Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy ilyen death metál dobos...

Egy ilyen death metál dobos mennyi kalóriát éget el egy nap? A legtöbb dobos igazából vékony alkat.

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=pIx4kSdkUJM


https://www.youtube.com/watch?v=AwBKxJWnFgw


https://www.youtube.com/watch?v=xjKyzwqIT7s


Mozog a láb, a törzs, a bicepsz, az alkar, a hátizmok. Ha rázod a fejed mint pl Joey Jordison (nyugodjon békében szegény)


Én is dobos vagyok és el tudom játszani simán a számaikat, csak kiváncsi vagyok mennyi kalóriát égetek el ezzel ha ilyen fajta zenéket nyomok le úgy 1 órán át, 1 óra 20 perc kb. Hosszú hajjal "headbangelve" (fejet razva) ha azt kipróbálja valaki, akkor azért nem sokáig fogja a nyakad bírni, az is megerőltető azért.


2023. nov. 2. 21:27
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És nem, ezek valódi lábmozgások, nem programozott semmi, kivéve a triggerek amik az ütés hangját adják koncerten, mert amúgy eléggé... tompa hogy úgy mondjam egy lábdob hangja. Csak a hangját változtatja meg, nem pedig az ütés gyorsaságán változtat.
2023. nov. 2. 21:29
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk ha egy órán keresztül úgy tolod, mint az első videóban 0:12-nél a srác, akkor megszavazok neked egy olyan 200 kcal-t egy óra alatt. Esetleg 300, a karmunka felviszi a pulzust, szóval az is dob rajta.


Sajnos a headbangelés nem azért megerőltető, mert sok kcal, hanem mert nem erre van kihegyezve az emberi izomzat. Az a pár izom, aminek a fő szerepe van benne, kifárad, de ettől még nem használtak olyan sok kalóriát.

2023. nov. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nemtom te ultel mar dob mogott, de a dobvero tomege sem mindegy, amit joey hasznalt az mondjuk konnyebb az van nekem is. De peldaul amit abban amiben orult gyors tempoban gyomja meg zongora van most nem jut eszembe a neve csak a banda jutott eszembe... de a banda Fleshgod Apocalypse, a masik amiben joey volt az Slipknot.


Lenyeg, hogy joey dobveroje konnyebb, specko ilyen aluminium fajta, de olyan konnyu mint a fa-fajta, nekem is volt mar olyan "sima". Peldaul az ovevel nem lehet a crasht (az szokott lenni az elso ketto cin) vagy chinat (ami oldalt van altalaban 1 db) elere utni, hanem a fejevel a cin vegere vagy kozepere ami messze van, messzebb kell nyulni, de leginkabb kozepere szoktak.


A tiszta labmunka az elsore, masodikra hamradikra, negyedikre garantalt izomlaz ilyen tempora, mert nem fogod tudni csinalni. Persze van technikaja ennek sarokazol (heel-toe technique). De ott a combod is, vadlid is ugy mozog mint a hulye.


Testtartas is kell, hogy ugymind vakon is tudd mi hol van, mert neha az is kell.


Egy gyorsnal (blast beat) a markolas amit Joey csinalt amit latsz, hogy kb. a feje fole er a dobvero, o magasan jatszott. Ahhoz iszonyu eros markolat kell, hogy fenntartsd, plusz alkar, abbol meg bicepsz.


Nagyon nagyon sok faktor van ebben. Ez szo szerint tenyleg ugy tunik mintha csak ulne aztan kez es lab aztan kesz. De az egesz teste ki van hasznalva eleg komolyan konstans egy koncert alatt peldaul. Meg ugye ezt fenn kell tartani, tehat a mindennapi szintentartas is elengedhetetlen, valoban akkor kevesebb a mozgas valoszinuleg egyeseknel, nalam peldaul kb. fele. Mert legalabb kevesebbert berelek ki termet :))


Plusz az izzadas. Az borzaszto. Azt sem tudjak sokan, de rohadt meleg szokott lenni ahol a banda van, a lampafeny miatt mert olyan erosen vilagit. Izzadnak = kaloria az is. Linkin parktol Chester Bennington ki is emelte, hogy vigyek arrebb egy interjunal mert nem birja es utalja ezeket. Ezert latsz ventillatorokat a dobosoknal, mert igazabol ok mozognak a legtobbet.


Nem fenyezni akarom oket, de mozgas szempontjabol szerintem azert ott van teljesitmeny.

2023. nov. 2. 22:43
 4/16 anonim ***** válasza:
26%
"Izzadnak = kaloria az is." Igen, és hány kalória izzadságcseppenként? Legalább nézzél már már utána, mielőtt ekkora ökörséget írsz. :D
2023. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Egy ruha alatt vegig izzadni, ugy hogy intenziven mozogsz kis szunettel orakon at mindennap vagy 30 percen at, es direkt ezert raknak ventillatort oda, plusz fizet ontenek a fejedre mar.


Ember... nezz te utana mi az a kaloria. A hőből valo egysegnyi energia. Tehat o hot termel, a teste, mert mozog intenziven. Remelem ezt nem kell elmagyaraznom...

2023. nov. 3. 12:01
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

Igazából van itt egy tipikus szobabicikli-probléma. A szobabiciklin jobban izzadsz, legalábbis jobban csöpög, mint a rendes biciklin. Arra következtethetnénk, hogy akkor a szobabicikli több kalóriát fogyaszt óránként.


Valójában, mivel a szobabiciklin nincs menetszél, sokkal rosszabb a test hűtése, hamar túlmelegszik. Ekkor a szervezet a káros túlmelegedés elkerülése érdekében lekorlátozza a kalória felhasználást. Szubjektíven fáradt leszel. Azt hiszed, hogy biztos a sok erőkifejtésben, kalóriaégetésben fáradtál el - hát sajnos nem, hanem ez a szervezet korlátozó mechanizmusa. Rendes biciklin van menetszél, az segíti a hűtést, így ott jóval nagyobb teljesítményt tudsz kipörgetni magadból.


Összefoglalva, egyhelyben ülve nem kell olyan sok kcal a túlmelegedéshez, izzadáshoz és hogy ventilátorra legyen szükséged.

2023. nov. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
Színpadon a legtöbb hőt a reflektorok adják, ha azokat kiiktatod, akkor a dobos teste sem melegszik ki annyira.
2023. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%

Ha süt rád a nap és azért izzadsz, az minimális plusz kcal felhasználás a részedről.


Ha nagy a kcal égetésed, sok hulladékhőt termelsz, ennek is jele lesz az izzadás.


De nem az izzadás okozza a kcal felhasználást. Úgy nem működik, hogy direkt a napon futsz vagy túl melegen beöltözöl vagy sütteted magad a reflektorral, emiatt jobban izzadsz. Hiába izzadsz jobban, nem magasabb, hanem alacsonyabb kalória felhasználás érhető el a szándékos izzasztással. Mert a szervezet lekorlátoz, ahogy fent leírtam.

2023. nov. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8


Ja a szervezet lekorlatoz amikor lazad is van... anyam. Meg a szaunaban is mi? Hat neked van szurkeallomanyod azt latom olvasva.


Na hagylak magadra mert ilyenekkel ervelsz mar, hogy napocska. Te ezt gondolod mar at, nezz magadra, komolyan gondolod ezeket?


7


Ez igy igaz, ezt mondtam ez elobb is, hogy rohadtul melegit szinpadon egy reflektor. Most kepzeld ezt el kb. Egy nagyobb koncerten lang-effektel, 8 reflektor, plusz 1 - 2 ami a szemedbe vilagit eleg gyakran. De a tobbiek jonnek ilyen agyatlansaggal, hogy "a nap vilagit rad te meg izzadsz" a masik meg "szobabicikli gond van".


A szobabiciklizore csak annyit mondok, hogy en nem csupan az izzadasrol beszeltem. Nezd meg mit irtam, mennyit kell mozognod es egy dobvero milyen nehez, milyen nehez magat a "dobokat" (tom) utni, forgolodni ha akkora, gyorsan pedalozni.


Egyszer uljetek mar be legyszi dob moge, es egy sima justin bieber baby baby oh szam utan mar lihegtek a vegen ha egyaltalan a tempot meg tudjatok tartani rendesen, arrol se feledkezzunk meg.


Szobabicikli... napocska izzadtsag... isten.

2023. nov. 3. 16:17
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezt te írtad:


"rohadt meleg szokott lenni ahol a banda van, a lampafeny miatt mert olyan erosen vilagit. Izzadnak = kaloria az is."


Nekem ebből az jön le, hogy szerinted aki erősen izzad, ha csak azért is mert melegben van, az akkor biztosan pluszkalóriát használ fel. Ez nem igaz, de egy gyakori tévképzet. Van aki azért vesz fel szaunaövet futáshoz, mert úgy hiszi, hogy erősebb izzadás = több kalóriaégetés.

2023. nov. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!