Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehet egy életen át számolni...

Lehet egy életen át számolni a kalóriákat?

Figyelt kérdés
Miután megszültem, maradt rajtam plusz 5 kiló. De egyébként is vissza akartam szerezni az érettségizős súlyomat, így utána kalóriaszámolással, egészséges ételekkel és mozgással leadtam 15-öt, amivel így nagyon elégedett is vagyok, DE, úgy érzem, ha abbahagyom a kalóriaszámolást vissza fogok hízni. Mert állandóan családi, baráti zabálós események vannak, ahol mindig túleszem magam, a gyerek miatt keveset is alszok, szóval folyamatosan oda kell figyelnem. De lehet ezt egy életen át?

febr. 26. 23:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lehet, de én nem tenném. Szerintem próbáld meg hogy abbahagyod, és csak arra figyelj hogy egészségesen egyél. Aztán állj mérlegre havonta egyszer. Így ha elindulna a hízás, akkor azt időben észreveszed, és akkor még könnyű visszacsinálni. De ha sportolsz és egészségesen eszel, remélhetőleg nem lesz gond. Kicsit próbáld meg elengedni ezt az egész fogyás témát, nem élhetsz örökké ebben.
febr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
Lehet, de minek?
febr. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
40%
Hát, ha ismernéd azt a szót, hogy mérték, és ismernéd a saját tested szükségleteit, akkor nem is kéne kalóriákat számolnod. Ilyen egyszerű.
febr. 27. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
36%
Hát én biztos nem csinálnám. Ha látnám, hogy (nekem) normális kajálással másznak fel a kilók, akkor inkább intenzívebben, többet mozognék. Ez nem feltétlen sportot jelent, mert ugye a kisgyerekkel szaladgálás a játszótéren is kalóriát éget el...
febr. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Ja, amúgy a kevés alvás nem azt jelenti, hogy attól automatikusan hízol. Az összefüggés abban rejlik, hogy kevés alvásnál az ember hajlamos többet enni. De ezt simán látja is az ember saját maga.
febr. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha rutinos vagy nem kell számolni életed végéig. Én közel 3 évig számoltam, csak más okból, mint te, megvoltak a saját szokásaim, hogy hányszor eszek egy nap és miket, és egy idő után már tudtam magamtól, hogy pl. 100 g zsírszegény sajt 150 g zseletelt kenyérrel, vagy 150 g csirkemáj 300 g krumplival hány kalória. Persze ehhez az kellett, hogy előtte közel 3 évig számoljam. Azóta sem vagyok elhízva.
febr. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Nem lehet. Nekem 4 év kellett hogy beleőrüljek. Próbálom elhagyni de nehéz, ezért dietetikus segítsegét kértem.

Az étkezési zavar persze nem segít. Anélkül simán elhagynám mert 4 év tudatosság alatt mar felismerem a testem éhség és telítettségi jeleit

febr. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
21%

Maximum betegeknek kéne most is. Ehelyett trendi meg divatos, de nem embernek való.

A szervezet tudja,hogy mire van szüksége, figyelni kéne rá. Ennyi.

febr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell minden étkezést precízen kiszámolni.Az jó, ha tudod bizonyos ételekről, hogy mennyi kalória van benne, illetve ha kialakítasz magadnak rutin étkezéseket, pl. reggelire szánsz x kalóriát, és nagyjából tudod, hogy abba belefér rántotta 2 tojásból, fél szelet kenyérrel, vagy egy nagy szelet sonkás-sajtos-főtt tojásos kenyér stb. A családi-baráti összejöveteleken meg figyelj oda, pl ne menj oda éhesen, ne csipegess, hanem egyvalamit egyél, döntsd el, hogy mondjuk 1 pohár üdítőnél/1 pohár bornál nem iszol többet amúgy igyál vizet stb.


Ja és ne edd meg a gyerek maradékát :)

febr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

Èn 20 éve számolom,nem nehéz,mert nagyjából ugyanazokat eszem.Ha új receptet találok egyszer kiszàmolom,lemérem és elmentem.Régen füzetbe írtam, amikor kezdtem,mostmár nyílván telefonos appal.33 évesen ugyanannyi kg vagyok mint 16 évesen voltam,leszámítva 1-2 kg ingadozást,úgyhogy csak jól csinàlom.

Nagyobb beviteli különbségek csak kivételes alkalmanként adódnak (pl 3-4000 kcal bevitel),annyi meg belefér.

Azonban ha csak általàban gyümölcsöt,zöldséget,fehér húsokat fogyasztasz,teljes kiőrlésű kenyeret (2-4 szeletet naponta),sovàny tejtermékeket,vagy kerülöd a cukrot,alkoholt,feldolgozott ételeket,ígyis-úgyis normálisan alakul a beviteled.

febr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!