Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Van még akinek nehéz kalóriatö...

Van még akinek nehéz kalóriatöbbletbe kerülnie?

Figyelt kérdés
175 cm vagyok és 81 kg, olyan 2800-3000 kalóriát viszek be, sikerült igazából zsírt égetnem és izmot is építenem. Olyan 4-5 alkalommal eszem egy nap a zsírbevitelem magasabb mint a szénhidrát bevitelem mert a zsír elvileg több kalóriát tartalmaz és én nem bírok annyi szénhidrátot enni. Fehérjét bőven viszek be. Van akinek még általánosságban ilyen alacsony az étvágya? 23f
2023. aug. 24. 05:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Én évek óta azért nem fejlődök normális ütemben, mert a hajtós és stresszes munkám mellett nem tudok úgy enni, ahogyan kéne, így a szintentartó kalóriabevitel is elképesztő kihívás számomra, nemhogy tömegeljek. Valakinek diétázni, kalóriadeficitet tartani, szálkásítani nehéz, valakinek a kalóriatöbblet. Ez ilyen.
2023. aug. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
"2800-3000 kalóriát viszek be, sikerült igazából zsírt égetnem és izmot is építenem" hát nem hinném hogy sok zsírt égettél de te tudod. Amúgy volt olyan időszakom amikor nehéz volt, de csak mert még nem ment olyan jól a főzés és erőltettem a rizst és az unalmas dolgokat.
2023. aug. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát én messziről kerülöm a csirke rízs és egyéb sztereotíp testépítő sz'rokat. A sült krumpli és oldalas is ugyanúgy megfelel.
2023. aug. 24. 09:53
 4/15 anonim ***** válasza:

#3

Miért kéne a csirke-rízs kombót kerülni? Ez nem "sztereotíp testépítő sz#r", ha valamihez nem értesz, inkább hallgass!

2023. aug. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Miért miben különb mintha kínai tésztát ennél? Semmi :DD szénhidrát van benne azt annyi. Nem kötelező azt a hányadék száraz, íztelen izét enni aztán reszketni csalónap előtt.
2023. aug. 24. 11:44
 6/15 anonim ***** válasza:

#5

Rendben báttya, elképesztő szakember vagy.🤣🤣🤣

2023. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek kérdező, akkor viszont furcsa hogy nem megy a kb. 3000kcal, a legtöbb ember sokkal többet eszik.
2023. aug. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7.Nem tudom mitől alacsony az étvágyam, nem nagyon bírok enni.
2023. aug. 24. 12:57
 9/15 A kérdező kommentje:
Általában próbálom úgy variálni az étrendemet hogy olyan legyen amit szívesen megeszek viszont benne legyenek a szükséges tápanyagok.
2023. aug. 24. 12:59
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Bulkolni nem nehéz, ha nem vagy gyenge hozzá. Ne sértésnek vedd, komolyan gondolom, és tudom miről beszélek.


Egész életemben pálcika voltam, 193cm magasan 70kg körül mozogtam egészen 20-on éves koromig. Utána sikerült híznom 90kg körülre, de ez inkább a korral jött, mintsem az edzéssel vagy diétával.


Most 26 vagyok, 110kg, 72kg-os izomtömeggel (xiaomi mérleggel mérve, tudom nem a legpontosabb, de egy kb értéket ad).


A titka annyi volt, hogy elkezdtem rohadt keményen edzeni, nagy súlyokkal, illetve (saját magamhoz nézve) elképesztően sokat enni. Nem számoltam kalóriákat, nem tudom összbe mennyit vittem be egy nap, de nagyon sokat ettem. Nem is feltétlen tisztán, mert zsír is jött fel az izommal, de nem vészes mennyiségben.


2 hátránya van ennek az egésznek:

1, sose leszel elég nagy :) én a peak súlyomnál 112kg voltam, akkor is kicsinek láttam magam.

2, mivel nagyon sokat kellett ennem nap mint nap, nem annyit, amennyit kéne a testemnek, ezért amikor lecsökkentettem az adagomat a normális szintemre, elkezdtem fogyni. Így 108kg-n talán megtaláltam az arany középutat. Persze ezt is csak úgy, hogy a reggelim általában túró + valami mellé, ebéd mikor mi, délután csirke + szénhidrát, este tojások, túró, joghurt, zab, mikor mi.

Plusz napi 1 fehérje, van hogy kettő.


Tehát összegezve: a bulk nem nehéz, csak kényelmetlen, mert jóval többet kell enned, mint amennyit kívánsz.

2023. aug. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!