Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Túl sok ülő életmódtól létezik...

Túl sok ülő életmódtól létezik hogy lejjebb ment a kalóriaszükségletem?

Figyelt kérdés
Amúgy se voltam egy túlmozgó ember, de iskola után már legalább 2 éve homeofficeban vagyok és nem jártam soha edzeni, csak próbáltam a kalóriákra figyelni. A kezdősúlyom anno 170cm-hez 100 kiló volt, most vagyok lassan fél éve 82-83 kg-n és nem megy lejjebb. Ez már az a szint, amihez kéne mozgás is, hátha jobban beindul az anyagcserém, vagy csak az étrendemre kell mégjobban figyelni?
2023. aug. 10. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Természetesen igen, ha nem mozogsz, akkor csökken a kalóriaigényed.
2023. aug. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Nincs olyan, hogy jobban beindul az anyagcsere..


Kisebb test, kisebb energiaégetés.


Ha megáll a fogyás, akkor vagy a kalórián kell csökkenteni, vagy az aktivitáson növelni.


A napi aktivitás nevelésére a legjobb módszer a lépésszám követése. Ha eddig volt 3000 lépésed 1 nap, akkor mostantól legyen 6000, ha ez is kevés, akkor növeld. Ennyire egyszerű.

2023. aug. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kezdj el többet mozogni. Ülőmunka mellett amúgy is fokozottan oda kell erre figyelni.
2023. aug. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
93%
Minél kevesebb kg vagy és minél inkább hanyagolod a mozgást, annál kevesebb a kalória szükségleted. Ezt szint alá viszont nem szabad lemenni, mivel azt a szervezeted éhezésnek fogja fel (nem fogsz, vagy ha igen, akkor nem abból, amiből kéne). Sokat fogytam (40 kg egy betegség után). Én alapból életemben nem ettem többet egy nap 1400 kcal-nál, biciklivel jártam mindenhova, heti 3x edzettem és egészségesen étkeztem. Emiatt folyamatosan a mozgás mennyiségét növeltük, mivel az étrendemen nem lehetett változtatni már. A végén biciklivel jártam dolgozni, vásárolni (heti 10 óra), heti 5x 1 órát edzettem és még esténként filmnézés alatt 2-3 órát szobabicikliztem. Munkában az ülőmunka helyett állót megoldottuk (állítható asztalt vettem magamnak és egy futópadot hozzá). Így napi átlag 8-12 órát tudtam mozogni a hét minden napján. Hétvégente pedig biciklitúráztunk, hegyekben bandukoltunk. Így végül csak visszatértünk ahhoz az 55 kg-hoz. Azóta ugyanúgy elég a biciklivel közlekedés, 3 edzés és jó kaják, mint régen, de az első 1 évben hetente kellett kontrollálni a súlyomat, hogy véletlen se menjen fel.
2023. aug. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem mozogsz kisebb az energiaigény, ha mozogsz akkor több. Ennyi.
2023. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!