Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nagyon megkevertem magam.. Me...

Nagyon megkevertem magam.. Mennyi a Dia Wellnsess tészta kalóriatartalma?

Figyelt kérdés

Mindenhol más adat van. A csomagoláson lévő a száraz állapotában értendő?

Kifőzve 134g tészta lett belőle. Azt hiszem 60g volt száraz állapotában.


2023. jún. 12. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

Szerinted attól, hogy kifőzöd vízben valami mágikus módon magasabb lesz a kalóriatartalma???


Tényleg romokban az oktatás.

2023. jún. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a mérhetetlenül gonosz választ. Tisztában vagyok vele... a kérdés arra irányult, hogy a kalóriatáblázat a száraztésztára értendő-e?

Mivel ugyebár még felszívja a vizet és nem lesz ugyanakkora súlya, mint előtte.

Egyébként az ilyen minek kommentel?

2023. jún. 12. 21:10
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A csomagoláson lévő kalóriatartalom a száraz termékre vonatkozik. (Ha nem, azt külön jelölik)
2023. jún. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A kalóriaérték mindig a száraz élelmiszerre vonatkozik, ezért a száraz súlyt kell figyelembe venni.
2023. jún. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Ha azt írja, hogy 100 gr tésztában van mondjuk 350 kalória, és azt megfőzöd, hiába lesz a súlya 300 gr, ugyanúgy 350 kalória lesz. Attól, hogy megszívja magát vízzel, nem nő a kalóriatartalma. Nem is értem a kérdést.
2023. jún. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5: Igen de ha lemérem a szárazat és az 50g, akkor a főzés közben megdagad. Értem hogy a kalóriatartalma ugyanannyi marad, de a súlya nem. Tehát nem mindegy, hogy az alkalmazásba mit írok bele. Mert 50g-270 kcal szárazon, viszont főzés után megdagad és már nem 50g lesz, hanem több. És ha szárazon 50g-270 kcal, az főve mondjuk 100g és akkor már 540-et kellene beírjak. És az érdekelt, hogy az a táblázat 100g-ra vetítve a nyers vagy főtt állapotot veszi-e figyelembe.

De köszönöm azoknak, akik értették a kérdésem!:)

2023. jún. 13. 17:41
 7/12 anonim ***** válasza:

5-ös: látom, TÉNYLEG nem fogod fel a kérdést!

A kérdezö megföz 100 g tésztát, ami 350 kcal, és attól függen, milyen állagúnak szereti, lesz belöle 250-350 g fött tészta, még mindig összesen ugyanannyi kalóriával.

Ha a fött tésztából akarna 100 g-ot megenni, akkor nehéz besaccolni azt a kalóriaértéket, éppen azért, mert nem egyértelmü, mennyi vizet is vett fel abban az esetben.

Ezért van az a "szabály", hogy mindent nyersen mérjünk, az sokkal megbízhatóbb adat. Persze, ha valaki többször készít egy meghatározott fajta tésztát, rizst vagy egyebet, idövel meg tudja tanulni, mennyi az általa készített módon 100 g fött élelmiszer, de általánosságban nem.

2023. jún. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%

Az ötös azt nem értette, hogy hogy lehet valaki olyan hülye, hogy ezt a kérdést felteszi, mivel annyira nyilvánvaló, hogy a gyártó arról az állagról közöl adatot, amit ismer. Vagyis a szárazról.


Honnan a halálból tudhatná a gyártó, hogy a kedves vevő nyersen szereti mint a ropit vagy 5-10-15 percig főzi és hogy emiatt mennyi a fogyasztáskori tömege.


Ez az a helyzet valaki hülyeséget kérdez szintén hülyéktől aztán röhögnek egy jót, hogy milyen hülye mindenki más.

2023. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8 Igazából sok gyártó, köztük az update is feltünteti a főtt tészta kalóriatartalmát.


Ezen felül: Szerinted hogy üzemelne ez az oldal, ha mindenki mindent tudna? Nem ebből diplomáztam, sőt még én szégyelljem magam, hogy egészségesebben szeretnék élni és kinézni. Inkább te szégyelld magad, hogy nem fogadod el azt a tényt, hogy nem minden olyan egyértelmű ahogy te azt gondolod és nem is kötelessége mindenkinek minden témában maximálisan otthon lennie!

2023. jún. 13. 21:18
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
A 8-assal nem érdemes foglalkozni, csak jár a szája, meg élvezi, hoyg anonim módon tud leugatni másokat. A való életben feltehetöen lábtörlöként használják, itt éli ki magát.
2023. jún. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!