Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Naponta hány kilométert...

Naponta hány kilométert gyalogoljak ahhoz, hogy fogyjak? 115 kg vagyok.

Figyelt kérdés

Napi kétszer étkezem, normál adagokat eszem, (általában csirke / disznó / pulyka húst, rizst, néha krumplit, tésztát talán havonta, levest mindennap) édességet alkalmanként, és napi egy kávét iszok, 90%-ban vizet, ásványvizet iszom, üdítőt kétnaponta 1 dl-t. 166 centi vagyok ehhez a súlyhoz. Az utóbbi hetekben számoltam a kalóriákat, 1600-1800-at viszek be naponta, és 400-600-at égetek el egy - másfél órás sétával minden nap.


Min javítsak, hogy beinduljon a fogyás, mit javasolnátok?


2021. jan. 13. 01:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Konzultálj a családorvosoddal: kémiai vizsgálat, EKG, vérnyomás. Javasolni fogja a tempót és fokozatokat.
2021. jan. 13. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
35%

Szia!


Nem tudom, hogy hol nézted, de sétával óránként max. 200-250 kalóriát égetsz el.


Az sajnos nagyon kevés a fogyáshoz, illetve nagyon le kellene csökkentened a kalória bevitelt ilyen kevés felhasználáshoz.


Amit az étkezésedről írtál, az is sanszos, hogy 2000 kalória felett van, ezért így szerintem jelenleg egyensúlyban van az állapotod, ezért nem fogysz számottevően.


Sokkal intenzívebb mozgást javasolnék a sétánál.

Heti három nap, napi egy óra torna, vagy súlyzós edzés, és két nap kardió, amihez persze a futás volna jó, de ha az nem megoldható, akkor bármi, ami egy órára legalább 90-100-as pulzus fölé emeli a szívverésedet.


Az étkezésekre jobban oda kéne figyelni, napi kettő helyett inkább 4-5 alkalmat javasolnék, persze kiszámolt, csökkentett adagokkal, hogy a nagy éhséget, falásrohamokat elkerüld.

Ami még fontos, hogy mivel kevesebbet fogsz enni, a vitaminokat, nyomelemeket ne felejtsd el pótolni.


A fogyókúra kezdetekor, és utánna hetente mérd meg a súlyodat, és legalább a derék méretedet, hogy követni tudd az állapotodat.


Így szerintem beindul majd a fogyásod és könnyedén le dobsz 5-10 kilót, viszont utánna már egyre nehezebb lesz, ahogy a tested alkalmazkodik.


Akkor már neked kell emelni a mozgás mennyiségét a tapasztalatod alapján.

Vagy a bevitt kalóriát csökkenteni, de az nehéz már olyankor.


Ami még fontos, ha sikerül lefogynod, ugyanúgy meg kell találnod az egyensúlyt a felhasznált és elégetett kalóriák között, hogy tartani tudd a súlyodat, és a jojó efektus ne induljon be.


Szerintem ez utóbbi a nehezebb :(


Ez úton is sok sikert, és főleg kitartást kívánok az elhatározásodhoz!

2021. jan. 13. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Ne fuss ekkora súllyal a térdeid érdekében.... ekkora súlynál teljesen jó a séta, és jóval többet fogsz égetni, mint 200 kcal... egyelőre ne km-ben gondolkodj, inkább időben, napi 30 perccel kezdd el, és tempós ütemben sétálj, kicsit erőltetve. Ezt emeld fel szépen lassan napi 1 órára, és utána kezdj el km-ben gondolkodni. Lehet, hogy elsőre csak 2-3 km fog menni, de ezt szépen fel tudod emelni majd 6-7 km-re (10000 lépés kb). Emellett na ban lehetőséged úszni, bringázni, az is nagyon jó. Az első 15-20 kg után bőven elegendő súllyal dolgozni, sztem addig felesleges, de erről megoszlanak a vélemények. A lényeg, hogy ne mozogj olyat, ami nem kellemes számodra, mert akkor sokkal könnyebb elveszíteni az akaratot.
2021. jan. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Már napi 1 óra sétának is elégnek kéne lennie, ehhez a súlyhoz, ha elég intenzív tempóban sétálsz, (nyilván a kényelmes séta nem fog lefogyasztani, akkor sem, ha napi 3 órán keresztül csinálod sem) és a kalóriabeviteled én a helyedben levinném 1200-1500 közé
2021. jan. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

Fussál ha bírod előszór úgy is csak 1-2 perc lesz majd napról napra több lesz .

Próbáld ki ha nem bírj a test akkor úgy is leállít nem lehet megerőszakolni a testet .

2021. jan. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Ekkora túlsúllyal futni egyenlö azzal, hogy tönkreteszed az izületeidet, ezt még véletlen se tedd!


Illetve nehogy 1200 kcalt kezdj fogyasztani, mert az sz´ßamodra koplalás, tökreteszed vele magad!


2-es: ekkora súly esetén a séta igenis eléget ennyi kalóriát, gondolom, neked jóval kevesebb súllyal mutatja a 200-250 kcalt.

2021. jan. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Már megvan a napi 8-10 kilométerem. Írtam, hogy másfél órákat szoktam gyalogolni, van hogy 2 órát is, valamikor 3-at (jó, az talán havonta egyszer fordul csak elő.)


Mikor a szüleimmel mentünk valahova kocsival, lemértük kilométerben, hogy az a bizonyos hely, ahova gyakran sétálok, hány km, 3,6-ot írt ki, és ugye oda - vissza sétálok, így a 7 bőven megvan, általában még kerülni is szoktam, csakhogy meglegyen a 8,5-9 km.


Futni semmiképpen sem fogok, mert műtött lábbal képtelenség, ennyit gyalogolnom sem szabadna az orvosom szerint, de unom, hogy nem tudtam fogyni fél év alatt alatt egy dekát sem, ezért határoztam el még szeptemberben, hogy napi legalább 8 kilométert megyek. Mivel nem hatásos, ezért érdekelne, hogy mennyit menjek akkor, és miből egyek kevesebbet. Tanácstalan vagyok.

2021. jan. 13. 12:07
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen jó a napi 8-10 kilóméter, csak intezív, tempós séta legyen. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiörlésű gabonából készült terméket és kevés desszertet, gyorskaját, üdítőt. De egészséges ételekből is tudsz annyit enni, hogy az megakadályozza a fogyásod, de vannak erre kalkulátorok, beírod az adataidat, hogy milyen tempóba szeretnél fogyni és megmondja, hogy nagyjából mennyi kalóriát lehet fogyasztanod. És valójában csokitortából is fedezheted azt a kalória mennyiséget, és ugyan úgy fogyni fogsz, csak éhes leszel és egészségtelen.

Tessék itt egy ilyen kalkulátór ki tudod magadnak számíolni, hogy mi a legjobb számodra:

[link]

2021. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%

Ilyen súlynál a séta alapból intenzív.

Ne egyél gyümölcsöt a cukortartalom miatt és a teljeskiörlésű dolgokat is felejtsd el, ugyanakkora a kalóriatartalma. Gyorskaját, desszertet és vizen kivül bármit felejts el.

Ez a kalkulátor meg pontatlan.


Először is az étrendeden kell változtatni. Érdemes orvossal konzultálnod, amit az első kommentelő is írt.

2021. jan. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amikor nagyobb volt a súlyom, akkor napi 50 percet sétáltam, és minden séta alkalmával próbáltam egyre nagyobb tempóban sétálni. Nekem nagyon sokat segített, nagyon kíméletes volt, és éreztem, hogy dolgozott a testem. Nagyjából 6-7 kilómétert gyalogoltam. Viszont ezt rendszeresen, heti három négy alkalommal.
2021. jan. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!