávé kcal tartalma elhanyagolható.

Mandulatej nekem drága, ezért szeretn3k valami olcsóbb, házi alternatívát találni.

2019. márc. 1. 15:30
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Rizstej = víz, amiben megmostad a rizst, aztán leöntöd róla, és megiszod a rizsporos vizet?
2019. márc. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

1. vagyok

Szerintem csak a rizs kcal tartalma kell.


#4 válaszoló

A rizst beleturmixolod saját főzőlevébe, ha kellően sima lesz, kész. Nem a vizet iszod meg.

2019. márc. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De, a vizet. Le kell szűrni.

Tehát hiába tudom a rizs kcal tartalmát.

2019. márc. 1. 20:37
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
Öhm, igaz nem házit, de volt egy időszak amikor én rizstejet ittam a kávéhoz és baromira híztam tőle. Azóta kiderült az inzulinrezisztenciám, és az is, hogy a szénhidráttartalma nem kevés, és a vércukrot is megdobja rendesen.... én nem ajánlanám. Barna rizsből vagy basmati rizsből érdemesebb készíteni akkor már. Vagy a kókusztej még jobb, ha házilag csinálod.
2019. márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy a francba 150 kalória? A mandulatej, amit beleöntök 13kcal/deci, az édesítő nullkalóriás, a lefőtt kávé szintén 0. Ha két deci mandulatejet öntök a 1 deci kávéhoz, akkor is csak 26kcal és van 3 deci italom. Nem értem.
2019. márc. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ismét 1.


8. válaszoló:

A sima kávé rendes tejjel ennyi.

2019. márc. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!