Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ajánlanátok kalóriaszegény...

Ajánlanátok kalóriaszegény süti recepteket? :)

Figyelt kérdés
Úgy ennék már valami jó sütit, és nem csak egy kis szeletkét. :D
febr. 16. 18:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

A kalóriaszegény meg a süti ellentétes fogalmak.

Ami tényleg kalóriaszegényen készült, annak nincs sütiíze meg jellege,attól ugyanúgy fogod kivánni

febr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%

Szénhidrát csökkentett lisztesm édesítőszeres, nyersvegánm 0 vagy zsírszegény recepteket keress.

Nem csak a kalóriát kell nézni, hanem hogy mi az a kalória pl nem mindegy hogy 200 kcal kenyérről vagy 200 kcal zöldségről van szó.

febr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy próbáld ki, hogy az úgy ennél ellenére eszel inkább gyümölcsöt. Lehet csak szimplán az édes íz hiányzik.
febr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Eszem sok édeset, direkt bele van számolva az étrendembe. Pl granola, fehérje turmixok mindenféle ízekben, vaníliás mazsolás krémtúró amit én keverek ki... De egyik sem süti. 🤷
febr. 16. 18:34
 5/14 A kérdező kommentje:
2 tisztában vagyok ezzel és tudom használni a Google-t. Csak gondoltam hátha kapok itt valami jó tippet ami másnak már bevált. :)
febr. 16. 18:35
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem az meglepett, hogy mekkora különbség van az egyes ételek kalóriatartalma között. Pudingot szoktam enni (házi, pudingporból főzött, rendesen cukorral, semmi trükk), mert abból érzésre sokkal több fér bele a kalóriakeretembe, tehát sokkal több puding tesz ki 200 kcal-t, ami az édesség keretem, mint mondjuk csokicseppes kekszből (amit szintén szeretek). A kekszből 2 db férne bele, pudingból megehetek egy egész pohárral. De általában nekem az a stratégiám, hogy a kedvenc édességeimet eszem, de kis mennyiségben, hogy beleférjen a keretbe. Az édesítős, ilyen-olyan helyettesítéses édességből hiába ehetnék többet, nem adja vissza azt az élményt. Egy dolgot szoktam csak helyettesíteni, sokszor teljes kiőrlésű tönkölylisztet használok, azt nem érzem zavarónak. Mondjuk pont a pudingot fogyástól független okból egy időben tejhelyettesítővel (Happy kókuszitallal) készítettem, és ugyanolyan finom volt. Ezzel végülis lehet spórolni a kalórián.


A másik, hogy a Spar-ban vettem csokicseppet (pici félgömb alakú étcsoki darabok, a sütőpor mellé szokták tenni, rózsaszín a doboza, sajátmárkás). Ebből 6 pici félgömb tesz ki 1 g-ot. Szoktam pl. túrókrémbe keverni, 2-3 g csoki kalóriában nem sok, de a túrókrém nagyon finom lesz tőle. Egyébként az édes túrókrém is olyan, hogy nem túl sok kalória, bár nem is túl kevés, de annak jelentős része fehérjéből jön, tehát hasznos tápanyag is van benne bőven.

febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jaja, ilyen bevált desszertjeim nekem is akadnak. De tényleg olyan jó lenne valami rendes süti. :)

De ezt a csokicseppet ki fogom próbálni feldobni a kis krémes desszerteket, köszi a tippet. :)

febr. 16. 19:34
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira kivánsz süteményt, tarts egy "szabadnapot" és egyél minden megszorítás nélkül belöle.

Aznap ugyan biztos, hogy kifutsz a keretedböl, de utána megint tudod folytatni a megszokott rendszer szerint.

A furcsa ebben, hogy egy naptól nem lehet visszahízni, viszont utána általában megint felgyorsul a fogyás üteme.

Persze szabadnapot csak ritkán - évente pár alkalommal - lehet tartani, de néha megéri

febr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
legyen benne zsírszegény túró, tojás, natúr joghurt, édesítő
febr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
és alma :D
febr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!