Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 10 ezer lépés nektek hány...

10 ezer lépés nektek hány óra, hány kilométer sétával jön össze?

Figyelt kérdés

Nyilván egyéni, de pont erre vagyok kíváncsi, hogy kb. hogy alakul másnál, mivel mostanság egyfajta mérőszámként használják az elvárt aktivitásra.

Nekem átlag munkanapon kb. lehetetlen küldetés, mivel a napom nagy részét a gép előtt ülve töltöm (munkával), de amin ma meglepődtem, hogy 4 órányi állatkerti sétával se jött össze, pedig 6 km-t bolyongtunk fel-alá. Így lett 8910.



2023. máj. 6. 20:44
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
A 8910 a nap végére mindennel együtt. Oda-vissza bicikliztünk, itthon is voltunk.
2023. máj. 6. 20:45
 2/32 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ekkora lépésszám ( 10 ezer) csak azoknak jön össze akik a munkájuk miatt egész nap talpon vannak, jönnek- mennek, pl pincérek, parkolóőrök stb.

Ülőmunka mellett a melón kívüli aktivitást tudod jobban emelni. Nekem is ülőmunkám van, mellette viszont napi 2 órát sportolok minden nap. Hétköznap úszni járok, hétvégén ( attól is függ milyen idő van), vagy edzőgépeken edzek itthon 2 órát ( evezőpad, lépcsőzőgép, eliptikus tréner, szobabicikli, leg magic, hasizomerősítő gép van itthon + súlyzók) közben sorozatokat nézek neten), vagy ha nem esik semmi nyálka és nincs nagyon hideg, akkor kimegyünk a párommal görkoritúrára.:)

2023. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%
10 ezer lépés egy 2-3 órás sétával összejön ha találkozom valakivel, és sétálunk.
2023. máj. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Ülőmunka mellett a 6ezer lépést szokták javasolni napi szinten (sajna nekem az se mindig jön össze). De az ilyen mérős appokon is ez az alapbeállítás, nem a 10e.


10ezer lépés egyébként valamivel 8 km alatt van. Páromnak pl. simán összejön, mert raktárban dolgozik, és annyit mennek fel-alá, mint a mérgezett egér.

2023. máj. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
69%

Az állatkerti sétát ne vedd alapul. Ott lassan megy az ember, sokszor megáll nézelődni, másképp mérheti az óra.

Minden nap sétálok 4-5 km-t, otthon teszek néhány (1000-2000) lépést + esetleg bevásárlás egy közeli boltban. HO dolgozom, nincs munkába járás. Nekem a sétával és az otthoni, bolti nem túl sok járkálással meg szokott lenni a 10 ezer lépés. A séta 1 - 1,5 óra között szokott lenni időben.

2023. máj. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Május elsején sétáltam 10.800 lépést, 1 óra 40 perc volt. Nem rohantam és hegymászás is volt benne. Távolságra 7600 métert ír.
2023. máj. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
7000 méter körül szokott lenni nekem is és nagyjából két óra. Én mindenhova gyalog megyek a városon belül, szóval egy olyan napon, amikor sok helyen kell ezt-azt intéznem, simán összejön.
2023. máj. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem aránylag rohangálós a munkám, plusz minden reggel sétálok, így könnyen összejön. Viszont covid alatt, mikor HO volt, reggelenként el kellett mennem fél órát kocogni, plusz délután/este egy könnyed séta, hogy összejöjjön ennyi.
2023. máj. 7. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Az órám szerint olyan kicsit kevesebb, mint 7 km-nél szokott meglenni a 10 ezer lépés.
2023. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Az unokahúgom pincér, neki egy munkanap 20 -21 ezer lépés.

Nekem is ülőmunkám van de aktív vagyok munka után, így azért meg van majdnem a 10 ezer. Hétvégén több is.

Egyébként nem olyan sok az a 10 ezer. Nem tudom hogy jársz munkába, ha tömegközlekedéssel akkor szállj le előbb. Használd a lépcsőt lift helyett. Vagy munka után menjetek el sétálni a férjeddel vagy a gyerekkel. Közben beszélgettek és a lépések is mennek. Egy tempós séta jót tesz.

2023. máj. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!