Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A férjem nem támogat a fogyásban?

A férjem nem támogat a fogyásban?

Figyelt kérdés
Vagyis a szintén tartasban. Tudom,rajtam áll,ne egyem meg..de halomra hordja az édességet e smondig ott van előttem. Nem tudja eldugni,előttem eszik,stb. Nyolcvan kilórol fogytam vissza hatvanra szülés után(miután már nem szoptattam).a karácsony miatt elszálltam,plusz három kilót hiztam,mqr a lelkiismeret. Mkdntam neki legalább a maradék csokit (.ért tonna szám hoztam a rokonok) tegye el szem elől. Ne egyem meg,nem kötelező,ez a válasz. Mindig ez van amúgy,pattogatott kukorica csipsz minden is van,rántott hús,én eorsze nem ehetek. Ő bezzeg alig hízik. Mit csináljak vele? Szeretem amúgy,meg ő is engem,de kimeszit ezzel. Fogalma sincs mekkora melom van hogy emgtartsam a súlyom. Engem is mindgj kínál,ha valami finomságot eszik. Az a legrosszabb,ha egyszer kétszer engedek neki. Iszonyat buntudat utána,de még rosszabb,ha kiesek a rutinbol,mint most karacsonykor,és visszaállni,na ez egy tortura.Akinek hasonló a párja,mit csinál?
dec. 30. 18:58
1 2 3 4 5 6
 1/56 A kérdező kommentje:
Jól elírtam sok helyen...azert remélem érthető.
dec. 30. 18:59
 2/56 anonim ***** válasza:
27%
Ne edd meg.
dec. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
32%

Tulajdonképpen miért ne ehetne édességet, meg miért nem tarthatna otthon, ha szereti?

Neked kell fegyelmezni magad, nem várhatod el, hogy a környezeted ne egyen, mert te fogyni akarsz!

A rutinból kiesni meg csak akkor fogsz, ha nem akarod tartani.

dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Miért mindig a trollok találják be a kérdést? Nem pontoztalak le,mert félig igazad van,de kva jó lenne,ha az amúgy is sokszor vegkimerultseges állapotom mellé (három gyerekunk van) nem kellene még non stop onuralmat is gyakorolni.
dec. 30. 19:15
 5/56 anonim ***** válasza:
34%

Nem troll vagyok, nem trollkodom, csak azt akarom benned tudatosítani, hogy CSAK TE tudod megoldani a súlytartást.

Akárhány gyereked van, akármennyit dolgozol, akármennyi stresszed van, as nem ja helyetted az önfegyelmet gyakorolni.

Most nem akarom a saját esetemet részletezni, mert akkor azzal lesz bajod, de semmi esetre sem vagyok könnyebb helyzetben, de eszembe sem jutna félreevéssel kompenzálni a problémákat.

Az nem önfegyelem, nem súlytartás, ha nincs semmi, ami kisértés lehetne, az csak külsö kényszer, és csak addig müködik, amíg ez fennáll.

Meg kell tanulnod saját magadat kontrollálni, különben fölösleges volt lefogyni.

Meg esetleg próbálj olyan étrendet, életmódot keresni, aminél nem kell magad állandóan visszafogni, hanem megengedheted magadnak néha az édességet, rántott húst, stb-t is. Megfelelö kalóriabevitel mellett akár csülökpörköltet is ehetsz, olyan nincs, hogy "nem ehetek" valamit - az ilyen a lehetö legrosszabb elképzelés, mert ezt nem lehet akármeddig tartani, ´es amikor abbahagyod a fogyóKÚRÁT, kapásból elkezdesz hízni.

dec. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
88%

Hát én se örülnék, ha a férjem annyira nem lenne hajlandó, hogy ne hagyja elöl, és ne kínálgasson, pláne miután kifejezetten megkértem erre. Szerintem ez alap udvariassági dolog egy kapcsolatban, hogy figyelek a társam igényeire. Nem valami extrém dolgot kérsz.


Amit tenni tudsz, hogy mindig moss fogat, úgy könnyebb megállni. Amint kiment a férjed a konyhából, pakold el te az édességet. Nekem úgy könnyebb, ha kiteszek egy picike adagot egy tányérra (mondjuk 10 kcal értékben), elpakolok és utána megeszem.


Másrészt pedig érdemes lenne pszichológushoz fordulnod. Az a bűntudat, amit leírtál, jelzi, hogy nem egészséges a kapcsolatod az étkezéssel. Ha ezen sikerül javítani, akkor talán az édesség problémát is jobban fogod tudni kezelni.


Nekem segít még, ha zöldség is van szem előtt. A fiam nagyon szereti, így naponta készítek párolt zöldséget. Nálunk 16-18 fokos a konyha, egy napot simán kibír a zöldség a pulton. Ha ehetnékem van, inkább egy csomó répát eszem, nem csokit. Nekem ez sokat segít.

dec. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:
158 centi vagyok,nő, szóval nekem már egy szelet csoki agyon tudja csapni a keretem. És igenis vannak kegyetlen napjaim,és rohadt szr ha épp akkor áll neki eszegetni előttem túró rudit,vagy látom,hogy már megint ott virít a csipsz. 90 százalékban meg udom állni,de sokkal könnyebb lenne,ha nem látnám ott,és nem rugan az agyam hátsó felét. Így is rossz,hogy külön eszünk,mert sokszor nehéz elnyammogni az én szerény kis vacsoráját,amikor ő rántott sajtó eszik amjonezzel,nasikent meg mogyorós csokit.
dec. 30. 19:32
 8/56 anonim ***** válasza:
66%
Bele kell, hogy férjen néha. Örökké nem élhetsz megvonásokkal meg lelkiismeret furdalással. Néha miért ne ehetnél egy túró rudit vagy 1-2 maroknyi chipset? De az idő többi részében a te dolgod, hogy ellenállj, de a férjedé is, hogy minél kevesebbszer tegyen ki a kísértésnek.
dec. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim válasza:
44%
Pajzsmirigyedet és az inzulinszintedet 3 pontos inzulinvizsgálattal nézesd meg. A PM-edet meg UH-is. Ekkora hízásnál tuti hogy gond van nálad, hiába fogytál le, mert extra gyorsan mindent vissza fogsz szedni, ha nem kapsz gyógyszert. Akár mennyire is próbálsz odafigyelni.
dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
66%
Tegnap megírtam-kérdeztem szinte ugyanezt :D de aztán mégsem tettem közzé, hiszen nem tehet róla, hogy ő nagyon sokat mozog ezért nem hízik olyan könnyen mint én. Együttérzek veled és tudd, hogy sok családban probléma ez, az erő legyen veled! :)
dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!