Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi az ideális reggeli fogyókúr...

Mi az ideális reggeli fogyókúra esetén ha problémám van a gluténnel?

Figyelt kérdés
50 éves nő vagyok, lassú az emésztésem és mostanában puffadok a glutén tartalmú ételektől. Reggel éhgyomorra egy kávét iszok utána nem nagyon bírok reggelizni csak később. De nem tudom mi lenne az ideális.
2023. aug. 19. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Létezik gluténmentes zabpehely, az az emésztést is javítja. Ha nem cöliákiás cagy, akkor a sima zabpehely is jó lesz, minimális glutén szennyeződés lehet benne. Tejtermékkel, tejhelyettesítővel is jó. Ha nem bírod megrágni, áztasd be éjszakára.
2023. aug. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A glutenmentes zabpehely siman jo, de esetleg ahelyett rizskása, én köleskását is szoktam enni, mandulatejjel vagy akár simával is ugyanúgy mint egy zabkása, mindegyikbe mehet görög joghurt, skyr a fehérjéèrt, gyümölcs

Rántotta 1szelet gluténmentes kenyérrel, zöldségekkel?

Gluténmentes tortilla csirkemellsonkával zoldségekkel?

Avokados toast glutenmentes kenyerbol tojassal?

Ha nagyon nem tudsz sokat enni akkor joghurt lehetoleg feherjes gyumolcsokkel, ha zsirmentes akkor magokkal vagy mogyorovajjal es hozza par glutenmentes keksz

Bananpalacsinta vagy zabpalacsinta mogyorovajjal, feherjevel vagy joghurttal

Chiapuding gyumolccsel

Ezekbe mindegyikbe megvan a zsir feherje es szenhidratforras is es mind egeszseges dietaba illesztheto

De egyebkent mar szinte mindenbol van glutenmentes valtozat azert ez nem okozhat problemat, edd ugyanazt mint minden dietazo csak glutenmentesbol

2023. aug. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
mondjuk az éhgyomorra kávé már rossz, nekem is gondok vannak a hasammal és amint iszom a kávét, főleg éhgyomorra, már rossz minden odalent. ha fogyózol én ajánlom ne is reggelizz (vagy dobj be valami müzlit vagy banánt), én se szoktam-meg étvágyam sincs reggel, ha azon kívül eszek napi 2x már bőven oké, a gyomrodnak hozzá kell szoknia de ez így korrekt módja a fogyásnak, sport nélkül. (az hogy mit eszel az már mindegy ha gyors haja ha egészséges)
2023. aug. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálam a reggeli vagy 2 szelet toast méretű pirítós vagy melegszendvics, mert nem szeretem az édes reggelit, ezek viszont tök jól variálhatóak.


Ofc. minden gm-lm, mert érzékeny vagyok.


Az utolsóra meg ne hallgass, mert nettó bromságot ír, remélem, lehúzzuk 0-ra.

2023. aug. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a válaszokat.

Hát én sportolok napi szinten, életmód váltásként a sok csokiról próbáltam leszokni. Reggelire én is a joghurt zabpehely gyümölcs kombót kezdtem kipróbálni, de egy ismerősöm aki edzőterembe jár azt mondta ez hülyeség ez tévhit ezzel nagyon rosszat teszek, mert a zabkása szénhidrát.

Ebédre van az a főtt étel amit a családnak is főzök, ez nem mindig diétás, de akkor én kihagyom belőle azt a részt ami nem nekem való. Uzsonnára valami könnyű fehérje forrás edzés előtt, vacsorázni már nem szoktam, csak teázok (cukor nélkül) este. Remélem így jó nagyjából. Az sem baj ha nem fogyok igazán csak tartsam a súlyomat, 50 fele már felszaladt pár kg de nem túl vészes, csak ne menjen tovább.

2023. aug. 20. 18:21
 6/13 anonim ***** válasza:
Ram gondsz mint utolso? Hat jolvan te tudod de en instant fogytam ezzel mikor akartam 🤷‍♀️ es mindenki tudja hogy ehgyomorra kave nem elonyos, csak olyat ismerek akinek gondja van belole
2023. aug. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én ezzel egyetértek veled tudom hogy éhgyomorra kávé nem jó.
2023. aug. 20. 19:29
 8/13 anonim ***** válasza:

És mi van akkor, ha a zabkása szénhidrát? Nagyrészt az. Milyen arányban akarsz tápanyagokat enni reggelire? Eddig mit ettél (amiben, ha jól sejtem, glutén volt, akkor viszont szénhidrát is)?


De ehetsz kolbászos-sonkás rántottát reggelire kenyér nélkül, max egy kevés alacsony szénhidráttartalmú zöldséggel, ha ebben hiszel.

2023. aug. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nem hit kérdés. Azért kérdezeke, mert laikus vagyok a témában, a régi étrendem nagyon sok szénhidrátot tartalmazott és azt mondta a testépítő barátom ha sok szénhidrátot és nem elegendő fehérjét viszek be kalória deficitnél, akkor elsősorban izomból fogok fogyni nem hájból. Ez logikusnak tűnik nekem.

Eddig reggelire mindig szendvicset ettem, világéletemben kenyér plusz valami reggel bekapni, na de a kenyér most már puffaszt.

Azt gondoltam, hogy korán reggel ha felkelek eszek egy kis zabpelyhes dolgot. Utána iszom majd meg a kávémat,ez már akkor nem éhgyomorra van úgy megyek dolgozni. Akkor a munkahelyemre viszek magammal valami fehérjét zöldséggel, így kezdem a napot. Így jónak tűnik?

2023. aug. 21. 07:46
 10/13 anonim ***** válasza:

Esetleg számolhatnál kalóriát meg makrotápanyagokat, ha nagyon alapos akarsz lenni, és akkor látod, hogy elég fehérjét viszel-e be. Azon tényleg kell aggódni, ha a fehérje kevés, azon, hogy a szénhidrát sok, nem (ha az összkalória stimmel). Ki kell tapasztalni, hogy a szénhidrát és a zsír mennyisége, aránya fix kalóriakeret mellett hogy befolyásolja az éhségérzetedet.


A zabkása finom túróval, úgy tudod fehérjével dúsítani.

2023. aug. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!