Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ennek a halkonzervnek, hogy...

Ennek a halkonzervnek, hogy számoljam a kalóriatartalmát? (Link lenn)

Figyelt kérdés

Rendeltem ilyet, elvileg holnap megkapom:

[link]

A leírása szerint 100 g 109 kalóriát tartalmaz. A nettó tömege 125 g, viszont a száraz tömege csak 90 g. Így akkor 90 grammal kell számolni, mivel a sós víznek nincs kalóriatartalma, tehát egy doboz hal 98 kcal?

Vagy vegyem ki a halat a sós léből, mérjem le és a kapott súlynak vegyem a kalóriaértékét? Hogy csináljam, valaki segítsen plíz!!



jan. 6. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Nem egészen a kérdésre, de mi volna, ha csak úgy megennéd és nem rugóznál azon a pár kalórián? Az semmi, ha fogyózol, ha nem.
jan. 7. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A csomagoláson rajta szokott lenni S nettó tömeg és a töltő (száraz) tömeg is. Ha a szószt/olajat, vagy nem tudom mit leöntöd róla, akkor a száraz tömeggel számolj. Ha azt is megeszed, akkor a nettóval.
jan. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legörgetve olvasható, hogy száraz tömegre adják meg az adatokat, így a 90g-mal kell számolni.
jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 100al szoktam biztos ami biztos, de nyilvan 90g-mal érdemes:)
jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!