Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szoptatás mellett mennyi...

Szoptatás mellett mennyi kalóriát vigyek be,hogy fogyjak is?

Figyelt kérdés
Egészségesen és változatosan kell enni,és nem diétázni,tudom,ezt ne írjatok,mert nem leszek előrébb. Öt hónapos lesz a kislányom, húsz kilót híztam terhesség alatt,sajnos nehéz terhesség volt,és én annak is örültem,hogy hosszú idő után megfogant. Nem törődtem a kaloriakkal,meglett az eredmény. Mindenki azzal nyugtatott,majd szülés után lemegy a szoptatassal. Nem ment. Öt kiló ment le szüléssel,én megvártam,hogy a szoptatás majd csodát tesz.. nem tett. Sőt,ha nem figyelek,képes vagyok még hízni mellette. Kalóriát szeretnék számolni,de nem tudom,mennyit érdemes beállítani,hogy fogyjak,de éhes se legyek. 160 cm vagyok, 60 kiló voltam,ennyi szeretnék lenni. Most 75 vagyok. A kalória bázis alapján 1600 körül kellene,de konkrétan pár napig bírom,majd falás roham jön rám. Nem azzal van bajom,hogy kívánok ezt azt,szerencsére a terhességet leszámítva sosem voltam kivanós,hanem hogy éhes vagyok. 2000 körüli kalóriával nagyjából bírom,de sokszor kopog a szemem. Sport nincs,csak minimális séta. Igen,tudom,kellene,de egyelőre nincs se erőm se időm a kis setankon kívül másra, szülésbol sem epultem még teljesen fel,úgyhogy egyelőre az nem releváns. Egyszer kétszer amúgy tekertem szoba biciklin,de csak még ehesebb lettem utána, és tartok tőle, még több kalóriát vittem be,mint amennyit elégettem a mozgással. Még sokáig szoptatok a disznó jelmezt meg nagyon unom.

2023. júl. 4. 14:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Szoptatás mellett ne akarj fogyni.

A legegyszerűbb, ha egészségesen eszel és hallgatsz a testedre. Akkor és annyit eszel, amennyit és amennyire éhes vagy

2023. júl. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy az első mondja. Most a lényeg a kislányod és te legyél, a minél változatosabb, egészséges étkezésre fektesd a hangsúlyt, hogy az ő szervezete megkapjon minden szükséges tápanyagot, a te szervezeted pedig regenerálódni tudjon. Ha tudsz angolul, ez egy nagyon jó oldal, rengeteg infóval:

[link]

2023. júl. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1 Ezt csináltam szülés után. Az eredmény még plusz öt kiló lett,ami lement miután ismét oda figyeltem de ennyi,tovább nem ment. Csak nem akartam ciceroi kormondatokat irni. A hallgass a testedre nem a legjobb tanács szülés utáni megbolondult hormonok és az akut alváshiány mellett. Kézzel fogható dologra van szükségem,a kalória számolás pedig az.
2023. júl. 4. 16:01
 4/14 A kérdező kommentje:
Egészséges kajakbol is bőven lehet annyit enni,hogy tovább hízzon az ember. Direkt kértem az első mondatomban,hogy pont nem ilyen válaszokat kérek. Úgyhogy köszönöm szépe,de a kérdés továbbra is az,ami.
2023. júl. 4. 16:05
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor számolj kalóriát, és figyelj oda, hogy ne hízz tovább, de ne akarj fogyni, nem ez a fontos most. Majd később, ha a szervezeted is készen áll rá. Addig a kalóriakereten belül egyél minél változatosabban, és hát nem tudom hasznos-e a link az angol miatt, de ott van minden, amit tudnod kell (kettes voltam).
2023. júl. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 500 kalória szükséges a tejtermeléshez... ha a babád 100% anyatejes.

Azt szokták mondani, hogy 500 kalória deficit az, ami hosszú távon is fenntartható...

Én a helyedben kiszámolnám a napi kalóriaszükségletemet. Neked az olyan 2000 kalória körül lehet, szoptatás NÉLKÜL.

Ebből elvennék 200-at, nem többet! Tehát 1800 kalóriát lőnék be alapból.

Kiiktatnám a cukros dolgokat, feldolgozott készételeket, gyors szénhidrátot, és inkább a lassú felszívódású szénhidrátok felé mennék.

Tehát, megennék napi 4-500 gr zöldséget (kukorica és burgonya kivételével), nyersen (saláták) vagy párolva

3 adag sovány fehérjét (csirkemell v más sovány hús, tojás, sovány tejtermékek, hal)

2-3 adag gyümölcsöt, ahol 1 adag gyümölcs kb. egy közepes almának felel meg

2-3 adag egészséges szénhidrátot: teljes kiőrlésű kenyér, barna rizs,köles, kinoa, hajdina, bulgur, ilyenek.

Nasinak beiktatnák 8-10 szem pirítatlan olajos magvat és 20 gr étcsokit.

Ezt csinálnám kb. 2 hétig, és megnézném, h. 1. csökken-e a tejem. Ha igen, hagynám az egészet, és majd ha elválasztod a gyereket, vagy komolyabban hozzátáplálsz, akkor csináld. 2. fogyok-e.

Ezeknek megfelelően módosítanám a kalóriaértékeket.

2023. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor számolj kalóriát, ha ez megnyugtat. A napi súlytartási kcalod + 400 teljessn rendben lesz
2023. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,na ezek már tényleg hasznos válaszok!

Napi kalória szükségletet úgy számolják,hogy most,vagy amennyi lenni szeretnék?

Tehát a napi szükségletet a 75 kilóhoz mérjem,vagy a 60hoz?

Igen, a baba 100 százalék anyatejes, három kilóval született,most meg már több,mint hét kiló..de valahogy a szervezetem nem kapcsol,hogy fogynia kellene,úgyhogy muszáj a kalóriát számolni ha változást akarok.

2023. júl. 4. 16:30
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En a gyerunkanyukam 1800 kalorias etrendjere fizettem elo ( azert mert ez egyszeru, elore meg vannak adva a receptek, kaloriak, nem is kell nagyon gondolkozni, ami egy nem alvo gyerek mellett aldas).

Nem lett ettol kevesebb tejem, az elejen fogytam is 7 kilot, azota igazabol sulyt tartok, de legalabb nem hizok, utobbi problema volt nekem is szoptatas alatt, fel tudnek falni egy lovat, ha lehetne, ez a baj.

En 150 centi vagyok, szoval nyilvan nekem a kaloriadeficit mas, mint egy magasabb embernek.

Egyebkent en fogyni sport mellett 1500 kaloriaval szoktam, de akkor heti 4x kemenyen edzek.


Most csak a gyerek utan szaladgalok (meg csak maszik, de azt gyorsan 😅) setalok vele, masra nincs erom.

2023. júl. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#9 sport mellett 1500 kalória? Én sport nélkül és éhen akarok halni az 1600 mellett. Ezért nem is érzem tarthatónak. És nem kivanas miatti falás rohamok jönnek rám,hanem tényleg éhes vagyok. Korog a gyomrom. Nem tudom,ha nem szoptatnék lehet elég lenne.
2023. júl. 4. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!