Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem tudok egyszerűen...

Miért nem tudok egyszerűen hónapok óta fogyni?

Figyelt kérdés
Tudom, ez már az ezredik kérdés lehet, de komolyan aggódom és csalódott vagyok, és nem tudom mit csinálok rosszul. Hónapok óta próbálkozom, életmódváltással együtt, szóval nem csak hirtelen úgy döntöttem napi negyven zacskó chipsről salátára váltok. Mindent amit lehet apránként lecseréltem, cukrot nagyon keveset vagy szinte semmit, cukros üdítők helyett víz vagy cukormentes tea, minden ételem zsírszegény, csökkentett kalóriatartalmú vagy diétás, kalóriadeficitben vagyok, mérem, számolom, írom miből, mikor, mennyit eszem. Kifejezetten boltonként megkerestem mit érdemes venni. Konditerembe nem tudok menni, de mozgok, szoktam szobabiciklizni és kardiózni, de azt olvastam sok helyen az nem mindig elég, így erősítő edzéseket is kerestem, sok fehérjét fogyasztok legyen az természetes vagy mondjuk joghurtban, italban van. Nem tudom mit tudnék tenni ennél többet, s mielőtt valaki nekem állna, hogy ne egy éjszaka alatt várjam a csodát, hónapokról beszélünk, hetekről. Azért ezen a ponton egy-két kiló minuszt szerintem elvárhatnék. Bármilyen ötlet vagy tanács jól jönne, lány vagyok, 27. Nem vagyok egyébként kövér úgy kifejezetten, 175cm és 70kg. De nem érzem jól magamat így, valamennyi változást szerettem volna.
2023. aug. 21. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem fogysz, akkor nem vagy tartós kalóriadrficitben. Ennyi a képlet.
2023. aug. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Dehogynem, hónapok óta ugyanannyit engedtem meg magamnak, még ilyen csalónapokat sem tartok, el ne engedjem magamat. Direkt nem is vásárolok semmi feleslegeset itthonra, hogy nehogy esetleg megkívánjam és elrontsam amit eddig próbáltam :(
2023. aug. 21. 10:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi kalóriát ettél eddig és most mennyit?

Lehet üdítőt, chipset, stb. fogyasztani úgy is, hogy beleférsz a normál, szükséges kalóriakeretbe. És lehet "egészséges" ételekkel is bőven túllépni.

2023. aug. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Olyan nincs, hogy nem tudsz terembe menni, nem akarsz.

Fogyni csak deficitben lehet, ha 2 hét alatt semmit sem fogysz az általad kalkulált deficitben, akkor nem vagy deficitben. Csökkentsd 100-200 kalóriával a jelenlegit, és nézd meg a súlyod egy hét múlva.

175 centihez 70kg pedig kevés, hova akarsz fogyni?

2023. aug. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A testsúlyod egészséges. Ez azt jelenti, hogy egészségesen fogyni csak napi kb 200, max 300 kcal defixittel tudsz. Ez viszont kb 28-30 nap alatt jelent egy kiló minuszt. Tehát az ütem iszonyat lassú.

1) a kalória amit megeszel valójában nem okoz deficitet. Mennyit eszel?


2) nem jól számolsz kalóriát

Kalóriadeficitben 90 százalékban fogyni lehet. Hogy számolod a kalóriát? Mindent nyersen és grammra mérsz ki? Minden ételnél kiszámolod az elpárolgást vagy egyenlő részre osztod? Ugyanazt a márkát vásárolod mint amit betáplálsz a számlálóba?


3) nem jól méred magad

Mindig reggel méred magad? Mindig éhgyomorra? Sosem menstruáció előtt 5 nappal vagy alatta?


4) nem a kalóriákon múlik

Ha 2 hónap alatt fél kilot sem fogytál, nézd meg hogy

- alszol e eleget

- stresszemntes e az eléted

- megvan e a napi 25-30 gramm rostbevitel

- megvan e az elegendő (kb 100-110g) fehérjebeviteled

- elég e a vitamin és ásványianxag beviteled, elég táplált e a tested

- nincs e valamilyen hormonális változás vagy gyógyszer ami befolyásolja


5) megmagyarázhatatlan plató. Ilyenkor a tested valamiert ugy dont hogy defixitben sem fogy. Ezt nem lehet befolyasolni csak turelemmel varni


+1) tarts egy csalónapot. Sokkal többet eszel mint eddig, akár 3-4 ezer kalóriát. De nem szemétből hanemm 80 szazalekban egeszseges etelekbol. Ennek egy resze annyi ido alatt fel sem szivodik de beinditja a t3 t4 pajzsmirigy hormonokat es segitHET a fogyas meginditasaban


+2) okozhatja a platot ha nem megfelelo a makrotapanyag arany. Valakinek tobb szenhidrat, valakinek tobb zsir kell, ez emberfuggo

2023. aug. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges okok:

-nem jól méred a kalóriákat

-megváltozott a testzsír arányod, de ez kilóban nem látszik még (írtad, hogy végzel súlyzós edzést is)

-felül lőtted a kalóriaigényed (gondolom ülőmunka, kevés aktivitással)


Én nem biztatok senkit koplalásra, de ha ennyi idő után tényleg nem volt eredmény, akkor én egy hétig legalább böjtölnék/keményen visszafognám a diétás adagot is, és megnézném, hogy utána mi a helyzet.

2023. aug. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez van nálam is. Férfiként 1700 kalórián, magas napi aktivitással is szenvedés a fogyás.


Endokrinológia. Ez lesz a megoldás. Ha csak nem számolod félre a dolgokat.

2023. aug. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én mozogni akarok majd
2023. aug. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a leggyakoribb hiba, hogy el van számolva a napi bevitt kalória.
2023. aug. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!