Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Harminc kiló minusz egy év...

Harminc kiló minusz egy év alatt lehetséges?

Figyelt kérdés

Szeretnék mostmár ténylegesen belevágni a súlycsökkentésbe, de nem tudom hogy álljak neki.


Első sorban kapásból letöltöttem a yaziot, hogy figyeljem a kcal bevitelt, de azt se tudom hogy mennyit kéne bevinnem. 2000? 2000 alatt?


Ma pl 2000 alatt fogyasztottam.

Plusz még a fehérjére is figyeljek... De hogy? Mert abból alig ha vittem a szervezetembe, de zsírból annál inkább az app szerint.


És egyszerűen nem tudom hogyan kéne számontartanom a dolgokat. Az oké hogy pl hat után nem eszek,igyak sok vizet, vagy hogy keveset egyek... De alapjáraton sosem eszek sokat.


Oké havonta egyszer elmegyünk párommal étterembe, meg havi max 1-2 meki becsusszan, de akkor sem kéne szerintem ennyi kilónak lennem... Vagy nagyon tévedésbe vagyok?


Háziorvosom gyökér, szóval hozzá nem merek fordulni...


23/Lány/168cm/117kg

Ami vicc hogy van mikor 110kg mutat szóval eléggé ingázik a sújjom.



2023. szept. 19. 18:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

"sosem eszek sokat"

Ha te 168 centivel 117 kiló vagy, akkor de sokat eszel, hiszen minimum 40 kiló felesleg van rajtad. Számold ki egy kalkulátorral, hogy nagyjából hány kalóriával vagy deficitben, aztán hajrá! A yazio app tökéletes a számoláshoz. Olvasd el ezt a cikket, hátha segítség:

[link]

Egyébként meg egy év alatt 30 kilót fogyni lehetséges, igen.

2023. szept. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Számold ki egyszer mennyi az a nem sok. Én is úgy voltam vele, hogy én nem eszem sokat, mert mennyiségre nem volt sok, de kalóriában igen. Illetve mondta már nekem csontváz kinézetű srác is, hogy ő rohadt sokat eszik, de nem tud hízni. Kinek mi, egy fél longer szendvicset tudott csak legyűrni a KFCben, amiből én lazán négyet betolok egyszerre.


Meg fogsz lepődni amúgy, hogy miben mennyi kalória van :o

2023. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Miket szoktál enni? Hogy néz ki egy napi étkezésed?
2023. szept. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Az emberek hajlamosak túl, vagy alul becsülni mennyit is esznek. Ma már olyan energiasűrűségű kaják vannak (meki), hogy nagyon könnyű túl sokat bevinni. Mindenesetre sok sikert és kitartást kívánok.
2023. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Te csak hiszed, hogy nem eszel sokat. Nagyon sok kalóriában dús étel van, amiről nem is gondolnád, hogy egy adagban milyen sok kalória van. Magvak, péksütemények, stb. Nagyon könnyű alulbecsülni az elfogyasztott kalóriákat, pláne az olyanok esetében. Mennyiségre nem sok, de kalóriában igen.


Én is hasonló súllyal kezdtem, és kb. -50 kg lett a vége. Ha figyelsz a kalóriákra, akkor a fogyás sikerülni fog, és igen, 30 kg egy év alatt reális lehet, sőt, simán a te esetedben.

2023. szept. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Flagstaff ***** válasza:
100%
A Yazio Profil menüjében be tudod állítani az életkorodat, az aktivitási szintedet, a célsúlyodat és a heti tervezett fogyásodat is (ami semmiképpen ne legyen több fél-egy kilónál!), és az alkalmazás kiszámolja neked az ehhez szükséges kalóriamennyiséget, sőt, a makrókat is (szénhidrát, fehérje, zsír). Nyugi, eleinte nem fogod tudni teljesíteni az elvárásait, de majd szépen lassan belejössz, és egyre könnyebben fog menni. Simán fogyhatsz egy év alatt 30 kilót.
2023. szept. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Az alapanyagcseréd (BMR) 1972 kalória, súlytartáshoz kb. 2367 kalóriát kellene fogyasztanod, heti fél kiló fogyáshoz 1817 kalóriát.

Ha ennél gyorsabban szeretnél fogyni akkor minimálisan még lehet ennél alacsonyabb a kalóriabeviteled, de inkább érdemesebb lenne sportolnod valamit, hogy növeld a kalóriadeficitet.

168 cm magassághoz viszont a 117 kiló nagyon sok! A BMI-d 41,25 ez már III. fokú/kóros elhízás. Az optimális testsúlyod 60 kg körül lenne.

"De alapjáraton sosem eszek sokat." - Valószínűleg rosszul ítéled meg a kalóriabeviteledet, ekkora túlsúllyal biztosan többet eszel, mint amennyire szükséged lenne. Mit eszel egy átlagos napon?

2023. szept. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

167cm vagyok és 116kg voltam tavaly februárban. Ma a mérleg 74kgmot mutat. Én első sorban elkezdtem sokat sétálni, heti szinten olyan 50-70kmt. Aztán amikor már ledobtam 3 hónap alatt 15kgmot (étrendet nem cseréltem, de próbáltam nemet mondani a nasinak több kevesebb sikerrel). Aztán, amikor elértem a 100at kezdtem el figyelni a kalória bevitelemre, majd amikor elértem a 86kgmot kezdtem el figyelni a makrókra is. Egyáltalán nem érzem azt, hogy én most fogyókúrázok, mert az életvitelemet cseréltem le. Ajánlom neked is és ne keseredj el, mert ez a plusz súly sem egyszerre ment fel rád. Adj időt magadnak és ne add fel!

27N

2023. szept. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

117 kg ?


Atyaeg! Pedig a semmiből nem gyarapszik ekkora tömeg. De sokkal többet esszel mint amire a szervezetednek szüksége van!

2023. szept. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

én 130 kilóról indultam, kicsit magasabb vagyok nálad (173), és az első évben pont 30 kilót fogytam. Nem volt nehéz. kezdetben csak sétáltam, és a kalóriákat számoltam. Aztán mikor 110 kg voltam, az első 20 kg fogyásomra megleptem magam egy ellipszis trénerrel. napi 40 percet használtam/használom. a második évben lement még kb. 15 kg, ekkor már lassabban. Azóta eltelt 7 év, lement még kb 10 kg, 75 kg körül mozog a súlyom, amit kb. 5 éve tartok. Azóta is heti 4 edzés, és figyelem a kalóriákat is.

Szóval hajrá, az a 30 kg kb reális egy év alatt! Az a lényeg, hogy ha lement, akkor sem szabad hátradőlni és elengedni magad, hanem a sport és a normális étkezés az életed végéig kísérjen el. Különben vissza fog jönni az a 30 kg.

2023. szept. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!