Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tudnék hasból fogyni?

Hogyan tudnék hasból fogyni?

Figyelt kérdés
Versenyszerűen kézilabdázom. Heti 4-5 edzés plusz a hétvégi meccsek. A combomból nagyon szépen fogyok viszont hasból semmit. Figyelek az étkezésre is de valahogy onnan nem megy. Valami tipp?

2023. márc. 28. 19:05
1 2
 1/16 anonim válasza:
80%
nem lehet lokálisan fogyni. az egy mítosz. hasadról megy le utoljára
2023. márc. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A genetikád határozza meg, hogy honnan megy le utoljára - ez sok embernek pont a hasa. Sajnos addig kell fogyni, amíg ide is eljutsz. De ehhez muszáj lenne objektíven tekinteni a hasadra, mert nem kell csontira fogyni, teljesen normális, ha nem ultralapos a hasad, és pláne nőként ha nem kockás (remélem utóbbit nem szeretnéd, nagyon kevés nő ér el ilyesmit normális testsúllyal, még a férfiaknak is nehéz). Szóval csak óvatosan/okosan.
2023. márc. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

"Hogyan tudnék hasból fogyni?"

Nincs helyi fogyás, nem létezik célzott zsírégetés. Nem úgy működik a biológia, hogy te valami csodagyakorlattal megcélzod a hasikád, és onnan konkrétan leégeted a zsírt. A fogyás egy összetett, szisztémás biokémiai folyamat, ami a test minden zsírraktárat egyaránt érinti, és alapvetően a az egyén kalóriabevitelén múlik. Hogy te mely testrészedről, mely zsírraktárodról fogysz először, és melyről utoljára, az valójában genetikailag determinált. Ami durva, hogy kézilabda versenyző vagy, egy igazi sportoló, mégis ilyen szinten van a tudásod biológiából, dietetikából, edzéselméletből. Ez nem a te hibád, hanem a belföldi edzésképzés és sportoktatás hibája. A nulladik lépésnek kéne lennie annak, hogy egy egyesületi sportolót megtanítanak az edzőik az anyagcsere, a fogyás, a táplálkozás alapjaira.

"Figyelek az étkezésre"

Ezt gyakran hallani, de ez pontosan mit jelent? Mennyi a napi kalóriakereted?

2023. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Teljesen tisztában vagyok vele,hogy nincsen helyi zsírégetés.


A napi kalória bevételem 1200-1600 között mozok általában (néha kicsit több) viszont arra gondoltam annál a résznél,hogy a fehérjebevételemre figyelrk főként

2023. márc. 28. 19:50
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Teljesen tisztában vagyok vele,hogy nincsen helyi zsírégetés"

Akkor mi a kérdés? Milyen tippre gondolsz a kalóriadeficiten kívül?

2023. márc. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
A fehérjére mindig érdemes figyelni. Főleg a nők hajlamosabbak rá, hogy túl keveset vigyenek be belőle. Szóval ez jó gondolat, de nem ettől fog eltűnni a hasad.
2023. márc. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Mindig ugyanez a sztori a kérdéseknél :D


-hogyan lehet helyből fogyni?

-nincs helyi fogyás

-tudom hogy nincs helyi fogyás, de hogyan lehet?

-...


És folytatódik a kör :D

2023. márc. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igazából valami tippre vártam vólna😅 nem hrlyi fogyásból hanem egy "kiegészítő" mozgásra meg ételre. Pl biciklizés ami sok kalóriát éget ugye égy így a deficitem megemeli. (Sajnos nincs biciklim így ez nem megoldható) vagy ételnél valami könnyű de mégis tápláló viszonylag kevés kalóriával rendelkező étel. Mert ezekben sajnos le vagyok maradva😅
2023. márc. 28. 20:49
 9/16 A kérdező kommentje:
És igazatok van bocsánat. Én tettem fel rosszul a kérdést
2023. márc. 28. 20:53
 10/16 anonim ***** válasza:
23%
Nem lehet csak úgy fogyni bárhonan, bármikor amikor csak akarsz. De például felülések, hasprés és plank segíthet hasi fogyásban.
2023. márc. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!