Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy átlagos ember hány napot...

Egy átlagos ember hány napot bír ki étel nélkül, úgy hogy nem szenved maradandó károsodást?

Figyelt kérdés

jan. 9. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Átlagos ember nincs. Nagyon nem mindegy, hogy kisgyerek, fiatal felnött vagy idös, nem mindegy, hogy milyen alkatú - vékony vagy vastagabb, mennyire túlsúlyos vagy sovány. Van, akinek 2-3 nap már problémás lenne, meg van, akinek egy hónap sem igazán.
jan. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
1 nap
jan. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Két napot.

[link]

jan. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Egy nap lol minden gond nélkül kibírok 24 órát és még csak éhes sem leszek :D


Szerintem olyan egy hetet biztos.

jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
A "nem maradandó" károsodás mibenlétét az orvostudomány nem tudja még egészen pontosan vizsgálni. Mindenesetre eltévedt utazók 1-2 hetet szoktak kibírni, feltéve, ha víz van, de mozgásképességük ennek során minimálisra esik vissza. Pár éve volt több tv csatornán is egy "csupasz túlélők" sorozat, ami feltehetően tudományos vizsgálat céljára készült, csak "szórakoztató-ismeretterjesztő" műsor készítésével próbálták a költségeket fedezni, ahol lakatlan trópusi területen, csak a természet adta "élelem" segítségével kellett kibírni 3-4 hetet. Ezalatt a résztvevők rengeteg súlyt veszítettek, de ennek mértéke igen széles határok között változott, volt aki 10 kg-nál kevesebb, mások 20 kg körüli súlyt vesztettek.
jan. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Én kipróbáltam egyszer, hogy nem ettem semmit 2 napon keresztül. Csak gyógyteát ittam és ásványvizet. Nagyon hullámzó érzés volt, eleinte nagyon éhes voltam, majd minimálisra lecsökkent az éhségérzet. De azt elmondhatom, hogy utána olyan könnyűnek éreztem magamat, az emésztésemet.

Néha nem árt egy kis böjt, hogy a szervezet kicsit "tisztuljon" és "pihenjen". Lehet, hogy a közeljövőben újra nekivágok.

Hogy pontosan hány napot lehet kibírni nem tudom... én 2 napot kibírtam. :D :D

jan. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1-2 nap az semmi, legalábbis egy egészséges embernek ez túl nagy gondot nem kéne, hogy okozzon

Én mikor elkaptam a covidot, brutál szarul éreztem magam, egésznap az ágyban feküdtem és 3 nap alatt talán megettem egy kistányérni háztartási kekszet. Különösebb bajom nem volt, éhségérzétet persze éreztem, de amúgy is könnyen eltudom magamba nyomni, főleg betegen. 2-3 nap után már azért nem játék, a vércukorszinted beesik, elájulhatsz bármikor és rohadt gyengének fogod magad érezni.

jan. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Párom egyhetes léböjtkúrát tartott, nem most. Csak folyadékot ivott (gyümölcslé, tea, víz), tehát semmi szilárd tápanyagot nem evett és köszöni szépen, nagyon jól van még mindig.
jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem szeretném kipróbálni, csak kíváncsi voltam. Én néha tartok egynapos böjtöt, és olyankor még jól vagyok, próbáltam két napig csinálni, de nem bírtam, szóval ezek a hosszabb böjtök nem nekem valók.
jan. 9. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!