Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Más is diétázott már úgy,...

Más is diétázott már úgy, hogy egy napig nem eszik, majd másnap azt eszik, amit akar?

Figyelt kérdés
Kb két hete étkezem így, és fogytam is vele.

2023. okt. 15. 20:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem diéta, ráadásul mind a vércukorszint, mind más egészségügyi szempontok alapján ez a tematika rendkívül káros. Ha ezzel kalóriadeficitbe kerülsz, akkor nyilván fogyni fogsz (bár mindösszesen két hét alatt tényleges fogyást detektálni elég nehezen értelmezhető), de ez hosszútávon nem lesz fenntartható, mert a szervezeted be fogja nyújtani a számlát. Egy normális kalóriaszámoláson alapuló kiegyensúlyozott étrend miért nem játszik?
2023. okt. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Én pont azt érzem, hogy ez életem legjobb diétája, nem kell számolgatni a kalóriákat, nem kell stresszelni, mert egy napig nem eszek, utána másnap nyugodtan ehetek bármit. Mikor 1500 kalóriát ettem, mindig szigorúan oda kellett figyelnem, a végén már konkrétan nem mertem enni, emiatt étkezési zavarom lett. Viszont ezt így nekem sokkal könnyebb betartani.
2023. okt. 15. 20:29
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

"ezt így nekem sokkal könnyebb betartani"

Sok sikert hosszútávon!

2023. okt. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
79%

"Mikor 1500 kalóriát ettem, mindig szigorúan oda kellett figyelnem, a végén már konkrétan nem mertem enni, emiatt étkezési zavarom lett"


Mert nem jó ételeket ettél! Nagyon nem mindegy hogy milyen ételekkel próbálod tartani az 1500kcal-t!..


Leírnád részletesen hogy milyen ételeket ettél mikor az 1500as keretet tartottad?

2023. okt. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Protein puding, óriás túrórudi, banánturmix, fehérjeporral, és mandulatejjel, általában ilyenek voltak a reggelim. Aztán egész nap semmi, csak energiaital, vacsorára tortillát ettem csirkemellel, salátával, meg light majonézzel, majd desszertnek megint protein pudingot ettem.
2023. okt. 15. 21:53
 6/30 A kérdező kommentje:
*egésznap
2023. okt. 15. 21:54
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem az 1500 kalóriával, meg úgy amúgy a kalóriaszámolással van a baj, hanem hogy nem fogalmad nincs arról, mit jelent a kiegyensúlyozott és változatos étrend.
2023. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy fogysz de amit leírtál az nem egészséges és ha most is úgy eszel csak számolás nélkül az szintén rossz
2023. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
#8 23 éves vagyok, és sosem ettem "normálisan", mert sokmindent nem szeretek, én pl ilyen tojás, hal, zöldség nem igazán tudok enni, rosszul vagyok tőle. Inkább eszek mondjuk egy protein pudingot, vagy egy csokit, és eddig szerencsére nem lett bajom.
2023. okt. 15. 22:17
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nyilván nem, mert 23 éves vagy, most írtad. Nagyjából 1% esély van arra, hogy előbb-utóbb a szar táplálkozás, a szar táplálkozási szokás nem nyújtja be a számlát. Meg kell találni azt az X darab teljes értékű élelmiszert, amit szeretsz, és amivel le tudod fedni tápanyagigényét. Ha nem szereted a tojást vagy a halat, akkor ne egyél tojást vagy halat, vannak más élelmiszerek is a világon, de ha azt hiszed, hogy napi két főétkezést te büntetlenül lecserélhetsz ultrafeldolgozott protein pudingokra, akkor tévedsz. A zöldségek felé is célszerű lenne egy kicsit kacsintgatnod, mert nincs egészséges étrend zöldségek nélkül. Nem kell őket nyersen enni, ha nem szereted az ízüket, el lehet őket készíteni főétel formájában bármilyen recept alapján is.

Egyébként hány centi vagy és hány kiló?

2023. okt. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!