Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nem bírok kiigazodni a kalóriá...

Nem bírok kiigazodni a kalóriákon. Leírom, hogy miért. Valaki felvilágosítana?

Figyelt kérdés

Egy kiló ugye 8000 kalória saccra.

Elkezdtem számolni én is, a fogyás érdekében. Nagyon nehezen mennek le a kilók, pedig 1700-1900-at eszem egy nap, amiből 200-300 kalóriányi mozgás lejön.


Nemcsak magamat kezdtem el figyelni, hanem másokat is, hogy legyen viszonyítási alapom.

A legegyszerűbb minta a családtagjaim voltak.


Apám elvitt a munkába 700 kalória kaját.

Itthon megevett 900-at.

Vacsorára pedig még 500-at.

Nassolás majdnem mindennapos, átlagosan 250-350 szokott lenni. Hetekig lestem őt. Naponta átlagosan 2500 kalóriát visz be, hétvégéken viszont ennél többet is szokott. 30 kilóval könnyebb nálam, és a munkájával ugyanannyi kalóriát éget el, mint én. Sokszor látom, hogy leül és 40-50 dkg tejfölös tésztát megesz csak úgy desszertként. Mégis átlagos.


Anyám annyit eszik mint én, és ő is vékonyabb nálam 30 kilóval.


Van egy rokonom aki napi 6-8 sört bever, ami szintén kalória, ehhez napi 2 étkezés is társul, ülőmunkát is végez, mégis átlagos testalkatú.

Oké, ő róla nem tudok pontos adatokat az étkezéssel kapcsolatban, de szoktam látni, hogy normál adagokat megeszik. Na most a sok sör mellett mindenképpen legalább 1000 kalóriás többletben van.


Mondok egy ellenpéldát is: mamám mindennap bevásárol, hetente piacra megy, kertet rendben tartja, főz, nem nassol (ilyen semmilyen nyugdíj mellett nem is tudna) és mégis 85 kiló a 160 centijével már vagy 35 éve. (65 éves)

A papám pedig 79 éves, többet eszik mint ő, viszont ugyanannyit mozog, pálinkát is szokott iszogatni, mégis sovány.


Ha a kalória az alapja mindennek, akkor miért nem tükrözi ezt az emberi test? Volt olyan párom, aki megevett minden hétvégén 3-4 pizzát, fejből tudta a menüket a Mekiben, napi 6 km volt a max sétája, és mégis 170/70 volt.


Sosem fogom megérteni, pedig szeretném hinni, ha az ember lusta, zabál= kövér, de ez nagyon nem úgy tűnik számomra.


És érzem, hogy nem fogok tudni lefogyni, mert szarul működöm. Alig megy le pár dkg egy hónapban, legtöbbször semmi, pedig volna miből…


nov. 16. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Nem működsz rosszul. Fogyáshoz az 1700-1900 kalória iszonyat sok, ha néhányszáz kalóriányi a napi mozgásod.
nov. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

"Egy kiló ugye 8000 kalória saccra." - ezt nem tudom értelmezni...

Egy kiló micsoda?

nov. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon egyszerű. Rosszak a megfigyeléseid.

Nem minden nap eszik meg 40 deka tésztát. Mást meg nem látsz anikor bever 5 sütit.

Egyebként pedig saját magaddal és a saját testeddel foglalkozz.

Nőnek 1700-1900 kcal sok a fogyáshoz. Ráadásul a 200 kcal ingadozás rengeteg!! főleg ha fogyás a cél. Nekem heti 3 sporttal 1650 a súlytartási kalóriám. Mondjuk alacsony vagyok. De kb neked ha magasabb vagy, akkor ez az 1700-1900 a súlytartási kcalod. Ezen nyilván nem fogysz. Ha még magasabb vagy és kövér is akkor lehet 2200 a súlytartási kcalod akkor meg 1900 kcal mellett kb egy hónap alatt tudaz egy kilót leadni.

Tehát ha rendesen kiszámoltad a szükségleted, nem adogattad hozzá a sporttal elégetett kalóriákat, minimum egy hónapig bűnözésmentesen tartottad és fél kiló se ment le majd akkor szólj

nov. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
De nem értitek, hogy az anyja ugyanannyit eszik, mégis 30 kilóval könnyebb?
nov. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Alkat kérdése is. Én kutyáknál figyeltem meg. Ugyanazt, ugyanolyan mennyiséget kapott enni két szuka kutya, akik testvérek voltak, egy alomból származtak. Az egyik mégis húsos volt, kissé kövérkés a másik meg vékony. Egyforma mennyiséget mozogtak, és mégis.
nov. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Tesóm is ha látod egy családi ebéden csak úgy habzsolja a rengeteg kaját. Amikor meg nincs különösebb esemény akkor van hogy egész nap nem eszik semmit vagy max 600 kcalt. 51 kg 167 cm.
nov. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt figyeltem meg a szinte sovány kategóriába eső ismerőseimnél, kollégáimnál, hogy látszólag habzsolnak, édeségekkel tömik magukat, de mikor faggattam őket, hogy de mégis mennyit esznek, otthon és hétvégén már szinte semmit.

Interjúkban elmondják a vékony ismert emberek, akik a testükből élnek hogy hány vacsorát kihagynak, egy joghurton tengődnek másnap reggelig és így tovább.

Azóta én nem hiszek abban, hogy átlagos, hétköznapi evés mellett lehet súlyt tartani.

nov. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Amúgy Dr Pados Gyula, amíg élt, milliószor elmondta, hogy 5-600 kalóriás kórházi felügyelet alatt 1 hét rávezető diéta, utána pedig nőknek 1200, férfiaknak 1500 kalóriás étrend, és könnyű mozgás.
nov. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
14%

Ha ugy erzed, hogy keveset eszel, de nem mennek le rolad a kilok, akkor erdemes lenne kivizsgaltatnod magad. Pl. pajzsmirigy.

De egyebkent ennek a kaloriaszamolgatasnak semmi ertelme. Az ember szamolgatja, de csak saccolni tudja, es altalaban az ember nem jol szamolja. A mozgassal ugyez. A futopad teljesen mas kaloriaegetest szamol, mint mondjuk az oram. Az ilyen teszek veszek otthon kaloriaegetest meg jobb nem is figyelembe venni.

nov. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

Ne mással legyél elfoglalva, hanem magaddal, mivel ahányan vagyunk amnyi félél vagyunk, sajnos nem egyenrobotok vagyunk, akik pontosan ugyan annyi üzemanyagot igényelünk.ha pl van egy zsírmájad, ami szinte minden daginak van, akkor már eleve lassabban bontja a szervezeted a zsírt, mint egy egészséges májú emberé… és még millió összetevője van a témának.

Szóval a saját testeddel legyél elfoglalva, a saját kajáddal, a saját edzésedre figyelj, és le fogsz fogyni.


Ja és 2-300kcal edzés, az tingli-tangli nem edzés.

nov. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!