Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Többet ettem (jóval), mint...

Többet ettem (jóval), mint kellett volna, mit tegyek?

Figyelt kérdés

6-8kgtól szeretnék megszabadulni, 3 hete tart már a diétám, 1800 a keretem viszont a tegnapi nap valahol 3200-4200 kalória között álltam meg.

Tudom, ez rohadt sok, de az eredeti ~200kalória/100g-ból kiderült, hogy az sokkal inkább ~600 kalória/100g, fogalmam sincs hogy ment ez ennyire félre, de fel is tűnhetett volna.

Gondolkoztam rajta, hogy a mai nap ezt lemozgom, de legyünk őszinték, ennyit nem lehet lemozogni. Vagyis de, de ahhoz akkora akaraterő és fanatizmusság kell, ami még nekem sincs.

Ha a hét többi napján tartom az 1800 kalóriát, akkor átlagban ~1900 kalóriánál járok, tehát ez a hét nagyjából szintentartásra elég lesz a fogyás helyett.

Azonban enyhe exorexiával/testképzavarral küzdök, és szó szerint képes lennék 1000-1200 kalóriát enni egész héten, csakhogy ~1800 kalóriás átlag legyen. (márpedig ha belegondolunk, 1200 kalória egész héten -> =~1800 kalória, vagy pedig 1800 kalória egész héten -> =~2100 kalória, ez a 300 kalória különbség nem tudom megéri-e).

Hajlamos vagyok túlgondolni dolgokat, és pont az ilyen helyzeteknél jön ez elő leginkább, pedig simán elengedhetném az egészet és folytathatnám, mintha nem történt volna semmi, de az egóm nem engedi.. :D

A kérdés leginkább azért jött létre, hogy hasonló helyzetben lévő szituációkból Ti hogyan jöttetek ki? Sok választási lehetőségem nincs: vagy folytatom, mintha nem történt volna semmi, vagy pedig kompenzálok 1000-1200 kalóriával a hét további részében.


Voltatok már hasonló helyzetben? Sztorikat is szívesen olvasok, hogy Ti mit tesztek ilyenkor? Kompenzáltok, vagy pedig folytatjátok a dolgokat?



2023. okt. 24. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne napi keretben gondolkodj, hanem egy hétre számold - akkor rájössz, nincs akkora gond, a következö napokban visszaspórolod a többletet.
2023. okt. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne csinálj semmit. Csinalj ugy mintja misem tortent volna. Picit lassabb lesz a fogyas de lesz. Ha elkezdenel koplalni valszeg este vagy masnap ujra falasrohamod lenne amire ujra elkezdesz koplalni stb. Ez a leheto legrosszabb. Eveszavarral meg fokent.

Szoval csinalj ugy mintha a tegnap nem tortent vna meg.

2023. okt. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
(Ui: hirtelen ennyi kcal fel se tud szivodni mert sokkolja a testet. Sot, lehet meg jot is tettel a pajzsmirigy hormonoknak es ezutan konnyebb lesz fogyni. A csalonapnak van tudomanyos alapja is. Csak most par honapig ne tarts ilyet (direkt))
2023. okt. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Sok választási lehetőségem nincs: vagy folytatom, mintha nem történt volna semmi, vagy pedig kompenzálok 1000-1200 kalóriával a hét további részében."


Pontosan így van - de te ismered magadat, te tudod, hogy melyik lenne számodra a jobb megoldás.


Én már csináltam így is meg úgy is (bár a kompenzálásnál nagyobb a veszély, hogy újra előfordul a túlevés, én is ilyen típus vagyok, erre extrán kell figyelni).


A lényeg, hogy bármelyik megoldást választod, az racionális, indokolt döntés legyen, fogadd el, és utána ne mardosd magad, hogy de miért nem csináltam másképp.


Pár lehetséges indok a kompenzálásra:

- nem szeretnél egy hetet szintentartó bevitelen lenni, jobban motivál, ha gyorsabban haladsz a fogyással

- biztos vagy benne, hogy ez nem okoz túl nagy megterhelést/stresszt és nem vált ki újabb túlevést, ezért így szeretnél a célon maradni

- lelkileg megnyugtató, hogy nem követtél el "hibát" a fogyási tervedben (ez itt veszélyes terület, ha tényleg megnyugtat, és hibának véled, amit kompenzálni kell, elképzelhető, hogy kialakulóban van egy étkezési zavar)


Pár lehetséges indok a folytatásra:

- elfogadod, hogy ezzel egy hétig kb. szintet tartasz, és ez nem zavar

- tudod, hogy egy nap nem számít, hosszú távon szemléled a dolgokat, és a lényeg a jó szokások kialakítása, ami nem megy azonnal, ezért nem ostorozod magad

- nem akarsz kompenzálni, mert tudod, hogy ez adott esetben étkezési zavarhoz vezethet

- el tudod fogadni, hogy normális dolog túllépni a kalóriakeretet és nem egy hatalmas hiba, viszont igyekszel elgondolkozni rajta, hogy miért történt, illetve törekszel arra, hogy ne forduljon elő gyakran.

2023. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Egyél 100 kcallal kevesebbet 24 napig.
2023. okt. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezért mondják, hogy nem fogyózni kell, hanem életmódot váltani, ergo kialakítani olyan étkezési szokásokat, hogy mindent érhetsz, csak módjával. És mivel egész életedben ezt csinálod, nem baj, ha néha több kalóriát viszel be, hiszen több éved van "leadni".


Nem kellene ezt ilyen véresen komolyan venned. Most ennyit ettél, legközelebb nem fogsz. Előtted az egész élet, hogy folytasd a fogyókúrát.

2023. okt. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Folytasd siman
2023. okt. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Egy-egy ilyentől nem lesz semmi baj, ha alkalmanként van.

Csak ne ez legyen a mindennapos gyakorlat.

2023. okt. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!