Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy tudnék neki segíteni a...

Hogy tudnék neki segíteni a fogyásban? Melyik kalóriadeficit számláló alkalmazás a legjobb és hogy működik?

Figyelt kérdés
A barátom építő iparban dolgozik, vannak melósabb napok és vannak könnyebbek, de fizikai munkát végez napi 8-10 órában. Egyértelmű hogy esetében a rossz kajálás a gond, pékáru, kész ételek stb, mikor haza jön este akkor nagy adagot vacsizik. Én már el jutottam addig hogy kértem segítséget egy dietetikustol, aki össze állított egy étrendet de ez rám lett szabva, ő meg nem akar ezért fizetni, de szeretnék neki segíteni. Nézegettem ezeket a a kalória számláló alkalmazásokat és arra lennék kíváncsi, hogy hogy számolja ki a deficitet? Szóval hogy meg kell adni hány kg, milyen magas, férfi stb és azt hogy mit eszik? És akkor meg mondja hogy pl ebben a zsemlében mennyi kalória van? Még sose próbáltam ilyesmit nem tudom egyáltalán mennyire megbízható.
2022. okt. 4. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Te más helystt nem tudsz lefogyni, segíteni sem nagyon lehet ebben az esetben. Mármint a leírásod szerint ez csak téged érdekel, őt nem.
2022. okt. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor szamold ki a parodnak a basal metabolic rate szamat. Ez a bmr. Netre beirod, kortol es nemtol fuggoen van keplet.

Ez az amit minimum meg kell enni. Fogyashoz is. Ez a kaloria novekszik a mozgassal vagy sportolassal. Annak megfeleloen kell beszorozni. Sport nelkul 1.2 a szorzo. Kemeny fizikai munkaval ez lehet 1.4 vsgy 1.5


A bmr pl 2000 es akkor ha 1.4gyel szorzod, akkor 2800. 2800 az a kaloria amin tartja a sulyat. 2000 az a kaloria aminel nem szabad kevesebbet enni. Tehat a ketto kozott fog fogyni. Pl 2100 kaloriara lehetne beallitani vagy 2300.

Nyilvan helyettesitsd be a sajat szamait a parodnak.



Kaloriaszamlalobol a kaloriabazis es a yazio a legnepszerubb. En a kaloriabazist hasznalom. Lemerem reggelire hogy 70 gramm kenyer, 40 gr pikok sertessonka, 37 gramm s budget tonlos sajt, 80 gramm szarzeller, 42 gramm milbona camambert. Ezeket a leheto legpontosabban, markanev szerint kikeresm az appbol. Rakeresek hogy camambert, kivalasztom a milbonasat beallitom hogy hany gramm es leokezom. Igy all ossze egy etkezes.

Fott eteleknel egyel bonyolultabb ott reveptet is kell szerkeszteni minden hozzavalot beirni.

2022. okt. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2. nagyon köszönöm az átfogó magyarázatot!

Nem arról van szó, hogy nem akar lefogyni, csak egyedül neki is nehezebb épp ezért szeretnék segíteni, meg mivel együtt élünk akkor úgy készíteném én is a kaját, úgy főznék, hogy mindkettőnknek jó legyen.

2022. okt. 4. 12:27
 4/4 anonim ***** válasza:
89%

Minden a mennyisegeken mulik ha fogyasrol van szo. Illetve konnyebb tartani a kis mennyisgeet ha az etel minosegu, sok a rost es a folyadek

Pl amiket en szoktam enni:

Reggeli

Teljes kiorlesu kenyer sajtkrémmel/humusszal + zoldsegek + sovány sonka/sajt/tojás

Zabkása/rizskása/tejbebulgur gyümölcsökkel, magokkal

Joghurt cukormentes granolával vagy gyumolccsel

Turokrem zabbal, magokkal, cukormentes lekvarrak


Ebed

Lasagne durum tesztabol, 7 szazalekos daralt hussal

Toltott paprika sovany daralthussal

Barmilyen fozelek (bab, borso, lencse, karalabe, kukorica stb) valamilyen feherjevel

Krumpli vagy edeskrumpli olaj nelkul elkeszitve hasabnak purenek stb valamilyen feherjeforrassal

Bulgur/koles/rizs/hajdina akar belekeverve zoldsegekkel akar anelkuk valamilyen sovany feherjeforrassal

Durum teszta alacsony kaloriatartalmu tejszinnel, valamilyen feherjeforrassal es zoldsegekkel pl spenot


Valamilyen feherje = serteskaraj, sertescomb, csirke vagy pulyka vagy kacsa comb es mell, tofu, szejtán, hal, tenger gyumolcsei stb - ezek lehetnek sajtos, tejszines dios, zoldséges, paradicsomos stb szószban vagy magukban különböző fűszerekkel és kombinációkkal



Uzsonna: turokrem vagy joghurt

Tk lapkenyer vagy wasa kenyer (nem abonett) humusszal vagy sajtkremmel melle zoldsegek


Vacsora: ugyanaz mint a reggeli csak kevesebb


Tényleg mindent lehet enni, lehetoleg sovany hozzavalokbol (a zsirokban van a legtobb kaloria) es fozes kozben kell figyelni, hogy egy max 2 gramm olajjal inditsunk, es utana se adjunk hozza, mert azzal visszuk be a felesleges kaloriakat. Pl zsiros tejszin helyett fozotejszin vagy rizstejszin.. lasagneba nem minden reteg koze rakok sajtot csak a tetejere. Joghurtbol, turobol, sajtbol lightot veszek stb. Meg az ilyan zsiros etelekkel mint nutella kell vigyazni. Vagy pl mogyorovaj, olajos magvak. Utobbi jo, csak kis mennyisegben.

Lazac, avokádó is egészséges de a nagy zsirtartalom miatt fontos a mertektartas


A biztos fogyashoz meg legegyszerubb kaloriat szamni.

2022. okt. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!